Środa, 8.12.2021, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Czy śmietniki przy Katedrze nadal oszpecają Starówkę?

Tak - 77%

Nie - 19%

Nie mam zdania - 4%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Śmietniki przy Katedrze oszpecają Starówkę? Weź udział w naszej ankiecie

30.03.2021, 13:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Śmietniki przy Katedrze oszpecają Starówkę? Weź udział w naszej ankiecie
Fot. Adrian Sajko

W sierpniu ub.r. nasz czytelnik zwrócił uwagę na śmietniki i TOI TOI-e, które znajdowały się na Starym Mieście, nieopodal Katedry św. Mikołaja. Zdaniem elblążanina ich widok oszpecał Starówkę. Teraz do tego tematu powrócił radny.


- Poszliśmy na spacer z rodziną na Starówkę. Idąc wzdłuż rzeki Elbląg postanowiliśmy pójść zobaczyć, czy działają już fontanny, które są przed Katedrą św. Mikołaja. Po drodze zauważyliśmy niezbyt dobrze wyglądające śmietniki i TOI TOI-e. Czy nikt w Urzędzie nie widzi, jak to okropnie wygląda? Przecież to szpeci Starówkę, która jest coraz piękniejsza - stwierdził w sierpniu 2020 r. nasz czytelnik.


Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga, wyjaśniała wówczas, że TOI TOI-e stoją przy Placu Katedralnym sezonowo, z uwagi na turystów i zostaną zabrane 19 października 2020 r.

Rzeczywiście - w październiku ub.r. TOI- TOI-ie zniknęły, a śmietniki zostały. Niestety wygląd pojemników pozostawiał wiele do życzenia. Dodatkowo mieszkańcy Starówki zauważyli, że pojemniki są za rzadko opróżniane i śmieci wysypują się z pojemników na ziemię. Z tym problemem zwócili się do radnego Rafała Traksa.

 

Na Starym Mieście, w okolicy Katedry św. Mikołaja panuje nieporządek. Miejsce to jest centrum Starego Miasta i stanowi miejsce często odwiedzane przez turystów. Chyba nie zależy nam wszystkim, aby tak nasze miasto zostało zapamiętane przez turystów

- stwierdził radny.
 

Rafał Traks zwrócił się do Prezydent Elbląga Witolda Wróblewskiego z interpelacją dot. uporządkowania tego teneru. - Wnoszę również o ustanowienie na przyszłość miejsca lub wiaty, które nie doprowadziłoby do sytuacji rozrzuconych śmieci w centrym Starego Miasta - dodał.


Jak zapewnia Witold Wrólewski służby porządkowe na bieżąco monitorują i reagugują na nieprawidłowości związane z odbiorem odpadów komunalnych i utrzymaniem czystości. - Działania w celu usunięcia nieprawidłowości w odbiorze we wskazanej przez radnego lokalizacji zostały podjęte przed złożeniem przez radnego interpelacji w tej sprawie - informował Prezydent Elbląga.

 

Teren został uprzątnięty. Zwiększona została częstotliwość opróżniania pojemników do segregacji odpadów komunalnych. Firmie odbierającej odpady zwrócono również uwagę na leżący także po jej stronie obowiązek monitorowania stanu napełnienia pojemników. Podjęte działania powinny pozwolić na uniknięcie gromadzenia odpadów poza pojemnikami w  przyszłości

 

- zaznaczył Witold Wróblewski.

 

Czy śmietniki przy Katedrze nadal oszpecają Starówkę? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym ankiecie. Głosowanie potrwa od dziś 30 marca, od godz. 13.00, do czwartku (1.04.), do godz.12.00.


W sierpniu 2020 r. śmietniki prezentowały się tak:
 

 

Stan obecny:

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Czy śmietniki przy Katedrze nadal oszpecają Starówkę?

Tak - 77% (głosów: 157)

Nie - 19% (głosów: 38)

Nie mam zdania - 4% (głosów: 9)


   Suma głosów: 204

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Elblazanin
  Wtorek, 30.03

  UWAGA!!! Samochody na tym placu to jest problem, ludzie jezdza po chodniku kolo Katedry. To powinno sie zlikwidowac rowniez.

 2. 2
  +7
  ~ Do_pomorskiego
  Wtorek, 30.03

  Kiedy odbudowa kamienic na placu przed katedrą?

 3. 3
  +12
  ~ kkk
  Wtorek, 30.03

  Śmietniki i TOI TOI-e muszą tam być w przeciwnym razie będzie śmietnisko i WC w pobliskich zakamarkach i bramach Starówki.

 4. 4
  +9
  ~ uiyIK
  Wtorek, 30.03

  To nie tylko koło katedry szpeca ,ale w całym Elblagu jest brzydko .Chodniki ruina . tylko koło najpotrzebniejszych instytucja są jako takie .

 5. 5
  --2
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 30.03

  Katedra oszpeca starówkę.

 6. 6
  +5
  ~ frf
  Wtorek, 30.03

  Smietniki sa tymczasowo chyba, bo jest budowa obok...ale problem to samochody, jezdza po chodniku przy Katedrze, a jezdzic po chodniki nie wolno.

 7. 7
  +5
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 30.03

  Ktoś kto zezwolił na postawienie tych kibli powinien być wywieziony z miasta wozem na gnoju. Odnoszę wrażenie ,że miastem rządzi sołtys.

 8. 8
  +7
  ~ TakoRzeczeJa
  Wtorek, 30.03

  Starówkę szpecą mieszkańcy tej dzielnicy, żabka, nowoczesne wstawki. Tam powinny być sklepy z pamiątkami, herbatą, zabytki i masa pubów jak dawniej. Dla elbdulskich jest dużo miejsca w pozostałych dzielnicach. Won ze starówki!

 9. 9
  +3
  ~ Torup
  Wtorek, 30.03

  Te śmietniki i kible to atrakcyjna turystyczna, nigdzie indziej w Polsce takiej nie ma.

 10. 10
  +7
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 30.03

  Gratuluje prezydentowi i temu kto akceptuje to aby w najbardziej reprezentatywnym miejscu Starego Miasta wstawic kible i smietniki udajac, zewszystko jest ok. Nie jest ok, wyglada to okropnie. Wy macie oczy ludzie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0470118522644