Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Co nam w duszy gra?

18.05.2006, 14:03:23 Rozmiar tekstu: A A A

16 i 17 maja w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Browarnej 1 odbywały się „drzwi otwarte” pn. : „Co nam w duszy gra?” dla rodziców, których dzieci w tym roku kończą szkołę podstawową i będą wybierać przyszłe gimnazjum.

Organizacją spotkań zajęły się Aleksandra Maciejewska i Anna Jabłońska. Uczniowie szkoły, głównie z II b, przygotowali dla przybyłych gości liczne występy artystyczne oraz pokazy naukowe i pokazy walki AIKIDO. Nad poszczególnymi występami czuwali nauczyciele, którzy opiekują się danym kółkiem na co dzień. Bogdan Płaza zadbał o pokaz sztuki walki, Beata Ostasz przygotowała uczennice do układu gimanstyczno-tanecznego, recytację w języku niemieckim – Lucyna Rejchert, przedstawienia i prezentacje recytatorskie – Anna Adranowicz, eksperymenty fizyczne – Izabela Józefiak, zespół wokalny prowadzi Izabela Świerżewska, koło europejskie – Aleksandra Połczyńska i Paweł Sarnowski.

Ilość przybyłych gości znacznie przekroczyła oczekiwania organizatorów, uważają oni „drzwi otwarte” za bardzo udane. W zeszłym roku po takiej, nietuzinkowej prezentacji szkoły napłynęło bardzo wiele podań. Na wszystkich rodziców czekał przygotowany przez uczniów poczęstunek - kawa, herbata, pyszne ciasta. W przyjaznej atmosferze można było obejrzeć program artystyczny, a później udać się na zwiedzanie szkoły. Doprawdy imponująca gablota dyplomów i pucharów, które zdobyli szkolni sportowcy, galerie zdjęć upamiętniających szkolne imprezy, kroniki, prace plastyczne uczniów – to wszystko mogli oglądać goście, aby dowiedzieć się o szerokich możliwościach rozwoju, jakie daje ta szkoła. W placówce działają aż dwie gazetki szkole: „Przerwa”, pod redakcją Marty Mierzwy – Gałkowskiej oraz matematyczna „Mrówka”, nad którą czuwa Iwona Wojciechowska – Salamon.

W bibliotece szkolnej organizowane są wystawki tematyczne dotyczące autorów lub książek, nie brak też nowości i bestsellerów przeznaczonych do wypożyczenia dla uczniów. Już niedługo będzie działało również Centrum Informacji Multimedialnej. Tradycją jest już, że absolwenci szkoły fundują bibliotece potrzebne książki, głównie uzupełniające księgozbiór podręczny. Zespół Szkół nr 2 bierze udział w ogólnopolski programie „Szkoła z klasą” i niedawno uzyskała certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom.

O tym wszystkim mogli dowiedzieć się rodzice, którzy przyszli na „drzwi otwarte” i chcieli zapoznać się dokładnie z ofertą edukacyjną i rozwojową tej placówki.     

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ nauczyciel ZS nr 2
  Czwartek, 18.05

  Chcę sprostować: ZS nr 2 właśnie przystąpił do programu "Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją", natomiast przyjazną jest dla uczniów od początku swojego istnienia. Dziękuję!

 2. 2
  0
  ~ uczeń2
  Piątek, 19.05

  Nie dość, że nie ma zdjęć to na dodatek popełnili błąd w nazwisku pani od fizyki.

 3. 3
  0
  ~ MM
  Sobota, 20.05

  Przepraszam bardzo za pomyłkę w nazwisku. Pani, która przygotowała pokazy fizyczne nazywa się Izabela Józefiak.

 4. 4
  0
  ~ uczeń
  Sobota, 20.05

  Świetna reklama dla naszej szkoły. Miło, miło...

 5. 5
  0
  ~ Była uczennica
  Środa, 07.06

  sympatyczna szkoła :) Z pozdrowieniami dla P. Maciejewskiej :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.