Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Bezpłatna szkoła katolicka

17.02.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatna szkoła katolicka

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Franciszka z Asyżu wraz z Oddziałami Przedszkolnymi  prowadzi nabór do klasy pierwszej oraz do zerówki i młodszych grup przedszkolnych. Istnieje także możliwość zapisania dziecka do klas programowo wyższych. U NAS WSZYSTKIE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!!! 


Nasze mocne strony:

 

 • Nauka w mało licznych zespołach klasowych. Przeciętna liczba uczniów w klasie to 10 osób. W tak małych zespołach klasowych nauka przebiega w domowej atmosferze a nauczyciel zna każdego ucznia, co pozwala na indywidualne traktowanie i podejście do każdego dziecka. 
 • Indywidualizacja kształcenia i pomoc dla uczniów mających trudności w nauce. 
 • Opieka pedagoga, psychologa, logopedy, surdopedagoga, oligofrenopedagoga i tyflopedagoga. W naszej Szkole ci uczniowie, którzy mają kłopoty  nie są pozostawieni sami sobie.  Szkoła pomaga uczniom oraz ich rodzicom. Uczniowie naszej Szkoły są objęci opieką psychologa i pedagoga szkolnego, logopedy, oligofrenopedagoga, surdopedagoga oraz tyflopedagoga. 
 • Zajęcia integracji sensorycznej. W naszej Szkole powstała specjalnie przystosowana sala do tych zajęć, ze specjalistycznym sprzętem takim jak np. kabina sensoryczna, różnego rodzaju huśtawki, hamaki, deskorolki, tory sensoryczne, a także materiały i pomoce do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej.
 • Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów. Mamy fakultatywne zajęcia na świetlicy od godz. 6.30 do godz. 18.30. Zapewniamy naszym uczniom bezpieczny dowóz do szkoły i odwóz do domu z wybranych miejscowości spoza Elbląga
 • Jesteśmy bardzo otwarci, szanujemy drugiego człowieka. Uczymy naszych uczniów wrażliwości na potrzeby innych. Mamy szkolną adopcję na odległość. Działamy też charytatywnie. 
 • Współpracujemy między innymi  z:  Bibliotekami Elbląskimi, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu, Mediami Elbląskimi, ze Szkołami i Przedszkolami, z  Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym, z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. 


Realizujemy zajęcia rozwijające:
 

 • Robotykę: dzieci mają robotykę już od grupy „0”. Umiejętności programowania rozwijają dalej w szkole podstawowej. Dla naszych uczniów zajęcia z ozobotami, matami do kodowania oraz z  klockami Lego WeDo do konstruowania robotów.  To prawdziwa frajda, bo wszyscy uczą się programowania poprzez zabawę. 
 • Uczymy poprzez zabawę: w szkole jest „magiczny dywan” czyli interaktywna podłoga, która korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój dzieci i uczniów. Umożliwia ćwiczenie pamięci, ulepsza umiejętność postrzegania, rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną jak również integruje klasy. Pozwala łączyć zabawę z nauką
 • Mamy bogatą ofertę językową: obowiązkowo  język angielski, dodatkowo  język niemiecki i język włoski. W oddziałach przedszkolnych dzieci uczą się języka angielskiego i języka niemieckiego w formie zabawy. 
 • Naukę gry na instrumentach: dla chętnych uczniów oferujemy naukę gry na instrumentach: flażolecie, gitarze i pianinie.
 • Zajęcia na basenie.  Nasi uczniowie mają naukę pływanie od klasy pierwszej oraz zajęcia rekreacyjne na basenie w klasach starszych.           
 • Mamy różne koła zainteresowań między innymi: koło dziennikarskie, teatralne, matematyczne, literackie, Mądre Sowy.
 • Prowadzimy wymianę międzynarodową, bierzemy udział w innowacjach pedagogicznych oraz różnych programach.
   

Szkoła istnieje prawie siedem lat, a jej uczniowie już mogą poszczycić się sukcesami w konkursach międzyszkolnych. Nasi absolwenci dobrze sobie radzą w szkołach średnich. 
 

Właśnie trwa rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Elblągu im. św. Franciszka z Asyżu oraz do Oddziałów Przedszkolnych. 
 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
DNIA 3 MARCA 2020 ORGANIZUJEMY  DRZWI OTWARTE OD GODZ. 17.00 DO GODZ. 20.00. CZEKA NA PAŃSTWA WIELE ATRAKCJI …

 

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół
Szkół Katolickich im. św. Franciszka z Asyżu wraz z
Oddziałami Przedszkolnymi w Elblągu, ul. Saperów 14 c

tel. stacjonarny: 55 649 12 75
tel. komórkowy: + 48 512 581 255

 

 

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.