Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Z angielskiego elblążanie wypadli świetnie, gorzej z matematyką. Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego

19.06.2017, 13:30:40 Rozmiar tekstu: A A A
Z angielskiego elblążanie wypadli świetnie, gorzej z matematyką. Znamy wyniki egzaminu gimnazjalnego
Fot. Rafał Kadłubowski/zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu

Wiemy jak wypadli elblążanie na egzaminie gimnazjalnym. Najlepiej, chyba już tradycyjnie, poszło im z języka angielskiego na poziomie podstawowym, tu średni wynik to 70 procent. Ojczysta mowa sprawiła tylko trochę więcej trudności (68 proc.), a jak poradzili sobie z matematyką?

Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, do którego młodzież przystąpiła w kwietniu, dyrektorzy szkół i sami uczniowie poznali w ubiegłym tygodniu. W piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki dla kraju. Dzisiaj (19 czerwca) wyniki dla gmin i powiatów województwa warmińsko-mazurskiego podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury i wykorzystanie zawartych w nim informacji. Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością opisywania za pomocą wyrażeń algebraicznych związków między różnymi wielkościami, a z geografii umiejętnością odczytywania danych z tabeli. Egzamin wskazał również umiejętności, które gimnazjaliści opanowali słabiej. W części humanistycznej z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie sprawdzające funkcjonalne wykorzystanie wiadomości z zakresu świadomości językowej. Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie geometryczne, wymagające analizy informacji zawartych w jego treści oraz skorzystania z własności kątów wierzchołkowych

– podsumowuje Jolanta Gołaszewska, dyrektor OKE w Łomży.

Jak wypadli elbląscy gimnazjaliści? Z częścią humanistyczną elblążanie poradzili sobie w miarę dobrze. Średnia z języka polskiego to 68 procent (69 proc. średnia krajowa), a z historii i wiedzy o społeczeństwie 58 proc (59 proc. średnia krajowa).

Gorzej poszło im z częścią przyrodniczo-matematyczną. Za zadania z matematyki średni wynik młodych elblążan to 48 proc. Ten jednak nie odbiega od wyników osiąganych przez ich rówieśników. Dla porównania średnia krajowa to 47 proc, a w samym województwie warmińsko-mazurskim tylko olsztynianie wypadli lepiej (49 proc.). Za zadania z przedmiotów przyrodniczych elblążanie osiągnęli wynik 52 proc. czyli dokładnie średnią krajową.

Zdecydowanie najlepiej poszło elbląskim gimnazjalistom z j. angielskiego na poziomie podstawowym - 70 proc (67 proc. średnia krajowa). Na poziomie rozszerzonym średnia to 52 proc. Ten język wybrało najwięcej, bo 890 osób. Zdecydowanie mniej, tylko niecała setka postawiła na niemiecki. Tu jednak wyniki nie zachwycają (45 proc. poziom podstawowy i 31 proc. poziom rozszerzony – do egzaminu na tym poziomie w Elblągu przystąpiło tylko 3 uczniów). W Elblągu znaleźli się również śmiałkowie, którzy zmierzyli się z innymi językami. Dwanaście osób napisało egzamin z j. włoskiego na poziomie podstawowym (66 proc.), trzy z j.rosyjskiego na poziomie podst. (75 proc.) i jedna z j. hiszpańskim (43 proc.).

Dla mnie najważniejsze jest, aby uczniowie osiągnęli wyniki na poziomie swoich możliwości. Nie miałem jeszcze czasu na zapoznanie się z dokładną analizą wyników, ta właśnie powstaje. Jednak to, co zobaczyłem, wyglądało fajnie

– mówi Bogusław Milusz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu, w którym funkcjonuje Gimnazjum nr 4.

Komisja egzaminacyjna nie podała jeszcze wyników poszczególnych szkół. Opublikujemy je, gdy tylko będą dostępne. Dotychczasowe zestawienia wyników można znaleźć na stronie OKE Łomża.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ lux
  Poniedziałek, 19.06

  Z angielskiegfo wypadaja świetnie.Bo mają w planie wyjazd na zmywak do Wielkiej Brytani.

 2. 2
  +2
  ~ Mex
  Poniedziałek, 19.06

  A tabliczka mnożenia w telefonach.

 3. 3
  0
  ~ j23
  Wtorek, 20.06

  do lux - a co gryzie że ktoś wyjedzie i zarobi ...... , mój syn napisał maturę i wyjechał ,ale nie na zmywak.... , a język angielski przydaje się ponieważ w prawie każdym kraju jesteś w stanie się dogadać w tym języku .....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.