Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Michał Missan: Mamy w radzie stabilną większość. Pozostało zawalczyć o prezydenturę

08.04.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan: Mamy w radzie stabilną większość. Pozostało zawalczyć o prezydenturę
Fot. AK

- Mamy w radzie miejskiej stabilną większość. Zostało jeszcze, za dwa tygodnie, powalczyć o prezydenturę. To da cały obraz. Władza stanowiąca i wykonawcza będzie w jednych rękach, co daje gwarancję skuteczność - mówił Michał Missan, dziś (8 kwietnia) podczas konferencji prasowej. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w II turze wyborów na prezydenta Elbląga zmierzy się z Andrzejem Śliwką z Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

 

Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Rady Miejskiej w Elblągu. Na kandydatów tego ugrupowania elblążanie oddali 17 504 głosy (45,66 proc.), co przełożyło się na 15 mandatów. To pięć mandatów więcej niż uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, którzy otrzymali poparcie 11 935 wyborców (31,14 proc.). Formacja Donalda Tuska przedstawiła dziś, 8 kwietnia, swoich nowych radnych. Wśród nich znalazły się osoby, które będą pełniły tę funkcję już kolejną kadencję oraz wielu debiutantów.

 

 

 

Dziękujemy za zaufanie. Zobowiązanie, jakie mamy wobec elblążan, jest dla nas wyznacznikiem tego, co powinniśmy robić, na rzecz jakich spraw powinniśmy działać. To, że jest nas tak wielu, przyjmujemy na siebie tym większą odpowiedzialnością za wszystkie sprawy, które będą dotyczyły tego miasta - co rada uchwala, to władza wykonawcza wykonuje. Obiecujemy spełniać te oczekiwania, pokładane w nas nadzieje

 

 

- mówiła Grażyna Kluge, wybrana do rady z okręgu nr 1.

 

 

 

Nie rzucamy słów na wiatr. Propozycje okręgu nr 2 to są propozycje, które będziemy chciały, chcieli zrealizować. Proszę nam dalej ufać, a my będziemy się starali, aby w tej kadencji było to zrealizowane

 

 

- podkreśliła Małgorzata Adamowicz, która do rady dostała się z listy KO w okręgu nr 2.

 

 

 

Przed kandydatem KO na prezydenta Elbląga, który zdobył 44,36 proc. poparcia (17 146 głosów) druga tura wyborów samorządowych. Zmierzy się w niej z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Andrzejem Śliwką. Podczas niedzielnych wyborów swoje głosy oddało na niego 34,69 proc. uprawnionych (13 408).

 

 

 

Za mną stoi dość pokaźna drużyna. Bardzo się z tego cieszę. Mamy układ w radzie miejskiej taki, że Koalicja Obywatelska ma 15 mandatów. 10 mandatów ma Prawo i Sprawiedliwość. Mamy w radzie stabilną większość. Zostało jeszcze, za dwa tygodnie, powalczyć o prezydenturę. To da cały obraz. Władza stanowiąca i wykonawcza będzie w jednych rękach, co daje gwarancję skuteczności. Często mówię o tym, że Koalicja Obywatelska daje gwarancję współpracy na poziomie samorządu z sejmikiem województwa, ale także z rządem. Dziś już mamy pewność, że rada miejska to też jest organ, w którym mamy większość

 

 

- mówił Michał Missan, kandydat KO na prezydenta Elbląga.

 

 

 

Przed Michałem Missanem jest jeszcze dwutygodniowa batalia - dodał Jerzy Wcisła, senator RP, obecny na konferencji prasowej. - Konkurentem Michała Missana jest pan Śliwka, funkcjonariusz partyjny, który przyjechał do Elbląga, żeby ukraść Elblągowi port. Publicznie zadaję panu Śliwce pytanie, czy jeżeli zostanie prezydentem Elbląga, to odrzuci państwo, które chce dokończyć budowę drogi wodnej i każe to robić samorządowi. Czy jeżeli zostanie prezydentem, to odda port elbląski państwu? Takim będzie prezydentem Elbląga. Dziś się wstydzi swojego znaczka, ten znaczek ma promilową część jego plakatu. Dlaczego się wstydzi? On wie dobrze. Bo za PiS straciliśmy ochronę przeciwpowodziową, Elbląg został zdegradowany do miasta 20, 30-tysięcznego, jako jedyne miasto nieobjęte siecią szybkich połączeń kolejowych z Warszawą. Elblążanie pokazali temu panu "nie". Jestem przekonany, że w II turze pokażą to definitywnie i kupią mu bilet do Pasłęka i więcej w Elblągu się nie pokaże, bo w przeszłości w Elblągu też niczego nie dokonał.

 

 


Nowi radni Koalicji Obywatelskiej: Grażyna Kluge, Paweł Gołębiewski, Ewa Horbaczewska, Małgorzata Adamowicz, Karolina Śluz, Marta Kubacka-Ignaciuk, Irena Sokołowska, Jolanta Pękała, Wojciech Karpiński, Antoni Czyżyk, Karol Bidziński, Iwona Łuczak, Michał Missan, Wiesława Włodarczyk, Tomasz Budziński.

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. AK


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +55
  ~ B
  Poniedziałek, 08.04

  Boże widzisz i nie grzmisz. Znów te same nieroby. Kluge, Czyżyk, Adamowicz, Missan i reszta. Totalna masakra. Kto ich wybiera.

 2. 2
  +47
  ~ stare ale jare
  Poniedziałek, 08.04

  czy te babcie znowu musza sterować wnukami i uwsteczniać miasto ???? to jakaś elbląska patologia

 3. 3
  +22
  ~ Gosia
  Poniedziałek, 08.04

  "Konkurentem Michała Missana jest pan Śliwka, funkcjonariusz partyjny, który przyjechał do Elbląga, żeby ukraść Elblągowi port" No cóż poziom intelektu, wypowiedzi już sam za siebie mówi o wypowiadającym się. Ale jak wiemy senatorem posłem może zostać każdy. Uważajcie żeby wam słoneczka Misiowatego nie ukradł.

 4. 4
  +39
  ~ co to i kto to???
  Poniedziałek, 08.04

  świetny elektorat , znani z niczego młokosy i wiekowe babulki !

 5. 5
  +34
  ~ Truso
  Poniedziałek, 08.04

  Panie Wcisła,mowa jest srebrem a milczenie złotem,w pańskim przypadku wskazane,aby się do tej mądrości dostosować.Serdecznie pozdrawiam i życzę jasności umysłu.

 6. 6
  +11
  ~ Heheszki wszędzie heheszki
  Poniedziałek, 08.04

  Ciekawe kto zastąpi Missana -moze zbadajcie ten temat? Ta pani ma ciekawe podejście do udziału w tych wyborach🤣😂

 7. 7
  +23
  ~ Huy
  Poniedziałek, 08.04

  FUCK DLA MISSAN

 8. 8
  +31
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 08.04

  Niestety panie Michale, ale na kontynuację POlityki dziadocenu i neoliberalnego wyzysku Polaków nie zagłosuję, a już zwłaszcza z powodu układów Pana ekipy ze skompromitowanym POdżegaczem wojennym sen. Wcisłą, który doprowadził wraz z ratuszową kamarylą z Wróblowego ratusza do upadku Elbląga w ostatnich latach, zaś całkiem niedawno również do upadku dziennikarstwa w mieście oraz kompromitacji tzw. "wolnych sądów", które stały się przybudówką "uśmiechniętej" Polski Tuska, choć trafniej wypadałoby je nazwać aspołecznym i anty-obywatelskim ramieniem ślepej Temidy działającym na zlecenie brunatniejącego na naszych oczach reżimu, który stał się dziś autorytarnym. Lektura: https://www.facebook.com/KolinskiRobert/posts/pfbid029GSVt88PgNxtgAfchw7N4UZCH1NTmZxCc3FLHgSfrFbEFgPDoqp9p99zdfZYk82Fl

 9. 9
  +38
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 08.04

  Pornografia polityczna. Bez programu i ze szczuciem na Andrzeja Śliwkę. A wszystkim zarządzać będzie jak zwykle Wróblewski, ten Wróblewski. Jescze mu nowego Harleya kupią, na zachętę, za zajęcie pierwszego miejsca w wyśmiewaniu Elbląga, bo elblążanie na nich głosujący i tak są idla nich niczym, czyli zerem. Apel do głosujących na innych kandydatów na prezydenta, głosujce na Andrzeja Śliwkę - na przekaór KO, dla zgrywy, dla fanu, choćby dla zabawy. Niech nie myślą, że wszelkie bezczelności im gładko przejdą !!!!

 10. 10
  +27
  ~ znowu wciska
  Poniedziałek, 08.04

  Wcisła czasem bredzi prawdę między majaczeniem i podskokami ADHD. Powiedział, że Elbląg jest zdegradowany do poziomu Psiej Wólki. zapomniał czy unika ojców sukcesu - Wróblewski, Missan, Wcisła, Czyżyk, Gelert, Portas. Główny sprawca degradacji to Wróblewski - nominat Wcisły i padre Missana, Czyżyka. Quźwa, hipokryci. Tak , hipokryci, albo wciślaki - żerują na miałkiej mentalności elektoratu który uwierzy we wciskane bajdy. A ta gadatliwa "radna" to jota w jotę Wróblewski bis. Też autentyk.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6355080604553