Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Irena Adamiak – kobieta, która z kartki zrobi niezłe przedstawienie

08.03.2010, 12:16:08 Rozmiar tekstu: A A A
 Irena Adamiak – kobieta, która z kartki zrobi niezłe przedstawienie

Irena Adamiak, aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka jedną statuetkę w kategori Rola Kobieca, za rolę w „Scenach miłosnych...”, już ma. Jednak, jak wiadomo, nic nie cieszy tak jak uznanie publiczności. Zobacz, jakie opinie o aktorce przysłali czytelnicy info.elblag.pl.

Przypomnijmy, trwa plebiscyt na najpopularniejszego aktora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Do statuetki Aleksandra 2010 nominowanych jest dwudziestu elbląskich aktorów. Od dziś na swoich ulubionych aktorów możecie  głosować za pomocą e-maili. W podjęciu decyzji pomogą Wam artykuły, które przybliżą sylwetki kandydatów do Aleksandra 2010. Będą one umieszczane sukcesywnie na łamach info.elblag.pl.

Głos można oddać na aktorów, którzy są etatowymi aktorami Teatru im. Aleksandra Sewruka , są to: Irena Adamiak, Krzysztof Bartoszewicz, Tomasz Czajka, Leszek Andrzej Czerwiński, Krzysztof Grabowski, Jacek Gudejko, Maria Makowska – Franceson, Marta Masłowska, Mariusz Michalski, Tomasz Muszyński, Lesław Ostaszkiewicz, Beata Przewłocka, Jerzy Przewłocki, Mirosław Siedler, Paweł Skowron, Teresa Suchodolska, Hanna Świętnicka-Grabowska, Jolanta Tadla i Marcin Tomasik.

O Irenie Adamiak


Irena Adamiak w minionym roku obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, a mimo to wciąż znajduje w sobie zapał i energię do artystycznych działań. Z Teatrem im. Aleksandra Sewruka związana jest od 2000 roku. Aktorka znana jest również z pracy wolontariackiej na rzecz uczestników zajęć odbywających się w  świetlicach socjoterapeutycznych. Na swoim koncie ma m.in. następujące nagrody:

- "Teatralna Kreacja Roku 2000", nagroda  przyznana przez Kapitułę Konkursu za role Charlotte - Bronte - "Noce sióstr Bronte" Susanne Schneider - reż. Robert Walkowski

- nagroda Prezydenta Miasta Elbląga - "Zasłużony Działacz Kultury" 2005

- Najlepsza Rola Kobieca - Aleksander 2007 za rolę w spektaklu "Sceny miłosne dla dorosłych" w reż. Bogusława Semotiuka.

Irena Adamiak, od czasu premiery  „Scen miłosnych dla dorosłych” w 2007 roku,  nie brała udziału w nowych realizacjach spektakli teatralnych. Po ponad dwóch latach została zaangażowana w spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, gdzie wcieliła się w postać staruszki przebranej za Królową. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli artystkę częściej oglądać w sztukach premierowych.

Widzowie o Irenie Adamiak

Ilona Pinczewska pisze:

Kiedy spotkałam Irenę po raz pierwszy, a miałam wtedy chyba dziesięć lat, jej gra mnie zafascynowała. Była to bajka o księżniczce. Tytułu dokładnie nie pamiętam, ale pamiętam wspaniałą grę Ireny i jej kolegów. Była to bajka, do której Irena sama szyła dekoracje (patchwork) i napisała scenariusz. Bajka ta była przedstawiana w różnych szkołach i przedszkolach na terenie Elbląga. Potem Irena pokazała nam (byłam wtedy członkiem świetlicy Karan w Elblągu) jak grają, a przy tym świetnie się bawią, jej podopieczni z grupy teatralnej. Gra tych dzieciaków bardzo mnie zafascynowała. Potem powstał pomysł stworzenia grupy teatralnej przy świetlicy Karan i oczywiście zapisałam się. Pracę z Ireną wspominam wspaniale. Było w tym mnóstwo zabawy i zajęć praktycznych, np. praca nad dykcją.

I tak zaczęliśmy od jasełek, potem był „Mały Książę” i „Kopciuszek” wyróżniony przez MDK. Potem był „Pinoko”, dzięki, któremu zajęliśmy drugie miejsce w MDK. Byliśmy też na przeglądzie teatrów z całej Polski, gdzie zostaliśmy wyróżnieni. Muzykę pisał nam ś.p. Janusz Jędrzejewski.
Co mi dały te zajęcia? Na pewno, pewność siebie. Gdy weszło się na scenę, już nie było ucieczki, trzeba było grać. Dzięki zajęciom z Ireną, zaczęłam się interesować teatrem i tym jak powstaje spektakl, kreacje, scena. Irena wtajemniczyła mnie w życie teatralne od strony technicznej. Poznałam również Elżbietę Dymiszkiewicz, która tworzy wszystkie rekwizyty, przez jeden dzień pracowałam z krawcowymi. Poza tym, Irena jest po prostu stworzona do pracy z dziećmi.


Obecnie mam 22 lata i mieszkam w Irlandii. Zmierzam ku temu, żeby realizować się w pracy artystycznej. Tamten okres pozostawił we mnie trwały ślad. Dzięki niemu mam odwagę spełniać swoje marzenia.

Michał Wojtala pisze:

Kobieta z pasją o wielkim sercu. Szalona, konkretna z wielkim poczuciem humoru. Z Panią Ireną Adamiak miałem okazję współpracować przez pewien okres. Pracowała ona wtedy z dziećmi przy przedstawieniu dla dorosłych. Dała się wtedy poznać  nie tylko jako  aktorka świetnie władająca mimiką twarzy, gestami i pozami ale także jako piosenkarka której głosem nie powstydziłby się żadem Hollywoodzki aktor czy piosenkarz. Zawsze kiedy odwiedzała naszą placówkę, pokoje wypełniała pozytywna energia, a poczucie, humoru które Pani Irena posiada sprawiało że na naszej twarzy pojawiał się „banan” i odzyskiwaliśmy chęci do pracy. To tyle jeśli chodzi o tą wspaniałą kobietę, która z kartki papieru potrafi zrobić niezłe przedstawienie.

Więcej informacji o Irenie Adamiak można znaleźć m.in. artykułach:

Z Ireną Adamiak o rozterkach artysty, matki, elblążanki

Aktorka, która zaraża młodzież...teatrem

Aleksandry i Policja uświetniły Dzień Teatru fotoreportaż

Klauny dały elblążanom mnóstwo radości

Klauny przejdą ulicami Elbląga

Królewna Śnieżka przeniosła widzów w magiczny świat marzeń

Z Miłoszem, Herbertem i innymi przez Drogę Krzyżową

Głosuj, opiniuj i wygrywaj!

Tegoroczny plebiscyt nieco zmienia swoją formułę. Plebiscyt będzie przeprowadzany w trzech elbląskich mediach: w Info.Elbląg, Dzienniku Elbląskim oraz Telewizji Elbląskiej. Wszystkie zebrane głosy zostaną zsumowane.

W kolejnych dniach, będziemy przybliżać Państwu sylwetki aktorów, na które można oddawać swoje głosy. Zachęcamy również do pisania swoich opinii lub komentarzy na temat pracy ulubionych artystów. Dla widzów to niepowtarzalna okazja, by podziękować aktorom za ich pracę.

Żeby oddać głos należy wysłać e-maila na adres: plebiscyt@info.elblag.pl w tytule wpisując nazwisko ulubionego aktora, a w treści krótkie uzasadnienie wyboru oraz swoje imię i nazwisko. Najciekawsze opinie zostaną opublikowane na łamach info.elblag.pl, a najlepsze pośród nich, nagrodzone karnetami na 9. Elbląską Wiosnę Teatralną. Głosy bez uzasadnień również się liczą, jednak nie wezmą one udziału w konkursie. Liczy się głos wysłany z jednego adresu e-mailowego. Głosować można do 25. marca. 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ?
  Poniedziałek, 08.03

  Och.Ja na pewno bedę głosować na Panią Adamiak.

 2. 2
  0
  ~ ktoś
  Piątek, 31.01

  A ja nie jej zajęcia są nudne w dodatku ciągle potrzebuje pomocy kogoś w zajęciach. Tu proszę potrzymać tu przytrzymać. Chyba jej za to płacą a nie mi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.