Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ MTx
  Piątek, 14.02

  Jak na darmowy tramwaj dla Owsiaka to kasa jest a dla pracowników na podwyżki to już nie

 2. 2
  +6
  ~ Czytelnik
  Piątek, 14.02

  W tym całym zamieszaniu zapomniano o latach,,90,, kiedy to po ingerencji władz miasta nastąpił rozpad MPK. Związki zawodowe też miały swój udział w upadku. Tramwajarze nie poddawajcie się, walczcie o stawki z tworem miejskim ZKM.

 3. 3
  +8
  ~ Jaśnie pan ?
  Piątek, 14.02

  Pracownik podstawowy w komunalnych firmach i instytucjach traktowany jest jak przed 81 rokiem. Powstała kasta , w urzędzie też. Nowak - jesteśmy przygotowani, mamy komunikację zastępczą. A ona nie kosztuje ? Aroganci do sześcianu.

 4. 4
  +3
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 14.02

  Jak to nie ma pieniędzy? Przecież nasze miasto znajduje się w najbardziej dotowanym przez UE województwie i jesteśmy drugim, co do wielkości miastem w woj. szuwarowo-bagiennym. Zawsze mówi się nam, ze to same atuty i finansowo wychodzimy na tym lepiej niż miasta "biednego pomorskiego" :) To gdzie ta kasa i korzyści z pobytu tutaj płynące dla Elbląga? Nie dajcie się nabrać na woj. warmińsko-mazurskie i ściemy powtarzane od 20 lat. Wszystko byle tylko utrzymać upadanie Elbląga, jako..."drugiego miasta w województwie".

 5. 5
  +1
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Piątek, 14.02

  MOTORNICZOWIE CHCĄ PODWYŻKI A SPÓŁKI NIE STAĆ NA W-C NA PĘTLI MARYMONCKA .SAM WIDZIAŁEM JAK MOTORNICZY KUCAŁ NA WAGONIE I W GAZETĘ ZAŁATWIAŁ POTRZEBY FIZJOLOGICZNE.POTEM LUDZI-PASAŻERÓW WOŻĄ TAKIMI WAGONAMI.NIECH SANEPID ,URZĄD KONTROLI ,PIP,CZY INNE INSTYTUCJE SIĘ TYM ZAJMĄ.MAMY 21-WIEK .A W MIEJSCU PRACY ,MOTORNICZOWIE NIE MAJĄ W-C .DYREKCJA I CAŁE BIURO MA TOALETY,A MOŻE IM NA JEDEN DZIEŃ ZAMKNĄĆ ?A TU BRAK TOALETY NA PĘTLI TRWA OD LAT 1990 !!!

 6. 6
  +3
  ~ Kawiorowa lewica
  Piątek, 14.02

  czy to jest ten sam Nowak, który podobno szefuje sld ?

 7. 7
  +1
  ~ Tramwajarz
  Piątek, 14.02

  Zlikwidujcie ZKM po co ten twór przejadający miejskie środki finansowe, zadania niech przejmą pracownicy Departamentu Dróg / i tak nic nie robią to będą mieć zajęcie/ a oszczędności przeznaczyć na wzrost wynagrodzeń w Tramwajach. Przecież to zadania wiceprezydenta d/s komunalnych, dlaczego nic w tym temacie nie robi, może trzeba dokonać zmiany na tym stanowisku Panie Prezydencie.

 8. 8
  +1
  ~ gru
  Piątek, 14.02

  Do Sprawiedliwy. A nie wie Pan, że w Elblągu brakuje również kierowców autobusów. Ponoć ściągani są kierowcy z innych miast.

 9. 9
  0
  ~ gru
  Piątek, 14.02

  Do Ściema. Proszę bardzo odcinek wypłaty motorniczego pensja + dodatki + premia + nadgodziny za miesiąc styczeń: 3950 zł brutto. Na rękę około 2880 zł. Gdzie jest to niby 4.5 tyś. zł pensji motorniczego?

 10. 10
  0
  ~ Gdzie prawda?
  Poniedziałek, 17.02

  56 motorniczych, z tego 9 należało wyrównać minimalne wynagrodzenie, stawka godz. motorniczego tuż przed emeryturą to tam 18 zł brutto za godzinę. Brakuje chętnych, bo tak dobrze zarabiają a praca lekka ? W ciągu 2, 5 roku zwolniło się 30 motorniczych !!! A chętnych brak, bo praca w nocy / wstaje się o 2.30./ w niedzielę i święta. Braki w motorniczych to olbrzymia ilość nadgodzin, które wpływają na wyniki rzekomych dobrych tam zarobków, ale Dyrekcja i Miasto je lansuje, udając przysłowiowego głupca! Motorniczy w Elblągu są najgorzej opłacani w Polsce ! Tramwaj to ekologia, czyste powietrze i dopłata z Unii a tego nie można zaprzepaścić. Miasto musi dla tej grupy pracowniczej / jedynie / znaleźć środki, bo nikt nie będzie nadal zainteresowany tym ciężkim charakterem pracy i nadal będzie brakować motorniczych, a sytuacja już jest dramatyczna !!!

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.