Wtorek, 25.02.2020, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Alter Ego szuka nowych twarzy

09.02.2010, 00:04:00 Rozmiar tekstu: A A A
Alter Ego szuka nowych twarzy

- Zapraszamy wszystkich interesujących się teatrem i sztuką aktorską, tych dla których teatr jest czymś więcej, niż tylko miejscem wystawiania spektakli. Pracujemy nad spektaklami, ale także realizujemy wiele happeningów i biesiady poetyckie. Przede wszystkim rozwijamy swoje pasje i zainteresowania. - zachęca Tomasz Walczak, założyciel i opiekun Alter Ego.
 
Przesluchania do zespołu odbędą 15 i 17 lutego o godz. 17:00 - Mała Scena Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Propozycja kierowana jestd do uczniów szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych.
 
Studentów zaprasza Alter Ego - grupa studencka, która działa od października minionego roku.

Grupa skupia przede wszystkim byłych alteregowiczow, takich którzy wyjechali z Elbląga, ale powrócili... Teraz są studentami uczelni w Gdańsku i w Elblągu.- wyjaśnia Tomasz Walczak  - Dołączyli do nich także studenci PWSZ. Narazie szkolimy się warsztatowo i fizycznie, ale mamy już pomysł na spektakl. Zapraszamy pełnoletnie osoby, najchętniej studentów, ale to nie warunek.

Spotkanie otwarte dla kandydatów w najbliższy poniedziałek - 15 lutego - godz. 19:00 - Mała Scena - Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Członkowie Alter Ego o swoim zaangażowaniu w działania grupy


Adrianna Korcz: Dzięki Alter Ego szkolę swoje umiejętności i pozbywam się kompleksów grając na scenie. Mam okazję obserwować pracę w teatrze "od kuchni", poznać aktorów oraz dużo ciekawych osób, na przykład podczas wyjazdów. Cieszę się, że trafiłam właśnie do Alter Ego, bo razem z osobami o podobnych aspiracjach mogę świetnie się bawić i pracować pod czujnym okiem naszego jedynego w swoim rodzaju Mistrza.

Anna Turzyńska: Uważam że teatr to coś więcej niż sama gra, to uczucia, nowe przyjaźnie. Gdy przedstawiamy np. etiudę pokazujemy jakąś cząstkę siebie, wyrażamy emocje. Często wspominamy, chodzimy na premiery, które są fantastyczne. Gdy wstąpiłam do zespołu Alter Ego poczułam że to wspaniałe, przedstawiać różne etiudy, stwarzać je, grać. 

Kinga Sroczyńska: Do Alter Ego wstąpiłam, żeby lepiej poznać teatr, aby grać w spektaklach, występować przed różnymi ludźmi. Poznałam tu wiele ciekawych osób. Jestem na bieżąco ze spektaklami oraz  nowościami, które dotyczą teatru. Alter Ego jest świetnym miejscem dla osób, które chcą się pokazać oraz poznać lepiej scenę. Powstało ono również  dla ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z aktorstwem. Serdecznie polecam Alter Ego! Można wiele się dowiedzieć, poznać wiele osób oraz przeżyć fajną i ciekawą przygodę!

Weronika Gwóźdź: Już od roku należę do Teatralnego Studia Młodych Alter Ego. Wstąpiłam tu ponieważ teatr od zawsze mnie interesował. Swoją przyszłość wiążę z aktorstwem, a zajęcia pozwalają mi rozwijać się w tym kierunku. Dają one możliwość bliskiego obcowania ze środowiskiem teatralnym. Nasze spektakle wystawiane są na przeglądach oraz festiwalach w całej Polsce, dzięki czemu mamy kontakt z szerszą publicznością, jest to dla mnie fantastyczna przygoda.

Anna Miłkowska:
Jest to swego rodzaju odskocznia od rzeczywistości, rozwijanie się w kierunku teatralnym. Granie spektakli daje poczucie satysfakcji, spełnienia, radości. Najlepszy moment to koniec przedstawienia - stanie przed publicznością, która bije brawo, której podoba się to, nad czym się ciężko pracowało przez wiele miesięcy. Oczywiście dobre momenty to także praca nad spektaklem, szlifowanie umiejętności, żeby wypaść perfekcyjnie. Praca nad etiudami rozwija wyobraźnię, zmusza do myślenia. Różnego rodzaju festiwale są okazją do pokazania i obejrzenia spektakli grup teatralnych. Napełnia to nasze głowy nowymi pomysłami, także możemy zauważyć błędy i co dobrze odbiera widz na scenie. Czasami, gdy mam dużo zajęć do zrobienia, jestem zmęczona, to przyjście na Alter Ego uczy mnie determinacji, zaangażowania, dodaje mi siły. Gdy przychodzimy na III próbę generalną przedstawienia z "prawdziwymi" aktorami, możemy "podpatrzeć" jak grają profesjonaliści i zwrócić uwagę jakie wskazówki daje reżyser. Podsumowując Alter Ego jest wypełnieniem mojego życia teatralnego. Dzięki niemu spełniło się moje marzenie - występowałam na "prawdziwej" scenie. Chciałabym także zrealizować moje drugie marzenie (o ile będzie to możliwe) statystowania w przedstawieniu z "naszymi" aktorami.

Beata Turzyńska:
Postanowiłam uczęszczać na zajęcia teatralne, ponieważ zawsze się tym interesowałam. Chciałam poczuć na własnej skórze jak to jest być aktorem. Już po pierwszych zajęciach wiedziałam że, właśnie tego szukam. Czerpię ze spotkań bardzo dużo satysfakcji bo jednocześnie uczę się wielu ciekawych rzeczy i poznaję osoby o podobnych zainteresowaniach. Można naprawdę wiele zyskać, zapraszam.


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.