Środa, 16.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Dom Dziecka w Elblągu potrzebuje pomocy! "50 osób w izolacji, 15 zakażonych koronawirusem"

30.10.2020, 12:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
Dom Dziecka w Elblągu potrzebuje pomocy! "50 osób w izolacji, 15 zakażonych koronawirusem"

U 15 podopiecznych elbląskiego Domu Dziecka wykryto koronawirusa. - Cała załoga, wszyscy pracownicy dobrowolnie podjęli się izolacji i nie opuszczają swoich podopiecznych - mówi Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


W Domu Dziecka w Elblagu wykryto koronawirusa. - W związku z epidemią sytuacja w mieście jest bardzo trudna. Jednak najtrudniejsza jest w naszym elbląskim Domu Dziecka. Jest tam w tej chwili ok. 50 osób, które są zamknięte, z czego 15 osób jest chorych na COVID-19 - potwierdza wiceprezydent Elbląga Michał Missan.


Niebywałą odpowiedzialnością za swoich podopiecznych wykazali się pracownicy placówki.  - Wychowawcy oraz pani dyrektor pozostają 24 godziny na dobę ze swoimi  wychowankami. Jest to trudna sytuacja również dla ich rodzin - przyznał Michał Missan.

 

Cała załoga, wszyscy pracownicy przebywają non stop ze swoimi podopiecznymi. Chcę im za to ogromnie podziękować i oddać pełen szacunek dla ich pracy. Jestem pełen uznania dla ich podejścia i zaangażowania jako pracowników. Sytuacja w tej chwili jest trudna, ale wszyscy podopieczni placówki są pod opieką. Mam nadzieję, że w niedługim czasie sytuacja w tych placówkach się unormuje

- dodał Witold Wróblewski.
 

Włodarze Miasta apelują o pomoc dla elbląskiego Domu Dziecka.

Postaramy się umilić im ten czas, bo nie mogą kontaktować się z rówieśnikami, nie mogą wychodzić na zewnątrz. Apelujemy do Państwa, jeśli ktoś z Państwa ma wolę, chęć, możliwości pomóc tym dzieciom to  prosimy o kontakt z biurem Prezydenta Miasta (tel. 55 237 47 94)

- zaznaczył Michał Missan.
 

Jaka pomoc jest potrzebna?

Najbardziej napoje i owoce dla dzieci. Mile widziane byłyby też gry planszowe. Istotne jest tylko, żeby to nie były rzeczy z piwnicy, bo chodzi o to, aby poprawić samopoczucie dzieci. Przy obecnej sytuacji nastroje bywają różne

- mówiła w rozmowie z nami dyrektor Domu Dziecka w Elblągu Barbara Nalińska.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (76)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ to jest dziwne
  Piątek, 30.10

  w mieście coraz gorzej a ja pytam co robi zarządzanie kryzysowe um i emeryt naczelnik Świniarski, który oprócz emeryturki bierze niemałą kase z ratusza

 2. 2
  +23
  ~ Pocco
  Piątek, 30.10

  Missan, nie apeluj o pomoc, tylko sam podwiń rękawki i do roboty o ***alaczu!!!

 3. 3
  --1
  ~ enx
  Piątek, 30.10

  wczoraj 30 chorych czyli 12 sanepid i 15 dom dziecka? A dzisiaj 4? Co za bzdury,

 4. 4
  +13
  ~ Pocco
  Piątek, 30.10

  Missan, nie apeluj o pomoc, tylko sam podwiń rękawki i do roboty o ***alaczu!!!

 5. 5
  +4
  ~ Marek
  Piątek, 30.10

  Witek będzie wolontariuszem

 6. 6
  +15
  ~ Fkużony
  Piątek, 30.10

  Zabawki nie z piwnicy, bo nastroje różne... Pani dyrektor, czy pani czyta to, co pani mówi? To nie jest koncert życzeń! Z listą życzeń to niech się pani do UM albo UW zwróci!!!

 7. 7
  +9
  ~ Kack steong
  Piątek, 30.10

  Ciagle wielu pracowników domu dziecka nie otrzymało swoich wyników testów mimo ze przeprowadzone były prawie tydzień temu . Jaka jest tego przyczyna .... czy wyniki testów nie powinny być dostarczone do rą własnych osób pełnoletnich ... z tego co wiem to wynikami dysponuje dyrektor placówki i ona oznajmia kto jest zakażony a kto nie . Sprawa do wyjaśnienia przez rozsądnych dziennikarzy ....

 8. 8
  +12
  ~ Pomoc
  Piątek, 30.10

  Urząd Miasta niech spieszy z pomocą. Zmniejszyć pensję i kupić nowe gry tak jak Pani dyrektor życzy bo nie mogą być z piwnicy.

 9. 9
  +16
  ~ Niesmak pozostanie
  Piątek, 30.10

  To nie stać was na to, żeby z ponad 700 mln budżetu znaleźć kilka zł na gry i owoce? Walnijcie się w te puste łby, dobrodzieje

 10. 10
  +13
  ~ PRAWICOWIEC
  Piątek, 30.10

  ...chętni od tygodnia spacerują całymi tabunami po ulicach Elbląga, jest ich od wyboru do koloru. Tam szukać wolontariuszy. Rajcy elbląscy wraz z prezydentem i jego świtą do wymiany za brak empatii i pracy ma rzecz mieszkańców.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.