Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Minister Dworczyk: Od 1 lipca zmiany w szczepieniu drugą dawką

25.05.2021, 14:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Dworczyk: Od 1 lipca zmiany w szczepieniu drugą dawką

Podczas zorganizowanej dziś (25.05.) konferencji prasowej Minister Michał Dworczyk opowiedział o zmianach, jakie obowiązywać będą od 1 lipca osoby, które będą chciały zaszczepić się drugą dawką szczepionki przeciw COVID-19.


Minister stwierdził, że od 31 maja dostawy szczepionki Pfizer będą podwojone. - W czerwcu zakładamy, że już problemów z dostępem do szczepionek nie będzie – mówił.

 

Tylko zaszczepienie jak największej części populacji pozwoli nam na zwyciężenie COVID-19. To jest wyzwanie, bo dorośli Polacy nie są przyzwyczajeni do szczepień

– dodał Michał Dworczyk.


Aby ułatwić Polakom możliwość zaszczepienia się drugą dawką od 1 lipca każdy chętny będzie mógł zrobić to w każdym punkcie.

By zwiększyć liczbę zaszczepionych wprowadzamy następujące rozwiązania od 1 lipca szczepienia drugą dawką będą się odbywały w dowolnym punkcie. Każdy, kto zaszczepił się pierwszą dawką, będzie mógł znaleźć sobie termin w dowolnym punkcie i zaszczepić się drugą dawką

– zapewniał Michał Dworczyk.


Zapowiedziano także wprowadzenie ułatwienia dla seniorów - m.in. bezpośredni kontakt z osobami powyżej 70 roku życia oraz zespoły wyjazdowe, które będą szczepić starsze osoby.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ hmm
  Środa, 26.05

  "To jest wyzwanie, bo dorośli Polacy nie są przyzwyczajeni do szczepień" I oto trzeba ludzi przyzwyczaić do szczepień. Co pół roku. Na wszystko. Musi być potrzeba, bo inaczej nie ma zysku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0032489299774