Czwartek, 24.06.2021, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus: Trudna sytuacja w elbląskim szpitalu. "Praktycznie wszystkie łóżka są obecnie zajęte"

23.03.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus: Trudna sytuacja w elbląskim szpitalu. "Praktycznie wszystkie łóżka są obecnie zajęte"

W elbląskim szpitalu przebywa blisko 180 pacjentów zakażonych koronawirusem. Jest on już praktycznie pełen. - Wczoraj uruchomiliśmy kolejnych 10 łóżek covidowych. Gdybyśmy tego nie zrobili, dziś byłby duży problem - mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpital Miejskiego św. Jana Pawła II. 

 

Trwa trzecia fala pandemii. Tylko dziś, 23 marca, w województwie warmińsko-mazurskim przybyło 894 zakażonych koronawirusem, wśród nich jest 73 mieszkańców Elbląga. Codziennie do szpitali trafiają nowi chorzy na COVID-19. Coraz poważniej wygląda sytuacja w elbląskim szpitalu miejskim. 

 

W tej chwili w szpitalu mamy 188 miejsc przekształconych i dostosowanych do potrzeb pacjentów z COVID-19. Takich pacjentów mamy obecnie 179. Wolnych miejsc jest niewiele. Wczoraj uruchomiliśmy kolejnych 10 łóżek. Gdybyśmy tego nie zrobili, dziś byłby duży problem. Staramy się reagować na bieżąco, na tyle na, ile jest to możliwe, aby pacjenci byli zaopiekowani

 

- mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. 

 

Zdaniem dyrektora szpitala taka trudna sytuacja może się utrzymać jeszcze przez kilka najbliższych dni.

 

Aktualna sytuacja związana jest z tymi największymi zachorowaniami w naszym województwie, które miały miejsce tydzień temu. To ci pacjenci do nas trafiają. W najbliższym tygodniu spodziewamy się jeszcze niewielkiego wzrostu liczby pacjentów. W całym województwie zaczynają być już widoczne efekty działań profilaktycznych, widać, że w naszym regionie coraz mniej osób zaczyna chorować. Jest szansa na to, że potem powolutku tych pacjentów będzie nam ubywać

 

- wyjaśnia Gorbaczewski. 

 

Dyrektor podkreśla jednocześnie, że wszyscy pacjenci, którzy będą tego wymagali, otrzymają odpowiednią pomoc, jeśli nie w Elblągu, to w jednym z innych szpitali w województwie. 

 

Pacjenci mają mieć zapewnione leczenie najlepsze z możliwych. Mniej ważne jest czy będą trafiać do naszego szpitala, czy do szpitali w innych miastach. My przyjmujemy pacjentów z całego województwa. Jestem przekonany, że elblążanie będą zaopiekowani, nie będzie z tym problemów

 

- dodaje.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Głos Ludu
  Wtorek, 23.03

  Tak jak i wielu pacjentów w Polsce już 3 krotnie miałem przekładaną operację, na szczęście nie zagraża to mojemu życiu. Co z ludźmi, którzy mają nowotwory, co z innymi poważnymi zagrażającymi życiu schorzeniami, co z diagnostyką, co z profilaktyką. Wg danych szpitale przyjmują 30% mniej pacjentów ( oficjalne dane NFZ) niby jest największy odsetek zaszczepionych - ale czy wiecie, ze mamy największy % w UE wzrostu zgonów niespowodowanych COVID. ********

 2. 2
  +1
  ~ Anonim
  Wtorek, 23.03

  Chorzy z nowotworami są normalnie przyjmowani w poradni onkologicznej i normalnie operowani na oddziale chirurgi onkologicznej. Ja miałam raz przekładany zabieg i za drugim razem zostałam z operowana

 3. 3
  +3
  ~ .....
  Wtorek, 23.03

  Coraz więcej szczepień a coraz więcej zakażeń i ofiar. Sposoby rządzących jak widać służą rozwijaniu epidemii zamiast jej powstrzymywaniu. Czas zmienić strategię i kierunek działań, chyba, że...tak ma być. Ciekawe zatem, ile ofiar trzeba politykom? Ilu ludzi zamierzają zlikwidować?

 4. 4
  +10
  ~ erka
  Środa, 24.03

  W umieralni chodzą w skafandrach, ale przyjmując pacjentów prywatnie ci sami już nawet masek nie ubierają.

 5. 5
  --6
  ~ Aragorn
  Środa, 24.03

  Skoro brakuje mie3jsc należy więcej przekazywać dla prezesa Owsiaka i jego organizacji ,

 6. 6
  +3
  ~ fddfddfdfd
  Środa, 24.03

  dzis blisko 29 tys zakażeń, artykół trochę nie aktualny

 7. 7
  --6
  ~ Janos
  Środa, 24.03

  Z doświadczenia wiemy, że rząd PO nic nie robił poza ułatwieniami dla złodziei. Myślę, że tym razem byłoby tak samo.

 8. 8
  +6
  ~ Dreptak
  Środa, 24.03

  @Janos - jak się mają rzekome ułatwienia dla złodziei (widać, że propaganda TVPis działa) z rzeczywistym okradaniem Caritasu i sponsorowaniem z tych środków komitetów wyborczych PiS, czy też przywłaszczaniem tornistrów ze zbiórki dla Afryki przez klempę? o prominentnym działaczu PiS mającym w swoim mało chlubnym życiorysie rozbój i kradzież adidasów przez litość nie wspomnę...

 9. 9
  +6
  ~ kumpel wzorem
  Środa, 24.03

  A Wróblewski nadal publikowany jest na foto bez maski - to pański kumpel, więc proszę mu wyjaśnić jak powinien wspierać elektorat w trudnych czasach. Czy to u pana leczył się po walce z harleyem? Ale przyzwoicie było by gdyby dał mu pan pakiet masek od rządu i niech się ludowi pokazuje w masce a nie jak pół Elbląga na golasa na ulicy.

 10. 10
  +6
  ~ pytamy
  Środa, 24.03

  Dlaczego olsztyn u siebie nie przekształca szpitali w kowidowe, mają tyle szpitali .Dlaczego hala expo w Ostródzie nie jest przekształcona w szpital koronawirusa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.