Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Podczas sesji nad projektami uchwał debatować będą... samorządy uczniowskie

30.05.2018, 09:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
Podczas sesji nad projektami uchwał debatować będą... samorządy uczniowskie
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Dzis, 30 maja, odbędzie się II Sesja Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych. Po raz kolejny młodzież debatować będzie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, pod patronatem Rady Miasta.
 
W ubiegłym roku po raz pierwszy odbyła się sesja Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych. Wówczas młodzież przedstawiła 13 projektów. Dotyczyły one m.in. organizacji toru saneczkowego na Gęsiej Górze, festynu „Elbląg żegna wakacje”, biegu ulicznego pt. „Bieg Generała Bolesława Nieczuje-Ostrowskiego” czy realizacji projektu pn. „Park trampolin”.
 
 
Celem sesji jest oddanie głosu młodemu pokoleniu w sprawach istotnych dla nich i Miasta, a wzorowanej na pracy Rady Miejskiej w Elblągu
 
– wyjaśnia Marek Pruszak, Przewodniczący Rady Miasta.
 
Podczas sesji, ponownie w rolę przewodniczącej wcieli się Daria Przybyszewska, uczennica Zespołu Szkół nr 2.
 
W porządku obrad tej sesji oprócz przemówień i uchwalenia projektów uchwał, znalazł się także punkt dotyczący wręczeniu nagród w konkursie „Pomagam, więc jestem”.
 
Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 25 oraz Rada Miasta. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży idei wolontariatu, niesienia bezinteresownej pomocy oraz tolerancji.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ realia
  Środa, 30.05

  ciekawe czy te uczniowskie są tak samo pustackie jak te dorosłe. Najpierw wszyscy Polacy powinni mieć płatną pracę. Woluntariat jest dla znudzonych bogatych snobów i nadaktywnych emerites ale oni się do niego nie garną wolą go propagować wśród zwykłych ludzi którzy maja niewiele zasobów

 2. 2
  --2
  ~ Robert Koliński
  Środa, 30.05

  Młodzieży! Skorzystajcie z okazji i odrzućcie swoją uchwałą skandaliczny patronat bajkowego cudaka Św. Mikołaja nad miastem Elblągiem, które w całej swojej już prawie 800-letniej historii żadnego patrona nie potrzebowało - pokażcie, że przynajmniej Wy macie rozum, skoro zgrzybiałemu towarzystwu radnych miejskich go w tej sprawie zabrakło. Historia i mieszkańcy Wam za to gorąco podziękują!:)

 3. 3
  +1
  ~ Hegemonka
  Środa, 30.05

  resortowe dzieci w elblażkowie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.