Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elblążanie zapłacą 25 proc. mniej za pobyt swoich dzieci w żłobkach. "To jest pierwszy krok"

27.11.2020, 17:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie zapłacą 25 proc. mniej za pobyt swoich dzieci w żłobkach. "To jest pierwszy krok"

Podczas wczorajszej (26 listopada) sesji Rady Miasta radni zagłosowali za przyjęciem propozycji Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego dot. obniżki opłaty za pobyt dzieci w żłobkach o 25 proc..


- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci, które uczęszczają do publicznych Żłobków, a także prowadzonej przez Gminę Miasto Elbląg polityki prorodzinnej mającej na celu pomoc rodzinie w wypełnianiu funkcji opiekuńczej i wychowawczej proponuję obniżenie miesięcznej opłaty za pobyt dziecka w Żłobku - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
 

Komisja Finansowo-Budżetowa udawał pozytywną opinie w tej sprawie. Komisja Oświaty również. Przed głosowaniem głos zabrał radny Prawa i Sprawiedliwości Marek Pruszak.

 

Rozumiem, że ta ulga 25 proc. ma dotyczyć wszytskich dzieci? Jeżeli tak, to jest dobry krok chociaż symboliczny, bo w programie pana prezydenta było, że mają być bezpłatne

- stwierdził Marek Pruszak.


Wyjaśnień udzielił Wiceprezydent Elblaga Janusz Nowak. - Tak dotyczy to wszytskich dzieci w żłobkach. To jest pierwszy krok w dochodzeniu do tej zapowiedzi pana Prezydenta, czyli do całkowitego zwolnienia rodziców  z opłat za żłobki. Do końca kadencji jeszcze trochę czasu - dodał.


W rozmowie z info.elblag.pl Prezydent Elbląga wyjaśnił, że będzie to o ok. 70 zł miesięcznie mniejsza opłata od jednego dziecka.

 

Przy konstrukcji budżetu patrzę też na swój program wyborczy, gdzie zapowiadałem, że będziemy starali się, aby żłobki były nieodpłatne. Na dzisiaj nie jest to możliwe, ale zaproponowałem w projekcie budżetu wprowadzenie w opłacie stałej dla rodziców za dziecko w żłobku ulgi 25 proc. To w sumie daje ok. 70 zł miesięcznie, a w skali roku 840 zł takiej ulgi. Myślę, że jest to ulga, która pozytywnie będzie przyjęta przez młode małżeństwa, bo to jest ukłon w ich stronę, żeby mogli realizować swoje ambicje i aspiracje zawodowe, ażeby to obciążenie za pobyt dzieci w żłobkach im minimalizować. Moja propozycja do Rady Miejskiej jest, abyśmy już w następnym roku rozpoczęli, i być może tak to będzie wyglądało, że w ratach będziemy doprowadzali do nieodpłatnego pobytu dzieci w żłobku

- mówił Witold Wróblewski.

 

Radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem projektu uchwały.

Uchwała wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kas
  Piątek, 27.11

  "Myślę, że jest to ulga, która pozytywnie będzie przyjęta przez młode małżeństwa...” bo tylko młode małżeństwa mają dzieci 😂

 2. 2
  0
  ~ Becia M.
  Piątek, 27.11

  program bajstruki na wypasie

 3. 3
  +3
  ~ Red
  Piątek, 27.11

  Szanowny prezydencie , niech Pan idzie za ciosem, pkt 4 Pańskiego programu - zadowolony pracownik.....po 300 zł podwyżki od pierwszego stycznia 2021!!!! dla wszystkich!!!!! a co tam... po pincet....

 4. 4
  0
  ~ kez
  Sobota, 28.11

  A chyba miało być nieodpłatnie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.