Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Festyn Rodzinny w krainie literatury - zobacz jak było

14.06.2010, 09:59:15 Rozmiar tekstu: A A A
Festyn Rodzinny w krainie literatury - zobacz jak było

Festyn rodzinny pod hasłem „Przyjaciele z kart książek” to już czwarta impreza tego typu, która odbyła się w minioną sobotę,12 czerwca 2010 roku na dziedzińcu  Zespołu Szkół nr1 w Elblągu. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji.

- W tym roku festyn miał za zadanie zachęcić dzieci do czytania, a dorosłym przypomnieć ulubione lektury z dzieciństwa. Impreza była podsumowaniem pracy nad projektem edukacyjnym „Warto czytać” i profilaktycznym „Szkoła bez przemocy”. W krainę  literatury wprowadziły uczestników festynu uczennice klasy I C gimnazjum, przebrane za Pippi Langstrumpf i Koziołka Matołka – informuje Małgorzata Kowalska – jedna z głównych organizatorek festynu.

Jak zwykle festyn przyciągnął rzesze mieszkańców osiedli Nad Jarem i Kamionki – rodziców i uczniów Zespołu Szkół nr 1. Mieli oni okazję bawić się, biorąc udział w urozmaiconych konkurencjach związanych z przygodami bohaterów książek dla dzieci i młodzieży. Rywalizowali o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Elbląga. Śledzili podróże Koziołka Matołka, razem z nim przeprawiali się przez rzekę, rysowali  portrety pamięciowe Jacka i Placka, przeobrażali się w Pippi Langstrumpf, piegowatego Pana Kleksa, brali udział w lekcji kleksografii, doszywali guzik Pana Kleksa,  naśladowali Robin Hooda, Robinsona, zaradnego Stasia i Nel karmiącą słonia. Mogli też zatańczyć z Kopciuszkiem lub księciem, sprawdzić wiedzę o bohaterach, układając rymowanki, puzzle, rozwiązując łamigłówki.

- Wielką atrakcją okazał się występ nauczycieli naszej szkoły w przedstawieniu  pt. Kopciuszek. Panie były nie do rozpoznania, ich widok i gra wzbudziły wielkie emocje, a brawa i wybuchy śmiechu rozbrzmiewały co chwilę – wskazują uczestnicy festynu.

Strzałem w dziesiątkę był pomysł głośnego czytania przez rodziców fragmentów ulubionych książek z dzieciństwa. Po przełamaniu pierwszych lodów znalazło się mnóstwo chętnych do wystąpienia. Rodzice byli rewelacyjni, widać, że lubią czytać. Czytanie rodziców zakończył występ jednej z mam, która brawurowo rapowała „Pchłę Szachrajkę” Jana Brzechwy.

Można było również rozkoszować się pysznościami przygotowanymi przez rodziców uczniów szkoły podstawowej, zagrać w meczu rodzice kontra uczniowie, wziąć udział w loterii, skosztować wybornej kawy i orzeźwiających napojów serwowanych przez panie dyrektor.

Rywalizację wygrały klasy: VI B, IV B, II C, wyróżnienie otrzymała klasa I A. Tradycyjny mecz o puchar Dyrektora szkoły wygrali tym razem uczniowie, a nie ich rodzice.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festynu - (Fot: ZS NR 1).

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 35 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4523730278015