Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Pomoc przy wyborze przyszłej szkoły (fotoreportaż)

16.03.2006, 19:23:20 Rozmiar tekstu: A A A
Pomoc przy wyborze przyszłej szkoły (fotoreportaż)

Dzisiaj uroczyście zorganizowano IV Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w latach poprzednich biorą w nich udział wszystkie szkoły z naszego miasta. 

W tym roku elbląskie gimnazja ukończy ponad 1600 uczniów i to z myślą o nich i ich rodziców adresowane są targi – powiedział Ryszard Smoliński, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblagu. - Mają one pomoc młodzieży w podjęciu trudnej decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

W tegorocznych targach udział bierze piętnaście placówek. Dzięki temu, w jednym miejscu, można poznać propozycje edukacyjne i rozwojowe różnych szkół. Każda szkoła ma swoje stanowisko, a jej przedstawiciele starali się w jak najciekawszy sposób zachęcić młodzież do skorzystania z ich oferty. Zainteresowani mogli otrzymać przygotowane ulotki, w których zamieszczono szczegółowe wymogi dotyczące naboru uczniów do wybranej szkoły oraz wykaz niezbędnych dokumentów. Jest o co walczyć, bowiem w tym roku szkoły przygotowały blisko 2 500 miejsc i na komplet uczniów mogą liczyć tylko te najlepsze i z najciekawszą ofertą dydaktyczną.

Poza szkołami swoje stanowiska miały placówki edukacji językowej, księgarnie i poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Do udziału w targach zaproszono także lokalnych pracodawców, którzy przedstawili swoje oferty pracy, wymagania odnośnie preferowanych kwalikacji i pożądanych umiejętności na obecnym rynku pracy.

Targi odbywać się będą także jutro w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego 39, w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Fot. Adam Wołosz

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / IV Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych ( zdjęć 20 )
Dodano: 2006-03-16 | fot. Adam Wołosz
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.