Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Za nami Sesja Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych. "To było dla mnie duże wyzwanie"

01.06.2017, 14:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Sesja Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych. "To było dla mnie duże wyzwanie"
Fot. Ryszard Biel

Po raz pierwszy w naszym mieście odbyła się Sesja Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych. Zwołano ją dziś, 1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Tym razem w sali sesyjnej zamiast radnych nad projektami debatowali przedstawiciele samorządów uczniowskich. W rolę przewodniczącej wcieliła się Daria Przybyszewska, uczennica Zespołu Szkół nr 2.

To było dla mnie duże wyzwanie. Musiałam się do sesji bardzo przygotować. Cieszę się, że pokonałam stres i mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu Myślę, ze takie inicjatywy przydadzą się Miastu, by uczniowie mogli zaangażować się w jego społeczność

– zaznaczyła Daria.W sumie przedstawiono 13 projektów. Dotyczyły one m.in. organizacji toru saneczkowego na Gęsiej Górze,  festynu „Elbląg żegna wakacje”,biegu ulicznego pt. „Bieg Generała Bolesława Nieczuje-Ostrowskiego” czy realizacji projektu pn. „Park trampolin”.

Nie przeszedł tylko jeden – projekt pn. „I Elbląskie Targi Szkolnych Kół Zainteresowań, który zaproponował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 15 im. Armii Krajowej. - W placówkach oświatowych miasta Elbląg funkcjonuje wiele kół zainteresowań, gdzie uczniowie rozwijają uzdolnienia  i zainteresowania, realizując w twórczy sposób swoje pasje. W zaciszach szkolnych sal i gabinetów powstają różnorodne i ciekawe projekty, często z wykorzystaniem nowatorskich, innowacyjnych pomysłów i rozwiązań. Uważamy, ze warto te pomysły pokazać elblążanom. Możliwość pokazania kreatywnych i twórczych efektów pracy pozalekcyjnej dzieci i młodzieży to doskonała okazja do promowania placówki wśród społeczności lokalnej, ukazania edukacyjnej wartości dodanej, pokazania osobowości szkolnych i wybitnych jednostek uczniowskich oraz efektów ogromnego zaangażowania i trudnej pracy nauczycieli – uzasadniał projekt uchwały Piotr Stołycia z SP nr 15.

Ostatecznie przedstawiciele samorządów zagłosowali przeciw tej inicjatywie. Dwanaście pozostałych projektów spotkało się z aprobatą uczniów.

O tym czego dotyczyły projekty przedstawimy w kolejnym materiale.

Podczas tej nietypowej sesji obecni na sali byli m.in. radni oraz wiceprzewodniczący RM Marek Pruszak. - Jestem pod ogromnym wrażaniem. Daria znakomicie sobie poradziła. Mogę się od niej uczyć takiego spokojnego prowadzenia sesji. Młodzi radni, którzy być może nas kiedyś zastąpią, też przygotowali świetne projekty – mówił Marek Pruszak.

Przewodniczący RM zapewnił, że przy przygotowywaniu budżetu Miasta na przyszły rok, przegłosowane przez uczniów projekty zostaną wzięte pod uwagę.

Bardzo wysoko oceniam te pomysły. Zobowiązuję się do ich realizacji. Nie wiem czy wszystkie z nich się uda, ale postaramy się, jako Rada, zaplanować środki  na niektóre z nich. Niektóre nawet nie wymagają środków finansowych. Mam nadzieję, że za rok uda nam się zorganizować kolejną sesję i my dorośli, czyli Prezydent i Rada, będziemy mogli się rozliczyć z tych projektów

– podkreślił.


W I Sesji Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych udział wzieli:

Szkołę Podstawową Nr 1 reprezentowała Dominika Sielecka,

Szkołę Podstawową Nr 4 – Kornelia Palkowska

Szkołę Podstawową Nr 6 – Julia Wietewska

Szkołę Podstawową Nr 8 – Dominik Osmański

Szkołę Podstawową Nr 9 – Szymon Rostanowski

Szkołę Podstawową Nr 12 - Ada Jażdżyńska

Szkołę Podstawową Nr 14 – Oliwia Dębczyńska

Szkołę Podstawową Nr 15 – Piotr Stołycia

Szkołę Podstawową Nr 16 - Martyna Grabowska

Szkołę Podstawową Nr18 – Ada Dwojacka

Szkołę Podstawową Nr 19 – Olaf Boros

Szkołę Podstawową Nr 21 – Katarzyna Bujalska

Szkołę Podstawową Nr 23 - Amelia Lewandowska

Szkołę Podstawową Nr 25 – Angelika Jówko

 
Podczas Sesji zostały wręczone nagrody w konkursie „Generał Bolesław Nieczuja-Ostrowski bohater naszych czasów”, który został zorganizowany w ramach obchodów Roku Generała Nieczuja- Ostrowskiego.
 


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Sesja Samorządów Uczniowskich ( zdjęć 36 )
Dodano: 2017-06-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dede
  Czwartek, 01.06

  Młodzi inteligentni ludzie ! Już jako nastolatkowie wiedzą co chcą w przyszłości robić ! Żyć na koszt podatnika ! Jak ja byłem w ich wieku, to żarłem błoto.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.