Sobota, 17.02.2018, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

"Ekonomik" będzie świętował 70-lecie. "Ta szkoła ma swojego dobrego ducha"

11.09.2017, 16:30:47 Rozmiar tekstu: A A A
"Ekonomik" będzie świętował 70-lecie. "Ta szkoła ma swojego dobrego ducha"
Fot. Ryszard Biel

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu w październiku będzie świętował 70-lecie istnienia. - To jest dobra szkoła, zawsze taka była. Gdy przychodziłem tutaj do pracy, zaskoczyła mnie wyjątkowa atmosfera pracy, przyjazny stosunek do uczniów i taki dobry duch tej szkoły, który od zawsze po niej krąży - przekonuje Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO.

Jubileusz szkoły już niebawem. W październiku absolwenci ZSEiO będą mieli okazję ponownie odwiedzić stare mury szkoły, zasiąść w  ławach, spotkać się ze swoimi belframi. Nauczyciele natomiast, aby wśród dorosłych twarzy rozpoznać twarze swoich uczniów.

Historia jednej z najpopularniejszych w Elblągu szkół średnich zaczyna się w 1947 roku. Wtedy to powstaje Państwowe Gimnazjum i Liceum Handlowe, dzisiejszy "Ekonomik". Po dwóch latach siedzibą szkoły stał się budynek przy ul. Bema 50, w którym mieści się ona do dzisiaj. W ciągu 70 lat wykształciła ona 11 628 absolwentów.

Naszym absolwentami można by zaludnić średniej wielkości miasto. Od zawsze stawialiśmy na poziom edukacji, na wiedzę zdobywaną przez uczniów, ale też na ich rozwój. Może dlatego "Ekonomik" wydał absolwentów nie tylko związanych z ekonomią. Mamy absolwentów we wszystkich branżach, to są aktorzy, dziennikarze, lekarze, poloniści, prezydenci miast, wykładowcy na uczelniach. To są ludzie, którzy zajmują eksponowane stanowiska, dyrektorzy, prezesi, ale też najfajniejsze sekretarki, pracownicy banków, urzędów skarbowych, urzędu miasta. Z wszystkich jesteśmy dumni

- wylicza Jerzy Kawiecki, dyrektor szkoły.

Świętowany w tym roku jubileusz "Ekonomika" to 70 lat kształcenia i wychowywania młodych pokoleń. To także 70 lat istnienia na rynku edukacyjnym. Szkoła na przestrzeni lat zmieniała nazwę, kierunki, ale niezmiennym pozostał fakt, że zawsze wyróżniała się i wyróżnia wysoką jakością kształcenia. Dzięki temu "Ekonomik" od lat jest jedną z popularniejszych szkół wśród młodzieży. 

Tutaj zawsze był wysoki poziom kształcenia. We wszystkich rankingach jesteśmy wysoko, znacznie przewyższając wskaźniki krajowe. Jak nam się to udaje?. To przede wszystkim zasługa stabilnej kadry. Mamy nauczycieli, którzy wiedzą, po co przyszli do tej pracy, dbają o dobre imię szkoły, o uczniów, wyniki. Ich zaangażowanie jest tak duże, że efekty są widoczne od lat. W tej szkole jednak kształcimy nie tylko po to, aby wyniki egzaminów były bardzo wysokie. Ważne jest również zaangażowanie uczniów, na przykład w działania na rzecz ochrony środowiska. Nasza młodzież bierze udział we wszystkich tego rodzaju akcjach ogólnomiejskich, regionalnych. Jest niezwykle aktywna i to nas też cieszy

- przekonuje dyrektor ZSEiO.

Ten jubileusz oznacza, że szkoła ma swoją tradycję, ale też, że idzie z postępem, bo przecież cały czas utrzymuje się na rynku. To wcale nie jest takie łatwe. Młodzież ma teraz spore wymagania, a i szkół jest więcej, to nie jest sytuacja jak sprzed 40, 30 lat. Konkurencja jest duża. Dlatego też dyrekcja zawsze zastanawia się co zrobić jeszcze, aby szkoła była nadal atrakcyjna. To się udaje, bo nie mamy problemu z naborem

- mówi Aleksandra Nowakowska, nauczyciel języka polskiego w ZSEiO.

Główne uroczystości zaplanowano 70-lecia na 6 października. Rozpoczną się o godzinie 9 uroczystą mszą świętą. O godz. 12 rozpocznie się Gala jubileuszowa w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Na godz. 15 zaplanowano spotkania rocznikowe absolwentów w salach lekcyjnych. O godz. 20, jeśli dopisze frekwencja, odbędzie się Bal Absolwentów.

- Do gali przygotowujemy się bardzo starannie. Mamy w planie kilka niespodzianek, które liczymy, że spodobają się uczestnikom uroczystości. Chcemy, aby to był wyjątkowy dzień - dodaje Jerzy Kawiecki.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ team pani martyna
  Poniedziałek, 11.09

  Chodzę aktualnie do tej szkoły, jestem zadowolona ze swojego wyboru i cieszę się, że tu jestem :) Szkoda tylko, że tacy dobrzy i fajni nauczyciele jak p. od matmy nie ma godzin ;/ lepiej dawać szansę nauczycielom, którzy umieją uczyć i którzy maja super podejście do uczniów, a starych odprawić ;/ Ale tak pewnie jest w każdej szkole :) Szkołę polecam ! :)

 2. 2
  +4
  ~ benia
  Poniedziałek, 11.09

  Życzę ,,ekonomikowi"" dalszych sukcesów i fajnych sekretarek ! ....

 3. 3
  0
  ~ Gosia W.
  Wtorek, 12.09

  Panie Dyrektorze.. pierwszy rok Pana pracy to rok, w którym ja zdawałam egzaminy wstępne..😊 Pan nas pilnował, kiedy zdawałam matematykę. . 😊

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.