Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Poniedziałek, 10.03

  JESTEM PRZECIWNY stawianiu figury Wielkiego Mistrza Zakonu na tej fontannie, chociaż nie miałbym nic przeciwko innej figurze, np. Neptuna, rybaka bądź neutralnej (jakieś zwierzę, foka delfin lub cóś...). Natomiast sprawą otwarta jest samo otoczenie fontanny, nazywane Placem Słowiańskim. Juz dawno powinien zostać ogłoszony konkurs na urbanistyczną rewitalizacje tego miejsca. Chodzi o zabudowę pierzei ulicy Krótkiej, a w dalszej perspektywie Pestalozziego, Armii Krajowej i Pocztowej oraz parceli po dawnym hotelu używanej dzisiaj jako parking strzeżony z boku gmachu poczty. Na razie Plac Słowiański nie ma charakteru placu i zieje pustką zabudowań oraz brakiem ludzi. A przecież jest to historycznie najbardziej ścisłe śródmieście, które w Elblągu do dzisiaj trudno jest zlokalizować.

 2. 2
  --7
  ~ Mariusz Lewandowski
  Poniedziałek, 10.03

  Bataliony Chłopskie też są na B ,,,,,, Brutus też....... Brevik też..... Bin Laden też..... Bolek tęz.... a Lolek się kurcze na poprawną politycznie literę nie załapał..

 3. 3
  +7
  ~ Basenji
  Wtorek, 11.03

  Figura Hermana Balka, założyciela nie tylko Elbląga nie została zniszczona w czasie walk o miasto. Chociaż jestem za odbudową tożsamości historycznej naszego miasta, to postawienie figury mistrza krajowego w tym miejscu jest kontrowersyjne. Podobna postać powinna ( jeśli już) stać w pobliżu Muzeum, gdzie kiedyś znajdował się zamek. Jest wiele znanych postaci, których życie lub nawet pobyt warto jest upamiętnić, choćby jako atrakcję turystyczną. Na przykład miejsce, gdzie Hitlera obrzucono pomidorami. Ale na to trzeba tym z Wysokiego Zamku (Ratusza) wizji i chęci skorzystania z bogatej historii Elbląga i Elbinga. Ale jakoś na to się nie zanosi.

 4. 4
  +4
  ~ wiza
  Wtorek, 11.03

  Dlaczego nie wypowiada się konserwator pan Barton?

 5. 5
  +1
  ~ o
  Wtorek, 11.03

  przy takim myśleniu to elblag jeszcze długo będzie miastem ni jakim Obecni mieszkancy jakby wstydzą się historii swego miasta.Starówka to jakaś kiczowata retrowersja.Bo jest zapisane że nie wolno odbudowywać tak jak było przed 1945r Brak jakiegoś ścisłego centrum handlowego.Wszystko jakoś porozrzucane oderwane od siebie Ja w elblagu nie mieszkam od 30lat Ostatnio byłem rok temu miasto niby jest żywsze bardziej kolorowe ale nadal bez duszy bez klimatu.

 6. 6
  +5
  ~ Realista
  Wtorek, 11.03

  Mają swoje rondo Żołnierze Wyklęci - Niezłomni, którzy nie mieli z tym miastem nic wspólnego, a założyciel miasta jest kontrowersyjny? To jakaś paranoja! Historii nie zmienia się! Byli już tacy co to robili!

 7. 7
  --2
  ~ iza
  Wtorek, 11.03

  Dokladnie - jakies glupie nazywanie rond czy ulic ludzmi ktorzy niczym sie nie zaslozyli dla naszego miasta a pomnika zalozyciela miasta nie postawia na fontannie - paranoja !!! Turysci robia sobie latem zdjecia przy fontannie - gdyby byl pomnik to wiedzieliby ze to nie jest zwykla fontanna a tak to psrykaja fotki przy rybkach

 8. 8
  +1
  ~ Obywatel EL
  Wtorek, 11.03

  Plac Słowiański z germanem Hermanem von Balkiem ?? A może Plac Germański z Królem Władysławem II Jagiełło na cokole !!

 9. 9
  +7
  ~ jest plan
  Wtorek, 11.03

  tam powinien być umieszczony Janek Krasicki, a na nim generał Czeniachowski, taka piramida by powstała, piramida komuchów

 10. 10
  +1
  ~ Aisza Kediv
  Wtorek, 11.03

  A co mi tu jakiś krzyżak będzie stał? Ja bym chciała krasnala ogrodowego -akurat vis a vis siedziby pis.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2098588943481