Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 04.10

  Rzekomo najważniejszy temat służba zdrowia a oprócz wyświechtanych sloganów nie padło ani słowo reformie tego zmurszałego skorumpowanego systemu.. Główny specjalista PO od służby zdrowia nie bierze udziału w debacie a Senator Wcisła o służbie zdrowia wie tyle, ze jak niepodległości należy bronić immunitetu marszałka Senatu prof. Grodzkiego, którego kilkanaście osób oskarża o przyjmowanie łapówek od śmiertelnie chorych pacjentów. Zakałą polskiej służby zdrowia jest patologiczne połączenie publicznej służby zdrowia a prywatną na zasadzie – publiczne koszty, prywatne zyski. Dosypywanie pieniędzy do tego dziurawego jak durszlak systemu nie ma sensu, bo kolejki nie znikną a pielęgniarka i tak będzie zarabiała grosze. Każdy wie że aby skrócić kolejkę trzeba przejść przez prywatny gabinet.

 2. 2
  +12
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 04.10

  Szczytem tej patologii w Elblągu jest inwestycja za 50 mln PLN w onkologię. Nowy budynek, sprzęt, wyposażenie, sale operacyjne i dla pacjentów wszystko górna półka. Zapomniano o najważniejszym zakupie – sprzętu do radioterapii. Wydatek rzędu 3-4%. Przypadek czy świadome działanie? Radio terapia to w onkologii jedyna procedura wysoce rentowna – ale sprzętu do naświetlania brak. W to miejsce wchodzi prywatny podmiot wynajmuje od szpitala pomieszczenia przygotowane pod radioterapię, wstawia sprzęt i zarabia, Wchodzi na gotowe. Co stało na przeszkodzie by zarabiał szpital w którego radzie nadzorcze nasiadają politycy od prawa do lewa. Tak się to robi w białych rękawiczkach. Trzeba rozdzielić publiczną służbę zdrowia od prywatnej by przerwać PATOLOGIĘ. To warunek pierwszy i konieczny reformy.

 3. 3
  +3
  ~ Chester POpapraniec
  Środa, 04.10

  Grodzki podobno zabiera Wcisle i ucieka na Lampeduze aby tam uchronić się przed prokuratorem.

 4. 4
  +10
  ~ Marionetki
  Środa, 04.10

  Biedne to nasze miasto skazane na starszyznę i pajęczynę układów w ktorych pozbywa się tych co mają cos do powiedzenia i przeszkadzają w uzyskaniu profitów stanowiskowych bez wlasnego zdania i jakiejkolwiek decyzyjności

 5. 5
  +7
  ~ Wszoku
  Środa, 04.10

  Po obejrzeniu wczorajszego programu reset teraz już wiemy dlaczego pełowcy w tym motorówka i harley negowali sens przekopu i dlaczego prowadzą walkę z polskim rządem blokując rozbudowę portu. W programie pokazano że powscy przedstawiciele służb spotykali się w kadynach z rosyjskim przedstawicielami fsb,kgb gdzie pili razem wodę i dostawali wytyczne z Moskwy. Zdrada? To mało powiedziane! Jeśli nie chcecie aby Polska znów była zarządzana przez Moskwę czy Berlin to nie możemy głosować na żadnego powca,pslowca i innego lewicowca. Te partie wykazują uległość wobec innych państw.osmieszajac nas na arenie międzynarodowej.

 6. 6
  +2
  ~ nie w szoku
  Środa, 04.10

  a kto te bzdety ogląda?jedynie wielbiciele guru z żoliborza

 7. 7
  +6
  ~ bredzisławy
  Środa, 04.10

  To była debata? Raczej ocena tego co jest a nie walka na programy. Na sali rodziny, członkowie, czerepak. Nikt już nie jest zainteresowany mieleniem bełkotu. Co o np. religii mówi Falej? Nic o możliwości zmiany, bo takiej możliwości nie ma nawet z 231 głosami. Po co pieniaczyć? Ziejewski o taniej kukurydzy, a gdzie był gdy na przełomie roku ci z Agrounii wykryli upadliński przekręt? Wtedy wszyscy siedzieli cicho by nie drażnić "drugiego Izraela". Hipokryzja, megalomania i brak programów. Falej już się zachowuje jak dziewczynka wybrana na gospodarza klasy. Brakuje wam tylko czerwonych piłeczek na nos. Tydzień do wyborów i wiem po "debacie w stylu kurenia" to co wiem od 8 lat.

 8. 8
  +2
  ~ do nie w szoku
  Środa, 04.10

  przeciez w tym programie wszystko jest podparte dowodami. tylko POwcy beda gadac ze to bzdety. A teraz wyszlo na jaw czemu negowaliscie przekop bo nie podobalo sie to waszym ruskim mocodawcom, kropka po kropce i wszystko uklada sie w jedna calosc. Nasz czlowiek w warszawie ? ogladales? Ukladaliscie sie z ruskimi i podkladaliscie suwerennosc polski jako posluszne pieski rosjan. Wstyd i hańba! Nie ma co glosowac na nikogo z listy KO bo oni sa strasznie ulegli wobec innych Państw. W tym programie powiedziano takze że wasi towarzysze ze wschodu ladowali smiglowcami na terenie Polskich jednostek wojskowych, dzis to jest nie do pomyslenia.

 9. 9
  +7
  ~ kukiełki
  Środa, 04.10

  Wiarygodność ludzi z "debaty" jest taka , jak ich sposób na zmiany w ochronie zdrowia gdy w pierwszym szeregu siedzi Gelert - nikt z rządu czy NFZ nie zrobi porządku w szpitalu gdy Ela biega po Warszawie i z Wcisłą i Portasem po elbląskich zaułkach. Ryba ( szpital, szkoła) psuje się od głowy- ty kombinujesz, to my też. Bezwstydni i narcystyczni ci "dyskutanci". Dlaczego "reform" w żadnej dziedzinie nie zrobiono po `89 a tylko zmianę posiadaczy? Po `89 rządzili komuniści , styropianowcy, peesele, liberały i peowcy a nawet "zjednoczona prawica". Nie widać zmian bo czym bardziej mętna woda tym więcej kłusowników i mafijnych zależności - ja tobie coś, to ty mnie też coś i jeszcze więcej. tak odebrałem tą "debatę". Wolę dywagacje rabina nt. "bóg dał dekalog Mojżeszowi, czy ten sam go wykuł".

 10. 10
  +4
  ~ jaPolak
  Środa, 04.10

  Na sali banery wyborcze tylko Wcisły i Turleja. Folwark panów z partii popierającej wysokie emerytury dla UBeków.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90281796455383