Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Andrzej Śliwka: Chciałbym podziękować wszystkim wyborcom, którzy poszli na wybory

07.04.2024, 23:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: Chciałbym podziękować wszystkim wyborcom, którzy poszli na wybory
Fot. AK

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta, Semiku Województwa i kandydat na urząd Prezydenta Elbląga Andrzej Śliwka zebrali się w restauracji Amore Mio, by wspólnie poczekać na wstępne wyniki wyborów. - Chciałbym podziękować wszystkim wyborcom, którzy poszli na wybory i zagłosowali. Dziękuję mieszkańcom Elbląga, że poszli zagłosować. Szczególnie dziękuję tym, którzy oddali głos na mnie – mówił Andrzej Śliwka.

 

 

 


Według sondażu IPSOS w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Koalicja Obywatelska otrzymała ok. 36 proc., a Prawo i Sprawiedliwość ok. 30 proc. – To jest tylko sondaż. Ja się spodziewałem takiego wyniku sondażowego. Na przestrzeni ostatniego tygodnia sondaż IPSOS dla OKO.press pokazywał mniej więcej podobną różnicę. Podchodzę do tego z dużym dystansem – mówił Andrzej Śliwka.
 

 

Do wyborów idzie się po to, zęby zwyciężyć, ale teraz ciężko jest mi komentować, bo to jest jeszcze wróżenie z fusów. Odbiór mojej kampanii wyborczej w Elblągu był o wiele lepszy niż kampanii parlamentarnej. To jest dobry prognostyk

 

 

– dodał Andrzej Śliwka.
Marek Pruszak do Rady Miejskiej startował z 1 miejsca w okręgu numer 5. – Myślę, że wynik będzie jeszcze lepszy. Zauważalny jest mocny spadek poparcia Trzeciej Drogi. Frekwencja jest dużo niższa niż w wyborach parlamentarnych, czyli sporo ludzi się mocno zniechęciło do obecnego rządu. Wtedy było takie ogromne pobudzenie, ogromne nadzieje, a tu niestety, wiele ludzi się zawiodło – mówił Marek Pruszak.

 

 

Myślę, że sporo wyborców zrozumiało, że ten rząd nie spełnia obietnic, dlatego niższa frekwencja i dobry wynik Prawa i Sprawiedliwości

 

 

– stwierdził Marek Pruszak.

 Jaki wynik Marek Pruszak przewiduje dla Andrzeja Śliwki? - Nie pokuszę się teraz o przewidywanie tego, czy Andrzej Śliwka wygra te wybory. Musimy poczekać na przynajmniej przybliżone dane z komisji – dodał Marek Pruszak. - Nie znamy na ten moment tendencji. Oczywiście chciałbym, żeby Andrzej Śliwka wygrał w pierwszej turze. Musimy jednak poczekać na wyniki.

 

Dla mnie bardzo ciekawy będzie rozkład głosów do Rady Miejskiej pomiędzy komitetem pana Witolda Wróblewskiego a komitetem Koalicji Obywatelskiej. Mają one podobny elektorat, i ciekawe, jak te głosy się rozłożą. Czy nie odbiorą sobie ich nawzajem? To jest dla mnie ciekawe

 

 

– zaznaczył Marek Pruszak.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wieczór wyborczy PiS ( zdjęć 16 )
Dodano: 2024-04-08 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Jednak Elblążanie to debile
  Poniedziałek, 08.04

  Nissan wygrywa minimalnie wybory w Elblągu Czyli wychodzi na to , że Elblążanie to pustaki, nie wyciągnęli wniosków. Elbląg pójdzie na dno , zagłosowali za starym układem.

 2. 2
  +19
  ~ Elblazanie nie chcą zmian, wybrali stary postkomuszy układ
  Poniedziałek, 08.04

  Zawsze był, jest i będzie ten czerwony Elbląg. Ci trzeba miec w głowach, by cisgle głosować na tych samych , którzy ciągną to miasto na dno ? Mlodzi wyjechali, komuchy zostali

 3. 3
  +9
  ~ przeciw PO
  Poniedziałek, 08.04

  Powiedzmy to sobie szczerze, że wyniki jest w kraju taki jaki jest, tylko dlatego, że obecnie rządząca koalicja (PO, Trzecia Droga, Lewica) zrobili nagonkę wyborczą na PiS. Powołali kilka komisji śledczych, podczas których udają, że rozliczają PiS. Urządzili piękną pokazówkę, a ludzie w to uwierzyli. A efekt zapewne będzie taki, że nic, nikomu nie udowodnią i nikogo nie skażą, bo nie ma za co. Ale wybory mają za to w garści.

 4. 4
  +17
  ~ NIE dla PO
  Poniedziałek, 08.04

  Czasy w jakich rządziła Zjednoczona Prawica, a zwłaszcza druga kadencja były bardzo trudne dla gospodarki (pandemia, wojna w Ukrainie), więc ceny ropy naftowej, gazu poszły w górę, a za tym energii elektrycznej itd., następnie stopy procentowe kredytów mieszkaniowych skoczyły i ceny w sklepach również. przez pandemię wielu straciło swoje działalności gospodarcze i cała frustracja wylała się na PiS. Jeszcze będziecie tego żałowali, że teraz tak wybieracie, jak Unia Europejska będzie u nas rządziła.

 5. 5
  +16
  ~ Zbyszek
  Poniedziałek, 08.04

  Kiedy się obudzicie pelikany łykając wszystko każdy walczy oswóje stołki a zapominają o obywatelach polski

 6. 6
  +14
  ~ Szczerze
  Poniedziałek, 08.04

  My starsi nasze życie idzie ale dziwię się młodym ze nie chcą zmian . To zapewnia A.Sliwka. cóż żyjcie tak dalej w tym upadłym padole głupcy.

 7. 7
  +4
  ~ Wet
  Poniedziałek, 08.04

  Janex nie jesteś anonimowy w internecie i mam nadzieję, że odpowiesz za kłamstwa. Widać, że kłamiesz jak członkowie PO.

 8. 8
  +1
  ~ Myszka
  Poniedziałek, 08.04

  No ja mam tylko nadzieję, że Sałata i Janowska nie dostały się nigdzie, dwa cienie biorące kasę za nic.

 9. 9
  +22
  ~ Truso
  Poniedziałek, 08.04

  Elbląg to niestety stan umysłu,bo jak można wytłumaczyć narzekanie na dotychczasowego" prezydenta" i zgodę na przedłużenie stylu sprawowania jego władzy,bo jak można wytłumaczyć tak duże poparcie dla dotychczasowego wice?Ten człowiek niczym szczególnym się nie wyróżnił,oprócz tego " jak szef pozwoli", to zwykły słup,obym się mylił.

 10. 10
  +13
  ~ Kefas
  Poniedziałek, 08.04

  Proszę się nie poddawać. To miasto musi, ale to musi się zmienić, bo inaczej czerwona zaraza nas pochłonie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4262399673462