Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

W niedzielę Olimpia zagra w Chojnicach. Transmisja meczu w TVP Sport

14.05.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W niedzielę Olimpia zagra w Chojnicach. Transmisja meczu w TVP Sport

Zespół Tomasza Grzegorczyka po raz ostatni w tym sezonie spakuje do autokaru torby ze sprzętem i wyruszy w podróż. Na rozkładzie jazdy pozostała jedynie Chojniczanka Chojnice, która już zdążyła zapewnić sobie awans na zaplecze Ekstraklasy i może ze spokojem oraz poszanowaniem zdrowia puentować rozgrywki. Spotkanie zobaczymy w niedzielę o godzinie 17:15 na antenie TVP Sport.

 

Chluba Grodu Tura dopięła swego i wraca do Fortuna 1. Ligi. Miało się to udać przed rokiem, jednak niewytłumaczalna seria remisów oddaliła ich od drugiego miejsca podium, a droga poprzez baraże została zamknięta przez rewelację tamtego sezonu, Skrę Częstochowa. Tym razem cel został zrealizowany i ekipa Tomasza Kafarskiego mogła cieszyć się z awansu w ubiegłym tygodniu, po zwycięstwie nad Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Szczęście jednych okazało się również nieszczęściem drugich, gdyż w wyniku porażki Pogoniści pożegnali się z eWinner 2. Ligą.

 

Można powiedzieć, że Związkowi również zrealizowali swój cel. Przed sezonem Tomasz Grzegorczyk otrzymał zadanie, jakim było zbudowanie zupełnie nowej drużyny i utrzymanie jej na poziomie centralnym, a szkoleniowiec wywiązał się z tej misji należycie. Runda jesienna przebiegła na tyle dobrze, że zaczęliśmy głośniej spekulować na temat barażów, ale w tym momencie możemy już o tym zapomnieć. Olimpia nie wskoczy do TOP6, ale co ważne zachowa pozycję w TOP10, dzięki czemu przyszłoroczne rozgrywki Pucharu Polski rozpocznie od 1. Rundy, bez konieczności gry w rundzie kwalifikacyjnej. Innym, mniejszym lub większym, sukcesem będzie wysoka lokata w klasyfikacji Pro Junior System, która pozwoli zasilić klubową kasę o kilkaset tysięcy złotych.

 

Mecz Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg w niedzielę (15 maja) o godzinie 17:15. Transmisja na antenie TVP Sport oraz stronie sport.tvp.pl.II liga - sezon Sezon 2021/2022 - aktualna tabela, wyniki, terminarz
Samson

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0015621185303