Piątek, 23.07.2021, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie ZSG na zajęciach w elbląskim porcie

22.09.2015, 09:32:05 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie ZSG na zajęciach w elbląskim porcie
fot. nadesłane

Uczniowie kierunku technik eksploatacji portów i terminali po raz kolejny mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą portu w Elblągu w ramach lekcji z przedmiotów zawodowych.

Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych uczestniczyli w zajęciach praktycznych w elbląskim porcie. Dla większości z nich było to pierwsze zetknięcie się z terminalem pasażerskim i przeładunkowym. Młodzież zapoznała się z bazą portową, zasadami żeglugi na wodach Elbląga i okolic, jednostkami pływającymi po Zalewie Wiślanym.

Przyszli pracownicy portów i terminali poznawali wiadomości o Zalewie Wiślanym, akwenie morskich wód wewnętrznych. Od południa graniczy on z Wysoczyzną Elbląską, od północy  z Mierzeją Wiślaną. Część wschodnia, to granica wodna z Federacją Rosyjską. Za ową granicą umiejscowione są wody Zalewu Kaliningradzkiego i Cieśnina Piławska, umożliwiająca żeglugę po Bałtyku. Zalew Wiślany leży w centrum najdłuższego, najbardziej zróżnicowanego i dlatego najatrakcyjniejszego w Polsce szlaku wodnego z Gdańska do Iławy.

Uczniowie poznali walory tych wód, a dzięki zajęciom praktycznym i teoretycznym w szkole będą kształcić umiejętności niezbędne do pracy m.in. w portach morskich.

Zajęcia odbyły się przy wsparciu Zarządu Portu w Elblągu i okazały się dobrą lekcją podstaw organizacji portów i zasad ich funkcjonowania. Uczniowie będą korzystać z tego typu zajęć praktycznych kilkakrotnie w roku szkolnym dzięki współpracy ZSG z elbląskim portem.
 

ZSG Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.