Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Za nami VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie

10.11.2015, 10:38:55 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie
fot. nadesłane

W ubiegłą sobotę, 7 listopada,  w Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się już VII edycja konkursu. W tym roku do zmagań konkursowych przystąpiło 18 szkół z województw warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Jak co roku licznie przybyli uczestnicy mieli okazję do konfrontacji swoich umiejętności hotelarskich.

Zadaniem uczniów było sprawdzenie swojej wiedzy teoretycznej  oraz wykonanie procedury przyjęcia gościa zagranicznego do hotelu. W części praktycznej sprawdzane były umiejętności językowe, prezencja, empatia z klientem  oraz poprawność wykonania czynności stricte zawodowych , takich jak wypełnienie dokumentacji hotelowej związanej z rejestracją gości w obiekcie hotelowym. Nagrodą główną  w konkursie był indeks Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa, który w tym roku w udziale przypadł Justynie Wiśniewskiej z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie.

Konkurs ten to także okazja do spotkania się nauczycieli przedmiotów zawodowych, podniesienia poziomu kształcenia zawodowego oraz pobudzenia i rozwijania zainteresowań uczniów problemami związanymi z hotelarstwem. Udział turystyki w tworzeniu polskiego PKB corocznie przekracza ok. 7%, choć bardzo często pomijany, jest jednym z niewielu sektorów, który notuje stały wzrost i przyczynia się do wzrostu zatrudnienia w szeroko rozumianym sektorze turystycznym. Stale rosnący poziom umiejętności uczestników przyjeżdżających do Elbląga, pokazuje jak ważne są takie przedsięwzięcia, także na szczeblu szkół zawodowych.
 

Zespól Szkół Gospodarczych
Organizatorzy konkursu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.