Niedziela, 16.02.2020, Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Sukces aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Kijowie

20.06.2017, 11:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Sukces aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Kijowie
fot. nadesłane

Wczoraj, 18 czerwca, zakończył się Andriyivsky Fest – I Międzynarodowy Festiwal Teatralny Spektakli Kameralnych, którego organizatorem jest Kijowski Akademicki Teatr „KOLESO”.

Wśród dwunastu prezentowanych teatrów znaleźli się również elbląscy aktorzy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, którzy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i zaprezentowali spektakl „Niedźwiedź. Oświadczyny’ A. Czechowa w reżyserii Wiaczesława Żiły. Premiera sztuki w naszym teatrze odbyła się 11 czerwca 2005 roku.

Festiwal odbył się w Kijowie w dniach 12 – 18 czerwca i wzięły w nim udział teatry z  Białorusi, Rumunii, Ukrainy, Gruzji, Bułgarii, Izraela, Francji i Polski.

Jury doceniło elbląskich aktorów i nagrodziło Martę Masłowską za „wyrażenie niezwykłego kobiecego charakteru” w roli Natalii Stiepanowej oraz Lesława Ostaszkiewicza jako Łukę za „jasne i przekonujące wykonywanie roli męskiej”.
"Niedźwiedź" i "Oświadczyny" to utwory pełne dowcipu, akcji, dynamizmu oraz błyskotliwych dialogów. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik - uczucia. Aktorzy na scenie przedstawią cały wachlarz emocji - od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję.

Teatr Koleso został założony w 1988 roku. Prezentuje klasyczne i współczesne sztuki, jest nagradzany i wyróżniany na różnych międzynarodowych festiwalach sztuk teatralnych (m.in. w Bułgarii, Turcji, Szwecji). Dyrektorem artystycznym Teatru Koleso jest Iryna Klishchevska.

Gratulujemy i zapraszamy do Sewruka na „Niedźwiedzia i Oświadczyny” w przyszłym sezonie teatralnym 2017/2018.

 


Kamila Łyłka-Kosińska
Kierownik literacki

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.