Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Które licea i technika w Elblągu były najbardziej oblegane? 

24.07.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Które licea i technika w Elblągu były najbardziej oblegane? 

Elbląskie szkoły ponadpodstawowe w czwartek, 22 lipca, opublikowały listy uczniów zakwalifikowanych w procesie rekrutacji. My sprawdzamy, które z nich cieszyły się największym powodzeniem i były oblegane przez kandydatów. 


Trwa rekrutacja na rok szkolny 2021/2022. Do elbląskich szkół ponadpodstawowych papiery złożyło ponad 1500 osób. W czwartek, 22 lipca uczniowie dowiedzieli się, czy udało im się dostać do wymarzonych placówek. Tego dnia szkoły ogłosiły listy uczniów zakwalifikowanych w procesie rekrutacji. Które z elbląskich szkół w tym roku były najbardziej oblegane? 

II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Gospodarczych i Zespół Szkół Zawodowych nr 1 to szkoły, które w rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 cieszyły się największym powodzeniem. Najchętniej wybierane kierunki w liceach to klasy politechniczne i biznesowe. W technikach najwięcej chętnych było do klas: technik informatyk, technik programista, technik mechatronik, technik logistyk, a w szkołach branżowych I stopnia: fryzjer, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych

- informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. 
 

Od kilku lat obserwuje się tendencję w kierunku zdobywania kwalifikacji na poziomie technikum, dodaje rzeczniczka. 

- Trochę obawialiśmy się tego naboru. W minionym roku zdalnie odbywała się nie tylko nauka, ale i promocja szkoły - online braliśmy udział w godzinach wychowawczych w szkołach podstawowych, promowaliśmy się na FB. Okazało się, że uczniowie chcący się kształcić w kierunkach, które oferujemy, dotarli do tych informacji. Jesteśmy zadowoleni z efektów  naboru. Ubolewam co prawda, że nie udało się nam stworzyć klasy technik hotelarstwa, bo mieliśmy za mało chętnych. Ogółem jednak mamy pełny nabór do pięciu oddziałów i kolejnych chętnych na liście rezerwowej. Największym zainteresowaniem cieszył się kierunek fotografii i multimediów, tutaj mieliśmy dwóch chętnych na jedno miejsce - mówi Maria Dobosz, dyrektorka Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. 

Również w tym roku nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Najwięcej kandydatów mieliśmy na kierunek technik informatyk - mimo tego, że utworzyliśmy aż dwa takie oddziały,  wielu z nich się nie dostało. Ogółem mamy nabór do 6 oddziałów. Przyjęliśmy 180 osób. To jest dobry wynik, taki na jaki liczyliśmy. Dzieci, które do nas się dostały, mają w przeważającej ilości bardzo dobre wyniki. Jesteśmy zadowoleni z naboru

- dodaje Romuald Małko, wicedyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. 
 

Do 30 lipca zakwalifikowani kandydaci lub w przypadku osób niepełnoletnich, ich rodzice, mają czas na potwierdzenie woli przyjęcia do danej szkoły. Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia. Dzień później rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsce. - Ogółem w rekrutacji brało udział 1506 absolwentów szkół podstawowych. Zapewniamy miejsca wszystkim chętnym kandydatom - dodaje Joanna Urbaniak.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Gość
  Sobota, 24.07

  Drodzy uczniowie. Nie popełniajcie błędu starszych roczników. Idźcie do zawodówki! Zaświta plan na dalszy rozwój? Na spokojnie, da radę ogarnąć uzupełnienie wykształcenia. Pan który ma firmę Kler meble jest po zsz. Uwolnijcie się od oczekiwań społecznych. Brak matury nie powoduje, ze jesteś gorszy.

 2. 2
  +7
  ~ obserwator online
  Sobota, 24.07

  Nie dziwię się, że do najpopularniejszych nie należy I LO. Jeśli młodzież wie, że w klasie matematycznej zajęcia prowadzi "nauczycielka", której wydaje się, że jest matematykiem, pedagogiem i wychowawcą, to takiej szkoły nie wybierze. Nastolatki (niejednokrotnie osoby już dorosłe) nie lubią być obrażane, wyzywane i segregowane.

 3. 3
  +8
  ~ Do Gość
  Niedziela, 25.07

  Pracując umysłowo nie znaczy, że jesteś gorszy ... No chyba, że biedniejszy to gorszy. Takie czasy, wróciły czasy odległe

 4. 4
  +11
  ~ Absolwentka TM
  Niedziela, 25.07

  Jeśli chcecie iść na politechnikę, to idźcie do TM. Później na politechnikę. Tak zarobiłam Po studiach dobrą pracę miałam zapewnioną. Zgodnie z wykształceniem. Osoby po ogólniaku trudniej przyswajały na politechnice przedmioty zawodowe. Dobrzy byli tylko z matematyki i zadań z fizyki Wszystkim zaczynającym naukę w TM życzę powodzenia.

 5. 5
  +3
  ~ Sama prawda
  Poniedziałek, 26.07

  Pójście do zawodówki to dla wielu osób pewna śmierć, fajnie tak sobie iść zdobyć zawód, ale pomyślcie tylko o patoli, która tam chodzi. Pomyślcie o nauczycielach, o warunkach. Odwrotnie: przyjdzie wam do głowy cos fizycznego albo jakaś stolarka? Zrobicie to na spokojnie z maturą

 6. 6
  +5
  ~ en
  Poniedziałek, 26.07

  Najgorsza szkoła w Elblągu to ZSTI i pani od matematyki ,której już na szczęście nie ma bo poszła do wojska do pracy tam się z pewnością odnajdzie .Klasa informatyczna w tej szkole to porażka skoro od lat pojedyncze osoby zdają egzamin zawodowy . Osobiście słyszałam jak Pani Dyrektor na to skomentowała " gdzie ja znajdą nauczyciela informatyki za takie pieniądze" to może po prostu ten profil zlikwidować a nie taką farsę trzymać z której nic nie ma .

 7. 7
  +1
  ~ Rodzic- do redakcji
  Wtorek, 27.07

  Dlaczego nie utworzono klasy Technika rachunkowości skoro były chętne dzieci do podjęcia tej nauki w Ekonomiku?. Nasze dzieci czują się oszukane a my rodzice jeszcze bardziej. Takiego zawodu nie ma w całym województwie ,a była taka możliwość, wiemy że była duża liczba chętnych . Innym szkołom pozostawiono możliwość utworzenia klasy przy niepełnym składzie kandydatów lub nawet zerową ich liczbą i to dalej funkcjonuje, a ten zawód został ( klasa ) zamknięty już na wstępie rekrutacji . Może redakcja by się tym zajęła? Czy nasze dzieci są gorsze że pozbawia ich się możliwości zdobycia wymarzonego zawodu. Po co proponować zawód i mieszać w głowach młodym ludziom skoro potem szybko likwiduje się klasę w tym zawodzie. Rodzic

 8. 8
  +2
  ~ Również rodzic
  Wtorek, 27.07

  Dziecko wybiera szkołę gdzie zdobędzie solidny zawód, poszukiwany na rynku pracy albo liceum, gdzie zda bardzo dobrze maturę i da mu to przepustkę na wymarzone studia np. medycynę . Niestety w I LO zdawalność przedmiotów na poziomie rozszerzonym jest na poziomie 30% . Czy dziwimy się, że szkoła ta nie jest szkołą pierwszego wyboru.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93203186988831