Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wieczór wyborczy Koalicji Obywatelskiej "Jesteśmy pełni pozytywnych emocji, jeśli chodzi o wyniki"

07.04.2024, 23:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wieczór wyborczy Koalicji Obywatelskiej "Jesteśmy pełni pozytywnych emocji, jeśli chodzi o wyniki"

Wstępne wyniki wyborów samorządowych podane o godz. 21 wprawiły w dobry nastrój uczestników wieczoru wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Michał Missan, walczący o fotel prezydenta Elbląga oraz kandydaci na radnych, działacze i sympatycy ugrupowania spędzili go w restauracji La Capra. Zobacz galerię zdjęć.

 

 

 

Ogromne gratulacje należą się Rafałowi Trzaskowskiemu i Oli Dulkiewicz (kandydaci KO na prezydentów Warszawy i Gdańska, jak wynika z sondażu, wygrali w swoich miastach w pierwszej turze - przyp. red.). Jeśli chodzi o wstępne wyniki do sejmików, to biorąc pod uwagę naszych koalicjantów, jest ogromna przewaga nad PiS. Mam nadzieję, że to się przełoży na nasze województwo, bo to będzie oznaczało, że w sejmiku będziemy tworzyli zarząd województwa i kolokwialnie mówiąc: rządzili wojwództwem

- skomentował wstępne wyniki wyborów Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga.

 

 

 

Jak wynika z sondażu exit poll IPSOS, w wyborach samorządowych do sejmików wojewódzkich najwięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (33,7 proc.). Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (31,9 proc.). Kolejne pozycje zajęły: Trzecia Droga (13,5 proc.), Konfederacja (7,5 proc.) i Lewica (6,8 proc.).

 

 

 

W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja jest odwrotna. Według sondażu, wybory do sejmiku wygrała Koalicja Obywatelska (36,8 proc.), a PiS zdobył 30 proc. poparcia.

 

 

 

- W województwie warmińsko-mazurskim wygraliśmy. Jesteśmy zadowoleni - mówił Robert Turlej, kandydat KO do sejmiku województwa. -  Zrobiliśmy bardzo dobrą kampanię.Startowałem w poprzednich wyborach parlamentarnych, więc miałem trochę przetarte szlaki. Okręg teraz był trochę mniejszy, więc na pewno łatwiej było mi prowadzić tę kampanię, ale na pewno trudniej niż w wyborach do rady miejskiej. Pracowaliśmy bardzo mocno, jako cała drużyna, we wszystkich okręgach.

 

 

 

Nastroje po ogłoszeniu wstępnych wyników mamy doskonałe. Widać, że tak, jak powiedział premier Donald Tusk, 15 października został podtrzymany. Jesteśmy teraz pełni pozytywnych emocji, jeśli chodzi o wyniki lokalne

- mówiła Karolina Śluz, kandydatka KO do Rady Miejskiej w Elblągu, jednocześnie przyznała, że wyniki do sejmiku są zaskoczeniem.

 

 


Na wyniki wyborów samorządowych w Elblągu i informację, czy w naszym mieście konieczne będzie zorganizowanie drugiej tury, musimy jeszcze poczekać. Po zliczeniu głosów z 50 proc. komisji obwodowych poznamy wyniki sondażu late poll. Są one bardziej precyzyjne od exit poll.

 

 

 

Od początku mówiłem, że dla mnie cel jest najważniejszy, czy to będzie w pierwszej, czy w drugiej turze, jest dla mnie mniej istotne. Dla mnie najważniejsze jest, aby na końcu wygrać. Mam nadzieję, że tak będzie - mówił Michał Missan, pytany o to, czy będzie rozczarowany jeśli nie uda mu się powtórzyć sukcesu np. Rafała Trzaskowskiego.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wieczór wyborczy KO ( zdjęć 16 )
Dodano: 2024-04-07 | Fot. DK
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ MIS
  Niedziela, 07.04

  brawo czas pogonic TŁUSTE KOTY

 2. 2
  +3
  ~ rudy
  Niedziela, 07.04

  Już był w ogródku...

 3. 3
  +19
  ~ Jprd
  Niedziela, 07.04

  Jeżeli to okaże się prawdą to uznaje że wielu elblążan jest po prostu upośledzonych Tyle

 4. 4
  +10
  ~ Ola
  Poniedziałek, 08.04

  Legalna mafja złodzieje brak slow

 5. 5
  +16
  ~ elblążanin222
  Poniedziałek, 08.04

  No tak, trzeba wiele zmienić żeby nic się nie zmieniło, jak powiedział klasyk. Będzie prezydent kontynuujący politykę poprzednika, Elbląg znowu przegrany.

 6. 6
  +8
  ~ :)
  Poniedziałek, 08.04

  Elblongi....a dlaczego nie wybraliście Witolda do sejmiku? Rozumiem, ma być wiceprezydentem.

 7. 7
  +3
  ~ 666
  Poniedziałek, 08.04

  Znowu syf.Tak jak wszędzie.Patrz wybieranie w szkołach,wsiach ...

 8. 8
  --7
  ~ Serduszko
  Poniedziałek, 08.04

  Brawo MIchał Missan i jego ugupowanie. Takiego Elbląga pełnego uśmiechu i serca nam potrzeba

 9. 9
  +1
  ~ pad
  Poniedziałek, 08.04

  A jakie pomysły macie dla tych najuboższych i dla rodzin w których zarabiają najniższą krajową? W Elblągu takich mnóstwo. Polityka to służba innym ludziom (tak przynajmniej powinno być) bo z ludzi pieniędzy opłacana.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86447596549988