Niedziela, 25.10.2020, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Działania profilaktyczne „Świeć Przykładem" w elbląskich szkołach podstawowych

02.10.2020, 09:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Działania profilaktyczne „Świeć Przykładem" w elbląskich szkołach podstawowych

Wydział Ruchu Drogowego KMP w Elblągu po raz kolejny przeprowadził działania profilaktyczne wpisujące się w akcję informacyjno-edukacyjną „Świeć Przykładem". Celem przedsięwzięcia jest promocja akcji „Dzień Odblasków". Wszystko dla bezpieczeństwa najmłodszych.
 

Dzisiaj (01.10.2020r.) policjanci zespołu profilaktyki społecznej i organizacji służby elbląskiej drogówki spotkali się z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Tam również rozdawano kamizelki odblaskowe i przygotowane specjalnie na tę okazję zakładki do książek zachęcające do korzystania ze świecących elementów. Celem przedsięwzięcia jest promocja akcji „Dzień Odblasków" zainicjowanej przez Policję i zachęcanie jak największej liczby pieszych, do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Podczas spotkania z dziecmi uczniowie klasy policyjnej przygotowali pokaz ratownictwa medycznego. Elementy odblaskowe zakupiła firma General Electric. Blisko 2 tys takich gadżetów trafi do wszystkich szkoł podstawowych z Elblaga i powiatu elblaskiego.
 

Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego, najpierw oświetlają dół sylwetki pieszego, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej.
 

Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą stroną drogi – to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze!
 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89949488639832