Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Trwa matura z matematyki. „Dziś powinno być prościej niż wczoraj z językiem polskim” - zobacz fotorelację z I LO

05.05.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa matura z matematyki. „Dziś powinno być prościej niż wczoraj z językiem polskim” - zobacz fotorelację z I LO
fot.MB

147 tegorocznych maturzystów  I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu podeszło dziś (5.05.) do egzaminu dojrzałości z matematyki. - Dziś powinno być prościej niż wczoraj z językiem polskim – twierdzili.


Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się dziś egzamin z matematyki. - W tym roku mamy 148 absolwentów. Maturę z matematyki zdaje 147. Jedna osoba będzie miała poprawkę w sierpniu. Do dzisiejszej matury podeszło też 3 absolwentów z zeszłego roku – mówiła dyrektor I LO, Marzena Bielecka.

 

Dzisiaj maturzyści są bardziej optymistycznie nastawieni. Twierdzą, że wiedzą, czego mogą się spodziewać. Na języku polskim tego nie wiedzieli, dlatego stres był większy. Poza tym język polski to był pierwszy egzamin, pierwszy stres. Po egzaminie z języka polskiego wszyscy byli bardzo zadowoleni i stwierdzili, że matura nie była trudna. Matematyka nie powinna być trudniejsza

– dodała Marzena Bielecka


Czy maturzyści I LO stresowali się przed maturą z matematyki? - Matematyka to przedmiot, do którego się bardzo przygotowywałam – stwierdziła Pola Światły. - W przeszłości popełniałam zawsze takie małe błędy, które potem rozwalały całe zadanie. Starałam się pozbyć tego nawyku. Pogodziłam się, że nie zdobędę 100 procent, ale na pewno będę starać się zdobyć jak najlepszy wynik.

 

Bardziej stresuję się rozszerzoną historią. Tam był ogrom wiedzy do przyswojenia. Ponad 1000 lat historii Polski plus 500 lat historii Europy. Do tego starożytny Rzym, Persja i Grecja. Było się czego uczyć. Przy tym matematyka nie wydaje się taka straszna

– przyznała Pola Światły.


Mateusz Łukaszenko zapewnił, że matury z matematyki się nie obawia. - Nie stresuję się, bo jestem z klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Dla nas matura podstawowa z matematyki nie powinna być żadnym problemem – zaznaczył. - Polski mnie stresował, szczególnie błąd kardynalny, ale myślę, że poszło mi dobrze, bo temat był dość łatwy.

 

Mam nadzieję, że na maturze z matematyki będzie to, co omawialiśmy na lekcji, bo z tego jestem przygotowany

– podkreślił Mateusz Łukaszenko.
 

Przed wejściem na salę dyrektor I LO poprosiła maturzystów, by się nie spieszyli. - W pełni wykorzystajcie czas, który jest wam dany. Nie zwracajcie uwagi jeśli ktoś skończy szybciej. Dajcie sobie czas, żeby się zastanowić. Życzę wam powodzenia – mówiła Marzena Bielecka.
 

Na maturę z matematyki  przeznaczono 170 minut. Trzymamy kciuki.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Matura z matematyki ( zdjęć 68 )
Dodano: 2022-05-05 | fot.MB
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Anula
  Czwartek, 05.05

  Powodzenia kochani!

 2. 2
  0
  ~ Moje kciuki
  Czwartek, 05.05

  Będzie dobrze :-)

 3. 3
  0
  ~ Egh
  Piątek, 06.05

  Dramat w tym roku był w porównaniu z zeszłym niby ukrucony tematycznie ale trudne pytania i na co to komu jak i tak kazdy pozapomina to w życiu codziennym

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0811438560486