Środa, 5.05.2021, Imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Oferta edukacyjna dla absolwentów klas ósmych ze szkół podstawowych – część druga

24.04.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Oferta edukacyjna dla absolwentów klas ósmych ze szkół podstawowych – część druga
Fot. Adrian Sajko

Przedstawimy kolejną ofertę edukacyjną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej przygotowaną na rok szkolny 2021/2022 dla absolwentów klas ósmych szkół podstawowych tj. nauka  w branżowej szkole I stopnia.


Automatyk – trzyletnia branżowa szkoła I stopnia  – jedna klasa dla maksymalnie trzydziestu kandydatów. Cały proces edukacyjny realizowany będzie w Centrum.


Obecnie niemalże wszystkie  gałęzie przemysłu są ściśle zautomatyzowane. To właśnie automatycy zajmują się tym, aby te wszystkie maszyny i urządzenia pracowały bez zarzutu. Automatyk to bezsprzecznie zawód powiązany z teraźniejszym i przyszłym rynkiem pracy, a dobrze opanowany warsztat edukacyjny eliminuje problemy z jej znalezieniem. 


W zawodzie tym realizowana będzie kwalifikacja: montaż, uruchamianie i obsługiwanie układów automatyki przemysłowej. Uczeń w ramach swojego cyklu nauczania będzie poznawał , nabywał i rozwijał wiadomości oraz umiejętności z zakresu podstaw automatyki, montażu układów automatyki przemysłowej, uruchamiania i obsługi układów automatyki przemysłowej.


Centrum gwarantuje naukę posługiwania się przyrządami i urządzeniami stosowanymi w elektrotechnice i elektronice, wykonywania obróbki ręcznej części urządzeń i układów automatyki przemysłowej, obsługiwania nowoczesnych sterowników programowalnych oraz urządzeń związanych  z pneumatyką i hydrauliką. Uczeń nabędzie umiejętności wykonywania połączeń elektrycznych, pneumatycznych i hydraulicznych, uruchamiania  urządzeń i układów automatyki przemysłowej,  nauczy się także wykonywać pomiary parametrów systemów automatyki przemysłowej. 


Placówka dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną oraz bardzo dobrze wyposażonymi pod względem technicznym pracowniami:


- elektrotechniki i elektroniki;
- rysunku technicznego;
- obróbki ręcznej, mechanicznej wraz z obrabiarkami sterowanymi numerycznie;
- metrologii;
- elementów i urządzeń automatyki przemysłowej;
- sterowników programowalnych PLC.


Zachęcać będziemy także do zdobywania dodatkowych umiejętności, np. spawalniczych, instalatorskich z wykorzystaniem  paneli fotowoltaicznych, solarnych, siłowni wiatrowych, obróbką cyfrową procesów graficznych, obróbką drewna, tapicerstwem, mechaniką samochodową  itp..  
Wyboru dodatkowych umiejętności dokonywać będą sami uczniowie. 

 

Klasa wielozawodowa  -młodzieżową klasę z pasją – trzyletnia branżowa szkoła I stopnia - dla maksymalnie trzydziestu kandydatów. Cały proces edukacyjny realizowany będzie  w Placówce.


W tej klasie uczeń wybiera zawód zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. To alternatywa dla wszystkich uczniów chcących kształcić się w zawodach, dla których, ze względu na liczebność, nie da się utworzyć całej klasy w danym zawodzie. Skupia ona uczniów uczących się w różnych zawodach. Płatna praktyczna nauka zawodu odbywać się będą w pracowniach specjalistycznych dwa dni w tygodniu w pierwszym i drugim roku nauki oraz trzy dni w tygodniu w trzecim roku nauki. Każdy uczeń będzie mieć zawartą umowę o pracę z Centrum jako pracownik młodociany.


Dla uczniów z po za Elbląga istnieje możliwość bezpłatnego zakwaterowania w internacie  Ochotniczego Hufca Pracy w Pasłęku.

 

Proponowane zawody:


- elektromechanik,
- kowal w tym kowalstwo artystyczne,
- krawiec,
- mechanik precyzyjny,
- mechanik – monter maszyn i urządzeń,
- mechatronik,
- murarz tynkarz,
- ślusarz,
- tapicer,
- pracownik pomocniczy fryzjera,
- pracownik pomocniczy krawca,
- pracownik pomocniczy mechanika,
- pracownik pomocniczy stolarza,
- pracownik pomocniczy ślusarza.

 

ZALETY KSZTAŁCENIA W KLASIE WIELOZAWODOWEJ


•    Uzyskanie dyplomu potwierdzające kwalifikacje zawodowe.
•    Możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu.
•    Nauka zawodu jest realizowana w nowoczesnych pracowniach specjalistycznych CKZiU - ECEZ.
•    Uczą nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.
•    Za zajęcia praktyczne  uczeń otrzymuje wynagrodzenie.
•    Czas praktyk wliczany jest do stażu pracy.
•    Wszystkie sprawy formalne związane z podjęciem nauki w klasie wielozawodowej załatwiane są w Placówce.


Funkcjonowanie tej klasy opierać będziemy na posiadanych doświadczeniach zdobytych w realizowanym czteroletnim prowadzeniu „Klasy z pasją” wraz ze Szkołą Podstawową Nr 15 w Elblągu,


Więcej informacji na temat przygotowanej oferty uzyskasz na stronie www.ckziuelblag.pl lub bezpośrednio w Placówce.  Ze względu na pandemię wizytę należy uzgodnić telefonicznie z osobami funkcyjnymi

 


 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.17708301544189