Czwartek, 20.06.2019, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Nowy dziekan

16.05.2006, 08:11:37 Rozmiar tekstu: A A A

Prof. zw. dr hab. Jan Włodzimierz Talar został nowym dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Zastąpił on na tym stanowisku prof. zw. dr hab. nauk med. Czesława Kłyszejko.

Nowy dziekan specjalizuje się w zakresie rehabilitacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in.: w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie, Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Lądku Zdroju, gdzie przez pięć lat pełnił funkcję kierownika ośrodka rehabilitacji. Przez kolejne dziewięć lat był kierownikiem Zakładu Rehabilitacji w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, a następnie kierownikiem Katedry i Kliniki Rehabilitacji Akademii Medycznej w Bydgoszczy, a później Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prof. zw. dr hab. Jan Włodzimierz Talar w latach 2001-2005 pełnik funkcję kierownika kliniki Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy.

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej ma na swoim koncie blisko 70 publikacji w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych, jest współautorem pięciu monografii naukowych oraz podręczników akademickich. Obecnie specjalizuje się w leczeniu chorych z zespołem urazowego uszkodzenia pnia mózgu. Ponadto jest członkiem rad naukowych czasopism polskich i zagranicznych oraz honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego. Tytuł naukowy profesora Jan Włodzimierz Talar otrzymał z rak Prezydenta RP 12 października 2004 roku.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.