Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wiemy kiedy ruszy punkt szczepień powszechnych przy al. Grunwaldzkiej. Rejestracja już trwa

05.05.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiemy kiedy ruszy punkt szczepień powszechnych przy al. Grunwaldzkiej. Rejestracja już trwa
Fot. UM w Elblągu

Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 w hali przy al. Grunwaldzkiej zostaną wykonane w poniedziałek, 10 maja. Rejestracja chętnych elblążan już ruszyła. W przyszłym tygodniu do powszechnego punktu szczepień w Elblągu dostarczonych zostanie 1300 dawek AstraZeneki.

 

Powszechny punkt szczepień w hali widowiskowo-sportowej przy al. Grunwaldzkiej gotowy był już w połowie kwietnia. Teraz zapadła decyzja warmińsko-mazurskiego NFZ pozwalająca na jego uruchomienie. Elblążanie będą tam szczepieni od przyszłego poniedziałku (10 maja). Na razie preparatem AstraZeneki. 
 

W gotowości czekamy od 19 kwietnia. Teraz pojawiła się możliwość, że będziemy mogli korzystać z tego dodatkowego punktu szczepień. Punkt rusza 10 maja. Mamy już zapewnienie o dostawie w przyszłym tygodniu 1300 szczepionek AstraZenecy - to odgórnie ustalony limit

- mówi Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. 

 

Ruszyła już rejestracja do punktu szczepień. Na razie telefoniczna i przez portal e-pacjent. W piątek, 7 maja, uruchomiona zostanie również rejestracja w hali przy al. Grunwaldzkiej. Zapisy na szczepienia będą przyjmowane telefonicznie. Wystarczy zadzwonić pod jeden z trzech numerów: 55 221 22 32, 55 221 22 42 lub 55 221 22 52.

 

W hali będzie funkcjonowało siedem stanowisk. Punkt będzie czynny od godziny 8 do 18. 
 

Cel - przyjęty przez NFZ - jest taki, że do końca czerwca wszyscy chętni zostaną zaszczepieni co najmniej jedną dawką. Czy to się uda? To zależy od dostaw szczepionek. My, kadrowo i sprzętowo, jesteśmy przygotowani

- zapewnia Michał Missan. 

 

- Jako samorząd, wspólnie ze szpitalem miejskim, tak wszystko zorganizowaliśmy, żeby szczepienia szły sprawnie. Jeżeli będziemy mieli więcej dawek, będziemy sukcesywnie zwiększać liczbę szczepień - szacowaliśmy, że tygodniowo może ich być nawet 2,5 tysiąca - przypomina Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

W Elblągu funkcjonuje już 20 punktów szczepień m.in. w przychodniach i szpitalu miejskim. Do tej pory w naszym mieście wykonano 45 473 szczepień, w pełni zaszczepionych zostało już 10 630 mieszkańców. Więcej informacji na temat szczepień populacyjnych przeciw COVID-19 znajdziemy TUTAJ.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ F
  Środa, 05.05

  Produkcja Jesionek z drewna też idzie pełną parą

 2. 2
  +4
  ~ J.w
  Środa, 05.05

  Pranie mózgów dało efekt, jak można dać się tak zmanipulować.

 3. 3
  0
  ~ widz
  Środa, 05.05

  też jestem sceptykiem,ale uważam że tylko ci ,którzy mieszkają w lesie i są samowystarczalni unikną szczepionek.przymus zostanie wprowadzony tylnymi drzwiami .to tylko kwestia czasu.

 4. 4
  --4
  ~ lipa
  Środa, 05.05

  Czy może ktoś zadzwonić do Pani Gelert lub Pana Wcisły, że punkt szczepień rusza bo jest więcej szczepionek ! (i po co było tyle narzekania z ich strony )

 5. 5
  0
  ~ Plandemik
  Czwartek, 06.05

  Ja chce!!! Ja chce!!!! Jestem już po dwoch dawkach ale ciagle mi mało... Dam sobie wszczepic wszystko tylko pozwolcie mi w koncu jechac na wakacje i sie najebac!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96349811553955