Środa, 3.03.2021, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

"To szkoła z charakterem." Za nami 60-lecie SP 14 - zobacz zdjęcia

10.10.2017, 07:00:02 Rozmiar tekstu: A A A
"To szkoła z charakterem." Za nami 60-lecie SP 14 - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

W piątek (6.10.) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących świętował 70-lecie istnienia. - Jestem  absolwentką Liceum Ekonomicznego w Elblągu i jestem z tego dumna - tymi słowami Kazimiera Pierzyńska- Czujwid, dyrektor SP 14,  rozpoczęła uroczystość obchodów 60-lecia swojej szkoły zapewniając, że każda szkoła zawsze odgrywa dużą rolę w życiu człowieka.

O tym, jak ważna dla wielu absolwentów jest Szkoła Podstawowa nr 14 im. Jana Brzechwy można było zaobserwować  podczas zorganizowanej w poniedziałek (9.10.) uroczystości z okazji 60-lecia tej placówki.

 

Jubileusz 60-lecia szkoły to niezwykłe wydarzenie w życiu uczniów, nauczycieli, absolwentów, mieszkańców osiedla Zatorze. To wydarzenie, które stwarza okazję, by prześledzić i ocenić dorobek edukacyjny i wychowawczy oraz przypomnieć ludzi, których ofiarność i praca zadecydowały o sukcesach tej szkoły

- mówiła  Kazimiera Pierzyńska- Czujwid.

Historia SP 14 sięga 1 października 1957 r. - We wrześniu rozpoczęto rok szkolny w budynku przy ul. Czerniakowskiej, a tu dzieciaki przyszły 1 października - przypominała dyrektor SP 14. - Liczba dzieci w roku powstania szkoły wynosiła 500 uczniów. Grono nauczycielskie liczyło 14 osób, gdzie większość stanowiły młode kobiety.

Podczas swojego przemówienia  Kazimiera Pierzyńska- Czujwid podkreśliła, jak wielki wkład pracy wnieśli zarówno byli, jak i obecni pracownicy placówki. Za szczególne zaangażowanie wyróżnieni zostali: Jadwiga Pociejewska, Danuta Kadyszewska, Elżbieta Ziębka, Krystyna Kamińska, Ewa Grynfelder, Małgorzata Jasiewicz, Joanna Walas, Gabriela Ostańska, Agnieszka Grzegorek, Jolita Bryłka, Bożena Szwarc,  Bernadeta Zaremba, Teresa Gałązka, Izabela Hurna oraz Maria Radzimska.

W uroczystości wziął udział Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Chcę pogratulować i nauczycielom, i pani dyrektor. Mieliście najtrudniejszą operację, jeśli chodzi o nowy rok szkolny, bo tu przechodziło Gimnazjum nr 7. Zostało to zrobione bardzo dobrze

- mówił.

Korzystając z podniosłej chwili Prezydent wręczył nagrodę za wkład pracy dyrektor SP 14.- Jest to nagroda pieniężna z podziękowaniem i życzeniami - dodał Witold Wróblewski.

Z okazji 60-lecia szkoły powstał film, z udziałem absolwentów SP 14. Podzielili się oni swoimi wspomnieniami. Przedstawione historie wywoływały salwy śmiechu i oklaski. Za udział w jubileuszowym projekcie podziękowania otrzymali: Maria Radzimska, Barbara Płoszczyńska-Motoch, Lidia Osik, Małgorzata Adamowicz, Marek Osik, ks. Ryszard Półtorak, Henryka Tudaka, Piotr Cioła.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną przygotowanę przez uczniów oraz sentymentalną podróż, czyli zwiedzanie szkoły. Przewidziano również poczęstunek dla zgromadzonych licznie gości, przy którym snucie wspomnień nie miało końca.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / 60 lat szkoły Podstawowej nr 14 ( zdjęć 100 )
Dodano: 2017-10-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Marta uczeń SP14
  Wtorek, 10.10

  Najlepsza szkoła pamiętam jak występowałam z okazji 40lecia szkoły a to już 60 lat szkoła z tradycjami chodziła do niej moja mama siostra ja i młodsza siostra wspaniali nauczyciele :)

 2. 2
  --4
  ~ klik
  Wtorek, 10.10

  Tylko zdjęć brak.

 3. 3
  +1
  ~ klik
  Wtorek, 10.10

  Już są, teraz wszystko jest ok.

 4. 4
  +1
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 10.10

  A TEN O S I K TO CO TU ROBI ? ZAMIAST SIEDZIEĆ W CHAŁUPIE I ZMYWAĆ GARY ??

 5. 5
  +4
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 10.10

  ....mam wrażenie jakby co niektórzy żyli od imprezy do imprezy....żadnej nie opuszczą?

 6. 6
  +1
  ~ benia
  Środa, 11.10

  Szkoda,że nie wspomniano o tej ,,zwykłej"" kadrze i obsłudze ....,bo śmietankę spija pani dyr

 7. 7
  0
  ~ kika 1956
  Środa, 11.10

  Wspaniałe lata!!

 8. 8
  +1
  ~ jojo69
  Środa, 11.10

  Witam Absolwentów z rocznika 1949+7 :) Z Łódzkiej do pierwszej klasy zasuwałam do 6-ki na Czerniakowską .Druga klasa ..wreszcie oddali 14-tkę ! Druga klasa . P. Koloch , czwarta do siódmej p.Tyszka wspaniały człowiek ,wspaniały pedagog!!

 9. 9
  0
  ~ Robert Szymański
  Sobota, 25.04

  Maria Radzimska wychowawczyni i miłość do książek już nigdy później tyle nie czytałem po nocach często pod kocem przy latarce wymieniając się książkami z kolegami

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8069078922272