Czwartek, 21.11.2019, Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

W SP 21 zakwitły „Kwiaty dla naszych mam”

28.05.2011, 20:03:40 Rozmiar tekstu: A A A
W SP 21 zakwitły „Kwiaty dla naszych mam”
We wtorek w Szkole Podstawowej nr 21 została podsumowana III edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Kwiaty dla naszych mam”. Jak zapewniają organizatorzy konkursu, prace były bardzo dojrzałe, przemyślane kompozycyjnie, a przede wszystkim wzruszające. 

- W konkursie cieszącym się coraz większą popularnością wzięli udział uczniowie z wielu szkół – informuje Anna Romanowska ze Szkolnego Koła Reporterów SP 21. - Liczne prace literackie i plastyczne, które napłynęły, zaskoczyły nie tylko niezwykłą techniką i pomysłowością, ale też wielką dojrzałością ich autorów. Organizatorki konkursu: Barbara Warmińska, Anna Góralczyk, Monika Dwojakowska i Hanna Blendowska miały niemały kłopot z wyłonieniem najlepszych prac w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

Młodsze dzieci opisywały swoje mamy, starsze pisały o niej wiersze, charakteryzowały je, opisywały niezapomniany dzień związany z mamą. Jak zapewniają organizatorzy konkursu, prace były bardzo dojrzałe, przemyślane kompozycyjnie, a przede wszystkim wzruszające. Pojawiała się w nich mama „najlepsza, najmądrzejsza, najpiękniejsza, niezastąpiona…”

Fragment nagrodzonej pracy uczennicy klasy 6 K. Hanusz:  „...Mamie mogę zwierzyć się ze wszystkich sekretów i wiem, że nigdy mnie nie wyśmieje ani nie powtórzy nikomu tego, co jej powiedziałam w tajemnicy. Nasze rozmowy potrafią trwać długie godziny, są szczere i poruszające. Tematyka ich jest bardzo różnorodna. Najlepszym miejscem i czasem na nie jest mój pokój i pora- tuż przed spaniem. Jest to nasze azylowe miejsce, w którym mówię mamie o moim dniu w szkole, o treningu, o tym, co się dzieje w mojej głowie i sercu, co mnie cieszy, a co smuci...”

Po raz drugi nagrodzone w zeszłym roku prace zostały wydane w formie książki i przekazane ich autorom. Tegoroczne najlepsze prace, również w postaci kolejnego tomu, trafią w przyszłym roku do rąk młodych twórców.

W części literackiej konkursu główna nagroda przypadła Klaudii Laszuk (SP 21), Dominice Kłusewicz (SP18), Kamili Moch (SP 15), Jakubowi Cholewie (SP 11), Natalii Śnigier (SP 16), Karolinie Hanusz (SP 19). Nagrody były przyznawane w różnych kategoriach wiekowych. 

Z kolei prace plastyczne zachwycały kolorami i fantazją, a ich twórcy włożyli niemało czasu, zaangażowania i talentu w ich przygotowanie. Zwycięzcami konkursu plastycznego zastali: Damian Cykota, Kacper Kobyłecki (SP 21), Karina Lewndowska, Natalia Zamłyńska , Wiktoria Olszewska (SP 21), Hubert Trawiński (SP 16), Marcel Spole (SP 25), Milena Andryszczyk (SP 18), Michał Staszyński (SP 25), Aleksandra Semeniuk (SP 25).

- Gratulujemy talentu zwycięzcom konkursu i zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej IV edycji – dodaje Anna Romanowska z SP 21. 
 
 
AR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.