Czwartek, 29.10.2020, Imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Kolejna premiera u Sewruka. Niejaki Piórko zamknięty w czasie i przestrzeni

18.09.2020, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejna premiera u Sewruka. Niejaki Piórko zamknięty w czasie i przestrzeni
Fot. teatr.elblag.pl

Monodram przygotowany przez wieloletniego odtwórcę tytułowego bohatera, Andrzeja Burzyńskiego, zaprezentuje Piotr Boratyński. O Niejakim Piórko mówi, że „(…) jest zamknięty w czasie i przestrzeni. W swoich sennych podróżach wyazuje się zawsze dużą dozą kultury i optymizmu w sytuacjach nawet najbardziej surrealistycznych”.

To prawda. W twórczości autora, Henri Michaux, roi się od groteskowych obrazów, wszystkiego, co dawno przestało być ziemskie. Czujemy się zdezorientowani jak w labiryntach kafkowskiej rzeczywistości, wrzuceni w świat Metropolis, przykuci do krzesła w gabinecie doktora Caligari, słysząc zewsząd Symfonię Grozy. Michaux to ojciec jednej z najbardziej zagadkowych postaci w historii literatury – uznaje się, że Piórko to porte-parole pisarza. Pisarza, który bardziej od uznania i rozgłosu, cenił sobie indywidualność w imię zasady, iż sukces lubi ciszę.

„Niejaki Piórko” to klasyka czarnego humoru podszytego narkotycznymi halucynacjami, onirycznym klimatem; siła wyrazu tkwi tutaj w prostocie, na którą jednak nikt wcześniej nie wpadł kreując everymanów.
 

Premiera spektaklu "Niejaki Piórko" w reż. Andrzeja Burzyńskiego już jutro, 19 sierpnia, o godz. 20.00, na Małej Scenie.


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ O tak
  Piątek, 18.09

  Koronawirus w akcji. Maseczek lub przylbic nie zapomnijcie.

 2. 2
  --1
  ~ ASIOR
  Sobota, 19.09

  Od dłuższego czasu trwa oszczędne podejście do dekoracji. Pamiętam jak kiedyś szło się do teatru to scenografia dech zapierała. Dodatkowo obrotowa scena umożliwiała błyskawiczną zmianę. No cóż Olsztyn zabrał nazwę "Jaracza", obrotową scenę, scenografów i dekoratorów. Niedługo zabierze aktorów i wtedy to będzie intelektualna uczta. Do zobaczenia?

 3. 3
  +1
  ~ Anna
  Środa, 23.09

  Scena obrotowa ma się dobrze. Scenografia też. Wystarczy na dużą się scenę przyjść. Polecam np spektakl Cabaret. P. Piotr bardzo zdolny. Gratuluję! A co do miseczek i przylbic- rozumiem że autor komentarza nosi je cały czas. W Teatrze obowiązują na widowni. No ale ktoś tu za cel wział sobie komentowanie w ten sam sposób każdego zdj z Teatru.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.142746925354