Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

COVID-19? Mieszkania w Elblągu i tak się świetnie sprzedają

02.11.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
COVID-19? Mieszkania w Elblągu i tak się świetnie sprzedają

Koronawirus nie zahamował nowych inwestycji deweloperskich w naszym mieście. Większość elblążan szukających mieszkania nie zamierza rezygnować z zakupu nieruchomości ze względu na epidemię. Sprawdzamy czy w trakcie epidemii koronawirusa dostaniemy kredyt hipoteczny?
 

Grupa Ekspertów Finansowych w Elblągu to firma specjalizująca się w kompleksowej obsłudze transakcji na rynku mieszkaniowych. Kredyt dla osób, które chcą kupić nasze dotychczasowe mieszkanie i od razu kredyt dla nas, na zakup nowego mieszkania od dewelopera. Wszystko w jednym miejscu, z jednym doradcą, z dużą szansą załatwienia formalności w niespełna miesiąc. 
 

Podjęcie właśnie teraz decyzji o kupnie mieszkania nie jest łatwe. Co zrobić w aktualnej sytuacji? Gdy masz już pewność, że chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego i kupić własne mieszkanie, ale obawiasz się wnioskować o zobowiązanie podczas pandemii koronawirusa? Czy warto czekać kolejne miesiące? Czy otrzymanie zgody kredytowej jest w tej chwili trudniejsze?

 

Opinia Pawła Brykalskiego z Grupy Ekspertów Finansowych: Zanim złożymy wniosek o kredyt hipoteczny, musimy zdać sobie sprawę z tego, że aktualna sytuacja z Covid-19 wymusza także nadzwyczajne działania banków w przypadku weryfikacji klientów. Zwiększyły się wymagania stawiane przyszłym kredytobiorcom. Wnioskując o kredyt hipoteczny, nie tylko musisz wykazać się doskonałą sytuacją pod względem historii kredytowej, ale ważne będzie także dokładne przedstawienie tego, jak wygląda twoja sytuacja zawodowa. Bank będzie chciał mieć pewność, że mimo trwającej epidemii posiadasz stałe zatrudnienie, najlepiej na podstawie umowy o pracę, twój dochód pozwoli bez problemu spłacić zobowiązanie, a twoja sytuacja finansowa nie jest w żaden sposób zagrożona. Istotnym warunkiem będzie także przedstawienie wkładu własnego. Do tej pory możliwe było zaciągnięcie kredytu, który pokryje nawet 90% wartości nieruchomości, korzystając z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. W tej sytuacji banki bardzo przestrzegają tego, by kredytobiorca okazał oszczędności, które pozwolą na pokrycie minimum 20% kosztów kupna mieszkania, czy domu, a w najkorzystniejszej sytuacji są klienci, którzy posiadają wkład własny w granicach 40% wartości nieruchomości. Wyższe wymagania nie powinny jednak nikogo dziwić, bank chce maksymalnie obniżyć ryzyko kredytowe, co powinno być równie ważne dla kredytobiorcy. Ale jest też dobra wiadomość. Banki nie odrzucają automatem wszystkich wniosków, taka plotka krąży po rynku. Wnioski są analizowane i kredyty normalnie przyznawane. Banki nie zawiesiły swojej działalności kredytowej.

 

Opinia Piotra Putko z Grupy Ekspertów Finansowych w Elblągu: Warto mieć na uwadze to, że branża budowlana w Elblągu mimo pandemii koronawirusa nie wyhamowała. Prace na budowach cały czas trwają, choć często ekipy budowlane musiały zmniejszyć ilość pracowników. Realizacja bieżących projektów jest zatem możliwa, choć należy mieć na uwadze możliwe opóźnienia związane z oddaniem budynków. Jeżeli chodzi o prace wykończeniowe to mamy wręcz polowanie na ekipy wykonawcze. Towarzyszą temu bardzo długie terminy oczekiwania na zabudowy kuchni, meble, detale wykończeniowe. Co to oznacza? Już na etapie wnioskowania o kredyt na nowe mieszkanie trzeba mieć cały plan kto nam zrobi wykończeniówkę, za ile, jak sfinansujemy wyposażenie. O tym rozmawiamy z Klientami na etapie wyliczania kwoty kredytu aby uniknąć sytuacji braku budżetu na remont. Jednym wnioskiem idziemy po kredyt na całość. 

 

Opinia Kingi Bedyńskiej z Grupy Ekspertów Finansowych w Elblągu: Do opinii moich kolegów chcę dodać chyba kwestię najważniejszą. Wybierając kredyt na mieszkanie, koniecznie musimy zwrócić uwagę na marżę kredytu hipotecznego oraz prowizję, to właśnie te opłaty będą stanowiły największą różnicę między różnymi ofertami banków. Szukając odpowiedniego kredytu hipotecznego, warto zastanowić się nad złożonością tego zobowiązania i co ważniejsze licznymi opłatami poza odsetkowymi, które będą miały wpływ na to, ile wyniesie nasz koszt zadłużenia. Prowizja pobierana przez bank zaraz obok marży jest opłatą, która stanowi zysk banku za udzielenie kredytu na mieszkanie czy dom. Choć oferty kredytów hipotecznych mogą wydawać ci się bardzo zbliżone do siebie, dzieli je bardzo wiele. Nawet najmniejsze różnice w kosztach, mogą spowodować, że nasze zobowiązanie będzie korzystniejsze i całkowity koszt kredytu pozwoli zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Tu oferujemy naszą pomoc. Przygotowujemy Symulację Kredytową czyli przegląd kilku ofert z różnych banków pokazując warunki i koszty. Często bank, gdzie mamy konto od lat wypada w takiej symulacji najgorzej. Analizujemy oferty banków i wskazujemy najbardziej opłacalne rozwiązanie. 
 

Grupa Ekspertów Finansowych Elbląg
Firma nie pobiera opłat za przygotowanie Symulacji Kredytowej
ul. Armii Krajowej 7-8 I piętro
Umów się na prezentację Symulacji Kredytowej dla Twojej rodziny 
Paweł Brykalski 691 157 533
Kinga Bedyńska 885 544 445
Lidia Posmyk 607 910 667
Anna Zielenkiewicz 791 409 034
Piotr Putko 602 573 522 
 

www.grupaekspertowfinansowych.pl
www.facebook.com/kredytyhipoteczneelblag
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.19634819030762