Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elblążanie nie chcą się szczepić AstrąZenecą?

12.05.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie nie chcą się szczepić AstrąZenecą?
W poniedziałek (10 maja), w Hali Sportowo- Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, otwarto Punkt Szczepień Powszechnych. Do dyspozycji, jak na razie, są tam jedynie szczepionki firmy AstraZeneca. Jak się okazuje elblążanie nie są zbyt chętni, aby z nich skorzystać.
 
Podczas dzisiejszego (12 maja) posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych poruszono m.in. temat Punktu Szczepień Powszechnych.
 
Wczoraj otrzymaliśmy niepokojące, ogólnopolskie informacje, że procent zaszczepionych w przedziałach wiekowych powyżej 60, 70, 80 lat nie jest taki, jak byśmy chcieli. Jak to wygląda na terenie Elbląga?
 
 
- pytał radny Marek Osik.
 
 
Wiceprezydent Elbląga Michał Missan przyznał, że szczepionki AstraZeneca nie cieszą się dużym zainteresowaniem. - Na ten tydzień mamy 1300 szczepionek AstraZeneci. To dużo poniżej możliwości Punktu, ale też dużo poniżej oczekiwań mieszkańców, bo nie wszyscy chcą się szczepić AstraZenecą – przyznał.
 
 
W poniedziałek i wtorek mieliśmy pozajmowane terminy i szczepienia się odbyły. Natomiast w kolejnych dniach nie każde miejsce dla pacjenta, który miałby się zaszczepić zostały wypełnione. Wynika to z dostępności szczepionek
 
- mówił Michał Missan.
 
Czy w Punkcie Szczepień Powszechnych będzie można skorzystać ze szczepionki innej firmy niż AstraZeneca? - Z mojej wiedzy wynika, że do tych 1300 szczepionek AstraZeneci mamy propozycję pozyskania 500 szczepionek Moderny. Może wtedy będzie więcej zainteresowanych osób – dodał. Michał Missan.
 
 
Największe zainteresowanie jest szczepionką Pfizer, której jak na razie nam nie zaproponowano w tych grafikach, które znam. Z tego, co wiem mieszkańcy, którzy zdążyli się zaszczepić są zadowoleni i mówią, że wszystko przebiega sprawnie. To nas bardzo cieszy
 
– podkreślił Michał Missan.
 
Ile wśród zaszczepionych w Elblągu osób było 60-, 70-, 80-latków? - Rzeczywiście statystyki ogólnopolskie nie wyglądają najlepiej. Z informacji przekazanych przez koordynatorkę szczepień na hali, jak i w Szpitalu Miejskim, wynika, że u nas jest dużo większy odsetek – zapewniał Michał Missan. - Na tle kraju wypadamy bardzo dobrze.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ Alvares
  Środa, 12.05

  Myślę że elblązanie w ogóle niechce się szczepic, i nie tylko w Elblągu. Już się łączą chętni na szczepienia :-)

 2. 2
  +11
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 12.05

  A nauczycieli można......

 3. 3
  +17
  ~ Machupichcę
  Środa, 12.05

  Polecam wycieczkę do Gdańska. Terminy za 3-4 dni. W lokalizacjach, godzinach i szczepionkach można wybierać, a dominującą jest Pfizer.

 4. 4
  +7
  ~ Cena mówi wszystko
  Środa, 12.05

  Może szanowni pokażą faktury za zamówienie astry i pfizera ..Różnica znaczna.Ciekawe dlaczego????

 5. 5
  +6
  ~ Puzon
  Środa, 12.05

  A nauczycieli Astrą można, bo to jest stado takich białych zwierzątek z wełenką na grzbiecie, co wydają z siebie odgłos : beeee, beeee

 6. 6
  +14
  ~ kiki
  Czwartek, 13.05

  Panie wiceprezydencie to nie przyjmować AstraZeneki. A czy w ogóle ten punkt szczepień jest potrzebny? Zwiększyć ilość szczepionek w dotychczasowych punktach i akcja szczepienia przebiegnie sprawniej.

 7. 7
  +12
  ~ A
  Czwartek, 13.05

  Normalnie był pfizer i moderna do wyboru, trzeba było tylko odpowiednio szybko klepnąć termin.

 8. 8
  +11
  ~ Henia
  Czwartek, 13.05

  W Pasleku, Stegnie i okolicach maja Pfeizers a nasi geniusze biorą co im wcisnęli, nawet tu nic nie potrafią dobrze załatwić

 9. 9
  +6
  ~ Pijak
  Czwartek, 13.05

  Bo w Elblągu mieszka ciemnogród podatny na propagandę.

 10. 10
  0
  ~ Felek Kotłowy
  Czwartek, 13.05

  Polacy generalnie są przeciwni szczepieniom. Mówią, że obawiają się konsekwencji, bo nie wszystko zostało naukowo i w praktyce sprawdzone. Ale jakoś nie przeszkadza im naukowo i w praktyce potwierdzona szkodliwość palenia tytoniu, nadużywania alkoholu czy zażywanie narkotyków. Oto szczepienia są szkodliwe a tamto to nie. Polska głupota i zaprzaństwo rozrasta się w imponującym tempie. I tak dbają o zdrowie, że codziennie widać jak młode mamuśki czy młodzi tatusiowie z petem w buzi odprowadzają swoje dziecko do żłobka lub przedszkola, a w parkach to norma spotkać palących papierosy. Idąc naszymi ulicami zobaczyć można puste butelki po alkoholu, a w godzinach rannych normą jest widok spożywających alkohol pracowników przed rozpoczęciem pracy na budowach i to z wykonywaniem jej na rusztowaniach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1272571086884