Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbl±g » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Scenę elbl±skiego Teatru opanowali amatorzy. Jak sobie poradzili?

11.07.2017, 10:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Scenę elbl±skiego Teatru opanowali amatorzy. Jak sobie poradzili?
fot. Ryszard Biel
Rok pracy nad warsztatami aktorskimi wieńczyło niezwykłe spotkanie. Na scenie elbl±skiego teatru swoje spektakle zaprezentowały trzy grupy teatralne (dwie prowadzone przez aktorkę Irenę Adamiak, jedna przez aktora Piotra Boratyńskiego), dwie grupy młodzieżowe dowodzone przez Wojciecha Karpińskiego oraz grupa teatralna Nietentego działaj±ca przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka.


Duża sala elbl±skiego teatru 19 czerwca wypełniona była po brzegi. - Miałam przyjemno¶ć współpracować z cudownymi dzieciakami z klasy III C, ze Szkoły Podstawowej nr 15, której wychowawczyni± jest p. Aldona Iwko - mówiła Irena Adamiak.

Dzieci zaprezentowały spektakl pt. Zabawy podwórkowe.
 
Pokazali¶my różne zabawy podwórkowe - wyliczanki, berki. Ten spektakl stał się spektaklem profilaktycznym, ponieważ uchwycili¶my w nim zachowania dzieci, kiedy dochodzi do konfliktów. Spektakl wykorzystywał naturaln± spontaniczno¶ć i motorykę dzieci
 
- opowiadała aktorka.

W skład grupy wchodzili: Bochenek Piotr, Bursztynowicz Olg, Flizik Patryk, Frankowski Arkadiusz, Haufa Julia, Konopka Nelly, Król Jakub, Lewczuk Dominika, Maciejewska Maja, Sałka Ernest, Sęk Filip, Skapowicz Gabriela, Szuman Marcelina, Trzcińska Dominika, Urbańska Gabriela, Wicińska Zuzanna, Wlazło Zuzanna i Zalewska Aleksandra.

Kolejny spektakl "Coppelia" przedstawiły dzieci z klasy II d, ze Szkoły Podstawowej nr 15 (wychowawczyni Ewa Kowalska). - Był to spektakl w formule teatru ruchu, oparty na libretcie baletu Coppelia, z muzyk± Léo Delibes - opowiadała Irena Adamiak. - To bardzo ciekawy spektakl. Poprzez tę formułę dzieci pokazały wiele technik aktorskich, je¶li chodzi o pracę ciałem, z którymi się zapoznawały podczas warsztatów teatralnych.

Jak przyznała Irena Adamiak, dzieci spisały się na szóstkę... z plusem.
 
W tym roku moje dzieci poradziły sobie fantastycznie. Należy jednak podkre¶lić, że przygotowanie dzieci do tego spektaklu to nie tylko ogromny wysiłek prowadz±cych grupę, ale również wychowawcy danej klasy
 
- dodała aktorka..

Zaprezentowali się także uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 21, którymi opiekuj± się panie Edyta Firlej i Katarzyna Ja¶niewska. Aktorsko do spektaklu przygotował dzieci Piotr Boratyński. - To był pokaz zatytułowany "Noc w Muzeum". Była to przewrotna historia miło¶ci do obrazu, który wisi w galerii sztuki. Dziewczynka, która zwiedzała galerię, zakochała się w chłopczyku, skrzypku, który był na obrazie. Za spraw± magicznej księgi, która pojawia się raz na tysi±c lat, jedna osoba może wyj¶ć z obrazu do normalnego życia. Na podstawie konkursu został wybrany wła¶nie nasz skrzypek. Niestety w tym czasie dziewczynka "weszła" do obrazu i oboje się minęli -opowiadał Piotr Boratyński.

W spektaklu brali udział: Dłuszczakowska Pola, Gdaniec Natalia, Grajkowska Weronika, Jurczak Karolina, Kamińska Barbara, Klimczak Kevin, Konończuk Natalia, Lizińska Roksana, Julian Luber, Osik Gustaw, Panfil Marta, Pasymowski Miłosz, Pieróg Kamil, Reiss Zuzanna, Rentflejsz Zuzanna, Romańczuk Grzegorz, Ja¶niewski Jakub. Socińska Alicja, Suchocki Olaf, Suszak Mikołaj, Węgrzyn Karolina, Węgrzyn Paulina, Witkowska Antonina, Wróbel Julia, Wyżlic Dominik.

Na scenie wyst±piła również grupa Nietentego. Podopieczni Piotra Boratyńskiego przedstawili spektakl "Dolly". - Przedstawili¶my sztukę, która porusza problem współczesnej kobiety. Bezwzględne wpasowanie się w kanon sztucznego piękna kreowanego przez media staje się dla głównej bohaterki obsesj±. Tytułowa Dolly, postanawia zostać lalk± Barbie. Na jej decyzję wpływa ¶wiat odwróconych wzorców, w którym tradycyjne warto¶ci i role zostały przedstawione na opak. ¦wiata, w którym nawet rodzice nie s± już żadnym autorytetem, a ich bezradno¶ć porównana jest do dzieci - opowiada Piotr Boratyński. - Aby zrealizować marzenie, Dolly trafia do kliniki, w której rozpoczyna proces transformacji. Jej historia to pełen groteski i abstrakcji obraz samotnej nastolatki, która nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć pieni±dze na operacje plastyczne.

W spektaklu zagrali: Aleksandra Kwietniewska, Aleksandra Ulenberg, Dagmara Jabłońska, Adrianna Lasinkiewicz, Dominika Borowska, Tomasz Bagiński, Karol Kaczka, Natalia Sawinicz, Adrianna Pałkowska, Magdalena Zarębska, Jakub Zwański, Mirella Burcewicz, Weronika Czajkowska, Karolina Chmielewska.

 
Zadania aktorskie były bardzo trudne. Na szczególn± uwagę zasługuje Weronika Czajkowska, która zagrała główn± rolę "Dolly". Zmierzyła się z zadaniami aktorskimi na poziomie drugiego roku studiów aktorskich
 
- zaznaczył Piotr Boratyński.

 
Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego wydarzenia.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wy¶lij wiadomo¶ć do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Scenę elbl±skiego Teatru opanowali amatorzy. Jak sobie poradzili? ( zdjęć 114 )
Dodano: 2017-07-11 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Wła¶cicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbl±ski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.