Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Andrzej Śliwka: Elbląg jest miejscem, z którym wiążę przyszłość

10.04.2024, 19:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Andrzej Śliwka: Elbląg jest miejscem, z którym wiążę przyszłość
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Podczas wczorajszej (9.04.) konferencji prasowej Andrzej Śliwka został zapytany o to, czy planuje na stałe zostać w Elblągu. Kandydat na Prezydenta zapewnił, że bez względu na wynik wyborów chce przeprowadzić się ponownie do Elbląga. - Od samego początku mówiłem, że Elbląg jest miejscem, które kocham i z którym wiążę przyszłość – mówił.
 

 

Andrzej Śliwka przyznał, że zdaje sobie sprawę, że młodzi ludzie wyjeżdżają z Elbląga. - Mój kontrkandydat w jednym z wywiadów również to potwierdził – mówił Andrzej Śliwka. - Młode rodziny wybierają inne miejscowości. Powinno się to spotkać z zadowoleniem sympatyków Platformy Obywatelskiej, że młodzi ludzie, a ja jestem względnie młody, bo mam 35 lat, decydują się na powrót do Elbląga.
 

 

Kocham to miasto i z nim wiąże swoją przyszłość. Chciałbym, żeby się rozwijało, a nie zwijało, jak to miało miejsce za czasów pana Witolda Wróblewskiego i pana Michała Missana

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 


Jedna z dziennikarek podczas konferencji prasowej poruszyła wątek pochodzenia Andrzeja Śliwki. - Głównym zarzutem podczas kampanii było, że nie pochodzi Pan z Elbląga, tylko z Pasłęka. Nasi czytelnicy twierdzili w komentarzach, że czują się dyskryminowani, ponieważ wielu z nich nie pochodzi z Elbląga, ale od jakiegoś czasu w nim mieszka – mówiła.
 


Jak ten zarzut odbiera Andrzej Śliwka? - Chciałbym serdecznie podziękować moim kontrkandydatom, którzy bardzo często to podnosili, ponieważ mnóstwo ludzi, którzy wybrali Elbląg nie pochodzi z tego miasta. Dziwię się takiej retoryce wykluczającej ludzi z Elbląga – mówił Andrzej Śliwka.

 

 

 

Ja będę Prezydentem, który będzie chciał, aby młodzi ludzie przyjeżdżali do Elbląga, żeby zakładali tu rodziny i nie wyjeżdżali

 

 

– dodał Andrzej Śliwka.

 


Kandydat na Prezydenta przyznał, że nie rozumiem zarzutu, że urodziłem się w Pasłęku. - Obecna posłanka Koalicji Obywatelskiej także nie urodziła się w Elblągu, obecny senator widmo (Koalicji Obywatelskiej – przyp. red.) także nie urodził się w Elblągu – wymieniał.
 

 

 

To są argumenty nie przystające do funkcjonowania w polityce w XXI w. Najbardziej kuriozalne jest to, że pan Michał Missan, z tego co wiem, także nie urodził się w Elblągu

 

 

– zaznaczył Andrzej Śliwka.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ zorro
  Środa, 10.04

  ten drugi to z ekipy gdańskiej, też nie z Elbląga

 2. 2
  +9
  ~ Geografia się kłania
  Środa, 10.04

  W sumie gdyby tak patrzeć, to Pasłęk bliżej 😉

 3. 3
  --2
  ~ Stefan
  Środa, 10.04

  Życzę jak najlepiej Panu Śliwce ale przeciwko sobie będzie miał Radę Miasta, Sejmik czy tez rząd, bo tam większość maja jego przeciwnicy, wiec bedzie ciegle przepychanie ze szkoda dla miasta i mieszkańców. Z drugiej strony jest Missan, który będzie miał zewszad poparcie i moze jakas kase dla miasta, ale byl w UM kadencję i slabo się sprawdzil, ekipa w UM pozostani pewnie ta sama. Ciężki wybor...

 4. 4
  --3
  ~ Daj se pan spokoj
  Środa, 10.04

  Panie Andrzeju olejbpan to niech dalej grzezną w marazmie , dyskryminacjach, procesach, mobbingach ivrolowania ich i dlugu, nie chcą zmian tylko tej sanej pajęczyny układów to ich problem bo kazdy wie ze nic tu się nie zmieni ! Niech żyją w zascianku

 5. 5
  +5
  ~ Truso
  Środa, 10.04

  Do Pasłęka rzut beretem,ekspresówką 15 do 20 min. jazdy,to żadna odległość.Miasto to jest gospodarczo powiązane z Elblągiem,podobnie jak z drugiej strony- Nowy Dwór Gdański,z którego pochodzi nasz wybitny senator na literę W.

 6. 6
  +5
  ~ Do Stefana
  Środa, 10.04

  Dużo w tym racji,jednak nic wiecznie nie trwa,to wszystko może się rozlecieć jak domek z kart,zresztą olsztyn nas totalnie olewa,bez względu na opcje polityczne.

 7. 7
  +9
  ~ kik
  Środa, 10.04

  To już w Warszawie nie było miejsc ?

 8. 8
  +7
  ~ chester
  Środa, 10.04

  to smutne.......

 9. 9
  +5
  ~ egh
  Środa, 10.04

  weź się nie kompromituj mieszkaj dalej w wa-wie lub Pasłęku . nic nie zrobisz bez pozwolenia Jarusia

 10. 10
  +17
  ~ ***** ***
  Środa, 10.04

  Kolego Elbląg się zwija od momentu, kiedy stracił województwo i nie pie... ze to nie prawda

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4679770469666