Czwartek, 6.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Szansa na rozwój dla młodych informatyków

13.04.2022, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szansa na rozwój dla młodych informatyków

W Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu ruszają kolejne warsztaty informatyczne w ramach inicjatywy "Wyrównanie Szans", przeznaczone dla uczniów szkół średnich. 60 młodych informatyków z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu weźmie udział w zajęciach organizowanych przez Instytut Informatyki Stosowanej ANS w Elblągu.


Prowadzącym i pomysłodawcą warsztatów jest Patryk Pieczarka, student III roku kierunku Informatyka, a opiekunem inicjatywy – dr inż. Jacek Paluszak, dyrektor IIS ANS w Elblągu.


Głównym celem kursu jest ukazanie nawet laikom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w IT, iż informatyka nie jest taka straszna. W trakcie ponad 20 godzin zajęć uczniowie poznają podstawy informatyki oraz uzyskają wiedzę z zakresu sieci komputerowych i systemów operacyjnych. Ponadto w tej edycji kursu na młodych informatyków czeka również wiele nowości.


- Nowości to wirtualizacja oraz podstawowa gama usług, które winien opanować administrator sieci komputerowej. Zajęcia te nie tylko wyrównują szanse, ale poprzez naukę i ćwiczenia w Naszych salach laboratoryjnych kształtują przyszłych adeptów IT - mówi Patryk Pieczarka.
Gwarantem zdobycia umiejętności dostosowanych do posiadanej wiedzy jest odpowiednio zbalansowany program zajęć. Uczniowie znający podstawy informatyki w trakcie kursu poznają zagadnienia zaawansowane, zaś osoby dopiero wkraczające w świat IT, zdobędą fundamentalną wiedzę informatyczną.
– Warsztaty są tak przygotowane, by mogli wziąć w nich udział również uczniowie, którzy z informatyką nie mieli wcześniej nic wspólnego. Dajemy laikom świetną szansę na rozpoczęcie przygody z IT. – mówi dr inż. Jacek Paluszak, Dyrektor IIS ANS w Elblągu.


Kurs ułatwi przyszłym studentom zrobienie pierwszych kroków w zawodzie. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać na egzaminach zawodowych oraz na studiach i w pracy. Ponadto zyskają szansę na poznanie życia studenckiego.


Na zakończenie kursu uczniowie uzyskają certyfikat podstaw administracji systemami sieciowymi, który potwierdzi zdobyte doświadczenie i uzyskane umiejętności.

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0876610279083