Piątek, 30.10.2020, Imieniny: Zenobii, Edmunda, Przemyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Zatorzu powstanie nowoczesny obiekt. Będzie w nim żłobek i Przedszkole nr 18

10.09.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Zatorzu powstanie nowoczesny obiekt. Będzie w nim żłobek i Przedszkole nr 18
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
W ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Miasto Elbląg otrzymała ponad 5 mln 800 zł. - To dofinansowanie zdecydowaliśmy przeznaczyć na budowę nowego przedszkola i żłobka w miejsce istniejącego Przedszkola nr 18 przy ul. Mielczarskiego - mówi Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak podczas zwołanej dziś (10.09) konferencji prasowej.
 
Kilkanaście lat temu przy ul. Mielczarskiego wybudowano barak, w którym nadal mieści się Przedszkole nr 18 (choć miało być to rozwiązanie tymczasowe).
 
Powstał pomysł, by Przedszkole przenieść do budynku po Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej, gdzie zacząłby też funkcjonować żłobek. Miasto zdecydowało się jednak ubiegać o środki na wybudowanie nowego obiektu, gdzie mieściłyby się obie placówki. - Obiekt, w którym obecnie mieści się Przedszkole został zbudowany wiele lat temu i miał funkcjonować przez kilka, kilkanaście lat - stwierdził Janusz Nowak. - Życie pokazało, że do dzisiaj funkcjonuje.
 
 
Stan techniczny obiektu jest już bardzo niedobry. Prędzej czy później musielibyśmy się decydować albo na rozbiórkę tego Przedszkola, a w jego miejscu postawienie nowego, albo przeniesienie go
 
- dodał Janusz Nowak.
 
Dlaczego zrezygnowano z pomysłu przeniesienia Przedszkola? - Pozwoliły nam na to pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki nim w miejscu istniejącego przedszkola możemy wybudować obiekt na przedszkole i żłobek - zaznaczył Janusz Nowak.
 
Ile dzieci będzie mogło korzystać z tych placówek?
 
Budowa nowego obiektu będzie obejmowała budynek przeznaczony na potrzeby 6 oddziałów przedszkolnych po 25 osób w każdym oraz 3 oddziałów żłobka po 20 dzieci
 
- podkreślił Janusz Nowak.
 
Nowy obiekt ma zawierać m.in. pomieszczenia do rytmiki, gimnastyki, pomieszczanie dla psychologa, pedagoga, logopedy, gabinety do zajęć socjoterapii, sale do zajęć sensorycznych, pralnię, suszarnię, wózkownię, kuchnię, jadalnię. - Ten obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - dodał Janusz Nowak. - Będzie wyposażony w niezbędne media.
 
- Budynek będzie nowoczesny, energooszczędny. Bedzie wybudowany w systemie prefabrykowanym, drewnianym. Budynek będzie charakteryzował się niskimi kosztami eksploatacji. Chcemy także wyposażyć ten obiekt w fotowoltaikę albo w inne nowoczesne źródła pozyskania energii cieplnej. Planujemy, że dzięki temu oszczędność energii w stosunku do technologii tradycyjnej będzie w granicach 40 proc. - opowiada Janusz Nowak.
 
Teren wokół budynku również ulegnie zmianie. - Powstaną tam dwa place zabaw - zapewnia Wiceprezydent Elbląga. - Osobno dla dzieci z Przedszkola i osobno dla dzieci ze żłobka.
 
Miasto stara się także o pozyskanie środków z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. - Będziemy mieli 60 dzieci i będziemy aplikować o kwotę 1 mln 800 tys. zł. - przyznał Janusz Nowak. - Pozostałe 3-4 mln zł potrzebne na tę inwestycję będą pokryte ze środków własnych.
 
Oddanie nowego obiektu do użytku planowane jest na 1 września 2021 r.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Zapomnieli
  Czwartek, 10.09

  Powinna być linia tramwajowa na zatorze.

 2. 2
  0
  ~ Zatorzanka
  Piątek, 11.09

  A czy personel przedszkola też zostanie wymieniony? Wychowawcy zamykający płaczące dzieci w toaletach i pani dyrektor, która w godzinach pracy robi paznokcie i farbuje włosy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4247989654541