Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

„Igraszki z diabłem” u Sewruka. „Wyszłam z naszego teatru zachwycona” - wygraj bilety

03.01.2019, 14:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
„Igraszki z diabłem” u Sewruka. „Wyszłam z naszego teatru zachwycona” - wygraj bilety
Fot. Ryszard Biel
W Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu można zobaczyć „Igraszki z diabłem” Jana Drdy, które z fantazją wyreżyserował Bartłomiej Wyszomirski, a wizualizacji dokonała Iza Toroniewicz dbając o wielofunkcyjna scenografię i ciekawe kostiumy.
 
Kto pamięta spektakl teatru telewizji z plejadą znakomitych aktorów, wśród których genialne kreacje stworzyli m.in. Marcin Kociniak jako Marcin Kabat, Marek Kondrat jako Lucjusz, Jerzy Kamas jako Solfernus, Janusz Gajos jako Omnimor czy Magdalena Zawadzka w roli Kasi, zapewne zastanawiał się czy możliwe jest stworzenie równie fantastycznego przedstawienia. Okazuje się, że tak.
 
- Bardzo lubię tę sztukę i przyznam, że dotychczas myślałam, że wersja teatru telewizji z 1979 roku jest niedościgniona – wyznała pani Maria, która z elbląskiego spektaklu wychodziła w bardzo dobrym nastroju. – Przed premierą obejrzałam tamten spektakl i muszę przyznać, że wyszłam z naszego teatru zachwycona. Inna pod każdym względem inscenizacja, barwna, energiczna i energetyczna, przy tym zabawna i z pazurem. Gratuluję.
 
- Od premiery „Skrzypka na dachu”, którego jestem fanem, elbląski teatr zawiesił wysoko poprzeczkę. Kolejnymi milowymi krokami byli „Krakowiacy i górale”, „Mistrz i Małgorzata”, „Sen nocy letniej”… - wymieniał pan Krzysztof. - Właśnie zdałem sobie sprawę, że tych kroków jest naprawdę dużo. Dziś cały zespół realizujący „Igraszki z diabłem” wykonał kolejny. Wielkie brawa.
 
- Rewelacja! – mówi pani Krystyna. – Ubawiłam się, uśmiałam i wychodzę z teatru pozytywnie naładowana. Chętnie wrócę jeszcze na ten spektakl.
 
Opinie tych, którzy mieli okazję uczestniczyć w pierwszych odsłonach „Igraszek z diabłem” po elbląsku, są bardzo pochlebne. Niebagatelną zasługą takiego odbioru, poza reżyserią, scenografią i grą aktorską, jest na pewno muzyka, której autorem jest elblążanin, Bartek Krzywda.
 
Z pewnością ta inscenizacja przypadnie do gustu zarówno miłośnikom telewizyjnej wersji sprzed lat, jak i tym, którzy z twórczością Jana Drdy nie mieli jeszcze do czynienia.
 
Konkurs:
 
Jeśli chcesz wygrać jedno z trzech podwójnych zaproszeń na dzisiejszy spektakl „Igraszek z diabłem” (godz. 19.00) wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując "Igraszki z diabłem". Zgłoszenia przyjmujemy do 3 stycznia, do godziny 17:00. Zwycięzca o wygranej zostanie powiadomiony drogą mailową  3 stycznia, po godziny 17:00.
 
O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.
 
 
 

 

 

 

 


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Igraszki z diabłem ( zdjęć 88 )
Dodano: 2019-01-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ widz
  Czwartek, 03.01

  Fantastyczny spektakl. Brawo!!!

 2. 2
  +1
  ~ SW
  Piątek, 04.01

  Marian Kociniak jako Marcin Kabat, nie żebym się czepiał :-P

 3. 3
  +1
  ~ Agata13
  Piątek, 04.01

  TEŻ BYLIŚMY ;-)) NIESAMOWITA GRA AKTORÓW , INTERESUJĄCA SCENOGRAFIA I CHARAKTERYZACJE ;-)) GRATULACJE !!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1210970878601