Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

"Wolnych terminów jeszcze jest dużo". Od kiedy elblążanie będą szczepieni w hali przy al. Grunwaldzkiej?

07.05.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Wolnych terminów jeszcze jest dużo". Od kiedy elblążanie będą szczepieni w hali przy al. Grunwaldzkiej?
Fot. Adrian Sajko

Szczepienia elblążan przeciw COVID-19 powinny przyśpieszyć od przyszłego tygodnia. W poniedziałek, 10 maja, uruchomiony zostanie punkt szczepień powszechnych w hali widowiskowo-sportowej przy al. Grunwaldzkiej. - Mamy jeszcze sporo wolnych terminów, na maj i czerwiec, również na ten pierwszy tydzień funkcjonowania - mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor szpitala miejskiego w Elblągu.

 

Hala przy al. Grunwaldzkiej już w połowie kwietnia została zmieniona w punkt szczepień. Funkcjonowanie w tym charakterze rozpocznie od poniedziałku, 10 maja - pierwszy pacjent otrzyma antidotum o godz. 8. Dziś, 7 maja, wiceprezydent Elbląga i dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu po punkcie oprowadzili dziennikarzy. 

 

W hali wydzielono rejestrację, miejsce zapisów, dwie poczekalnie dla osób przed i po szczepieniu oraz miejsca szczepień. 

Mamy siedem boksów, w których będą wykonywane szczepienia. W pięciu z nich będą pielęgniarki, w dwóch lekarze, którzy zapewnią pomoc w sytuacjach bardziej problematycznych. Sam punkt będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 18 - mówił Mirosław Gorbaczwski, dyrektor szpitala miejskiego w Elblągu.

 

Rejestracja chętnych na szczepienie przy al. Grunwaldzkiej trwa od kilku dni. Dziś, dodatkowo, ruszyła rejestracja w samym punkcie. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonu: 55 221 22 32, 55 221 22 42 lub 55 221 22 52. 

Możliwości tego punktu to 3,5 - 4 tys. szczepień tygodniowo. Największym problemem będą dostawy szczepionek. Na pierwszy tydzień mamy zapewnionych zaledwie 1300 szczepionek AstraZeneki, w kolejnym ma to być już 1800 dawek, zarówno AstraZeneki jak i Moderny

- dodaje Gorbaczewski. 

 

Punkty szczepień powszechnych tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Docelowo będzie ich kilkaset w całym kraju. Każdy powiat może zwrócić się do wojewody o jednorazową dotację w wysokości 5 tys. zł. na utworzenie jednego nowego punktu. Elbląg z tej możliwości skorzystał, ale już wiadomo, że funkcjonowanie punktu będzie kosztowało więcej.

Mamy deklarację, że na uruchomienie punktu dostaniemy 5 tys. zł. Złożyliśmy wniosek i oczekujemy na te pieniądze. Koszty ze strony samorządu są dużo wyższe. Chociażby zatrudnienie rejestratorek będzie nas kosztowało ponad 100 tys. zł, zakładając, że ten punkt będzie działał przez pół roku. Może w innych miejscach jest to zorganizowane inaczej. My staraliśmy się pomóc szpitalowi i zrobić co możemy. Wiele rzeczy mieliśmy w swoich zasobach - boksy, krzesła, ale już płace rejestratorek, zatrudnionych na umowę zlecenie, są po naszej stronie

- mówi Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Punkt szczepien w hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej ( zdjęć 31 )
Dodano: 2021-05-07 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Elblazanin 76
  Piątek, 07.05

  Nikt zdrowy na umyśle i nie zmuszany nie da sobie wstrzyknąć słabo przebadana substancje do organizmu.

 2. 2
  --2
  ~ Tam jest tylko Astra
  Piątek, 07.05

  .

 3. 3
  +3
  ~ nnn
  Piątek, 07.05

  Który lekarz będzie kwalifikował do tych testów?

 4. 4
  +5
  ~ Art. 39 Konstytucji RP.
  Piątek, 07.05

  39 - Zakaz eksperymentów naukowych. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. NIKT MNIE NIE ZMUSI DO PRZYJĘCIA PREPARATU NIE ZBADANEGO, ZA KTÓRY NAWET PRPDUCENCI NIE BIORĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI, JESTEM WOLNYM CZŁOWIEKIEM !Przy czym podsówają Ci do podpisu kwit, drobnym drukiem,że w razie powikłań lub śmierci nie będziesz wnosił żadnych roszczeń o odszkodowanie.

 5. 5
  +2
  ~ Tylko kasa się liczy !!!
  Piątek, 07.05

  Myślicie, że politycy czy lokalna władza dba o zdrowie i bezpieczeństwo mnieszkańców ?NIE.Im tylko kasa się liczy. Jak ? Cytat " -"Mamy deklarację, że na uruchomienie punktu dostaniemy 5 tys. zł. Złożyliśmy wniosek i oczekujemy na te pieniądze._. Wszystko dla kasy ...

 6. 6
  +6
  ~ lump
  Piątek, 07.05

  A dlaczego nie ma Pani Gelert i tego Wcisły , którzy narzekali w VECTRZE, że punkt nie działa !

 7. 7
  +1
  ~ Rodzic
  Piątek, 07.05

  Wróbel załatwił astra zeneke i moderne największe gowno, Nikt normalny tym się nie zaszczepi.

 8. 8
  +1
  ~ Nie szczep się !
  Piątek, 07.05

  Właśnie się dowiedziałem, że kolega,z którym pracowałem , po szczepieniu tydzień później zmarł w domu na zawał. SSzczepoonka przyspieszyła zgon.

 9. 9
  +2
  ~ li
  Sobota, 08.05

  Panie Nissan, zadzwoni pan do swojego kolegi senatora i pani poseł z informacją, że punkt szczepień zostanie otwarty - żeby nie sieli fermentu ! (ostatnio narzekali , że jeszcze dnie działa).

 10. 10
  +2
  ~ ...
  Sobota, 08.05

  Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Oświadczenie takie musi zostać wyrażone przez osobę prawidłowo postrzegającą rzeczywistość. Zgoda osoby niepoczytalnej nie będzie zatem warunkowała legalności eksperymentu. Przeprowadzający eksperyment medyczny jest także zobligowany do poinformowania jego uczestnika w sposób zrozumiały o spodziewanych korzyściach oraz możliwych negatywnych następstwach. Należy również zapewnić możliwości odstąpienia od eksperymentu na każdym jego etapie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.