Czwartek, 6.08.2020, Imieniny: Slawa, Jakub, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Dwa nowe przypadki zakażenia

13.07.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus na Warmii i Mazurach. Dwa nowe przypadki zakażenia

Dwa nowe przypadki zakażenia wirusem Sars-CoV-2 potwierdzono dziś, 13 lipca, w województwie warmińsko-mazurskim. To mieszkańcy powiatu iławskiego.

Jak poinformował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w poniedziałek, 13 lipca, liczba chorych na COVID-19 na Warmii i Mazurach wzrosła do 284.

Dwa nowe przypadki zakażenia potwierdzono u młodej kobiety i młodego mężczyzny, mieszkańców powiatu iławskiego. Oboje przebywają w izolatorium w Olsztynie

- informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy W-MUW.

Do tej pory wyzdrowiało 203 spośród wszystkich zakażonych koronawirusem mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

W Elblągu od początku pandemii na COVID-19 zachorowały 22 osoby, a 17 już wyzdrowiało.

W całym kraju liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii wynosi już 38 190 osób. Do tej pory z powodu wirusa Sars-CoV-2 zmarło już 1 576 chorych.

Dziś badania potwierdziły 299 nowych przypadków zakażenia. Dotyczą one województw: mazowieckiego (72), śląskiego (65), podkarpackiego (62), małopolskiego (38), wielkopolskiego (20), łódzkiego (18), lubelskiego (8), lubuskiego (5), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), pomorskiego (2), dolnośląskiego (1) i opolskiego (1).

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ oiegbhriph
  Poniedziałek, 13.07

  tak jest...róbta dalej wesela, spotykajta się...grilujta, choćta na zakupy bez masek.....specjalnie piszę w takiej formie, bo widać nie dociera do tego ludu...

 2. 2
  --3
  ~ Dewastator systemu
  Poniedziałek, 13.07

  oiegbhriph, spokojnie za tydzień na pewno będę grilował, a już nie długo urlop w Hiszpanii :-)

 3. 3
  --1
  ~ Nowe przepisy !?
  Poniedziałek, 13.07

  TVP 2 w kolejnej edycji letniej trasy rozrywkowej zapewniło na widowni widzów, którzy mieli maski na twarzach. Ciekawe jak tego dokonali, montaż czy opłacenie ludzi. Bo przecież to nie wynik odpowiedzialności uczestników imprezy. Ciekawe czy po wyborach nie zostanie zaostrzone kontrolowanie łamania nakazów sanitarnych w walce z koronawirusem. Minister Zdrowia złożył wcześniej projekt nowej ustawy regulującej te przepisy. Zawarto w nim m. in. zmianę odnośnie osób, które z uwagi na zdrowie nie zakładają maski oraz szczegółowo określono instytucje upoważnione do kontroli i sposób karania.

 4. 4
  --4
  ~ elblągpieknemiasto
  Poniedziałek, 13.07

  Ludzie nie dajcie się zwarjować !!!!! Co to jest 34 tys zarażonych na 37 milionów? Do tego 80% przechodzi bezobjawowo.... Miał z Was ktoś bezobjawową grypę? Widzicie, że ludzie wreszcie żyją w miarę normalnie tzn wesela, grilują chodzą na zakupy i co - 5 chorych... A masa ludzi dalej się boi... Gdyby wirus był tak groźny jak mówili w marcu ludzie teraz bez obostrzeń powinni chorować po kilka tysięcy dziennie, a jest na szczęście niespełna 300 -ale nie chorych tylko mających pozytywny wynik testu. Więc powoli może zacznie do Was docierać,że zrobili Was w konia...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.