Środa, 22.05.2019, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --15
  Robert Koliński
  Czwartek, 06.12

  (...) „Poplątane i kręte zaułki świata zostały wyprostowane. Ostrym ołówkiem i pewną ręką Huntington zakreśla linie wyznaczające kraniec jednej cywilizacji oraz początek pustyni «innego»." @Prorok Igor - przypominam, że ucieczka przed głodem, suszą, dostępem do wody pitnej czy biedą, która także zabija, jest równie uzasadnionym powodem, jak prześladowanie. Dlatego osoby uciekające ze swoich ojczyzn z takich powodów są również uchodźcami.

 2. 2
  +1
  ~ pytam
  Czwartek, 06.12

  Co gdybym urodził się tam a nie tu, czy myślałbym tak samo? Czy to co mam to na prawdę tylko moja zasługa? Kim bym był bez wsparcia innych, rodziców, nauczycieli? Co na prawdę liczy się dla mnie na tym świecie? Czy maksymalizacja przyjemności i minimalizacja zagrożenia to jedyne cele? Co jest ważniejsze mieć czy być? Kim jestem aby sądzić innych? Czy to tylko ich wina, że są tacy jacy są? Co zmienia moja opinia? Czy je jestem mądry, czy głupi? Czy można znaleźć na wszystko odpowiedź? Tylko miłość może naprawić ten świat. Tylko zmieniając siebie możemy wpłynąć na zmianę innych.

 3. 3
  +6
  ~ anty polityk
  Czwartek, 06.12

  ~ tw - douc się TVN ma kapitał amerykański a nie niemiecki ty trolu

 4. 4
  +2
  ~ anty polityk
  Czwartek, 06.12

  Pisowczycy tacy bobogojni i religijni ale nie żyją wedle wiary. Są zakłamani i nie pomagają bliźnim. Oto tajemnica wiary "złoto i dolary".

 5. 5
  +8
  ~ ???
  Czwartek, 06.12

  Czerwona zaraza łeb podnosi ?

 6. 6
  +5
  ~ nie jeden worek
  Czwartek, 06.12

  Problem nie leży w tym czy pomagać uchodźcom, tylko w określeniu kto jest uchodźcą , w udzieleniu mu pomocy i ustaleniu jego statusu wśród nas. Najlepsze , niekorzystne dla palących cygara, jest tłumienie wojny i przemocy w zarodku - świat stać na to. Drugi problem, to ekonomia - migrantów należy cywilizować w ich ojczyźnie . Pomoc trwoniona na obozy, zaopatrzenie, zasiłki wystarczy na skok w rozwoju często zrujnowanych wojnami ludów np. Afryki. Zdarza się , że ci ludzie niczego nie chcą poza tym co mieli ich przodkowie przed kolonizacją.Ostatni problem to masowy napływ ideologicznie kierowanych do Europy byczków Islamu. Ich marsz sprzed 3-4 lat - kobieta z 5 dzieci i bagażami a byczek wyperfumowany z ipadem w łączności ze "spedytorem". Nie chcę generalizować - jest problem i można pomóc

 7. 7
  +18
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 06.12

  Panie Robercie - przypiął mi Pan łatkę szowinisty więc dla ułatwienia dodam, że jestem homofobem, rasistą, seksistą, faszystą, nacjonalistą, nazistą, ludożercą, zamordystą i co tam jeszcze można sobie życzyć. Stąd mój dialog z Panem jako człowiekiem tolerancyjnym, wrażliwym i z szacunkiem odnoszącym się do poglądów innych jest raczej niemożliwy. Stąd poprzestanę na swojej bytności w swoim ciemnogrodzie do czego prawo zgodnie z Kartą Praw Podstawowych i pozostaje mi żywić nadzieję, że nowoczesny świat ludzi oświeconych w imię tolerancji nie zamknie mnie w psychuszce tak jak to onegdaj bywało w awangardowym Kraju Rad.

 8. 8
  +18
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 06.12

  Panie Koliński . Jestem osobą , która wielokrotnie była na Bliskim Wschodzie w krajach w których aktualnie jest wojna . Doświadczyłem teraźniejszej historii . A wygląda TAK , inaczej niż przed kamerami . Kobiety w islamie wielokrotnie mniej znaczyły niż owca . Owca droższa . Córki podobnie , ale na nich rodzina mogła zarobić przy zamążpójściu . Tyle , że do 15 roku życia zazwyczaj już wszystkie były zamężne . Mężczyzna może mieć cztery Panie. Żony wielokrotnie były kaleczone za co , akurat tego nie chciałem wiedzieć . Ale ucinano im języki, albo uszy . Widziałem takie Panie . Panie non stop pracują , mężczyźni palą fajki całe dnie i dyskutują . Nie widziałem ich przy pracy fizycznej a ich higiena osobista .. zazwyczaj powala z nóg na odległość . To zupełnie inny świat , kalendarz też .

 9. 9
  +5
  ~ Henia
  Czwartek, 06.12

  Do anty polityk - precyzując, nie amerykański tylko starszych braci w wierze zamieszkujących w USa

 10. 10
  +16
  ~ :(
  Czwartek, 06.12

  Ten program utwierdził mnie w przekonaniu, że powinni wracać skąd przyszli. Polska nadal powinna stać na stanowisku, żeby nie wpuszczać uchodźców. Niestety szkoda, że zza wschodniej granicy ich liczba wzrasta w tempie bardzo szybkim. Rozumiem, że wojna, ale sorki Ukraińcy, to Ukraińcy. Dopóki dostają kasę, zatrudnienie, to są cacy. Niech tylko coś będzie nie po ich myśli, to pokażą swoją drugą twarz (a historia wie już swoje). Myślę, że film jednak wielu osobom uświadomi jaki to jest problem i tym bardziej będziemy bronić się przed wpuszczaniem uchodźców.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.