Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

6 nowych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wśród zakażonych są goście weselni

18.06.2020, 12:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
6 nowych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wśród zakażonych są goście weselni

Sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś, 18 czerwca, na Warmii i Mazurach. Wśród chorych są mieszkańcy Olsztyna, którzy bawili się na weselu zorganizowanym w innym województwie. To kolejni uczestnicy tego przyjęcia, u których zdiagnozowano SARS-CoV-2.

Koronawirus przypomniał o sobie mieszkańcom Warmii i Mazur. Dziś, 18 czerwca, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował o 6 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirusa potwierdzono u sześciu osób. Wśród nich jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu piskiego oraz pięcioro mieszkańców Olsztyna

- mówi Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy W-MUW.

Cztery zakażone osoby to młodzi mieszkańcy Olsztyna uczestnicy w przyjęcia weselnego, które odbyło się w innym województwie. Wcześniej SARS-CoV-2 potwierdzono już u siedmiu innych osób bawiących się na tej samej imprezie. Pozostałe potwierdzone dziś przypadki również zdiagnozowanych wśród osób, z wcześniej wykrytych ognisk koronawirusa.

Kolejny potwierdzony dziś przypadek z Olsztyna to starsza kobieta, która najprawdopodobniej zakaziła się w miejskim szpitalu w Olsztynie. W środę informowaliśmy o zakażonej koronawirusem pielęgniarce pracującej w tym szpitalu. Z kolei mieszkaniec powiatu piskiego miał kontakt z zakładem fryzjerskim w Piszu, w którym wcześniej zachorowała fryzjerka. Kwarantanną, to dane z wczoraj, objętych jest obecnie 1310 osób z całego województwa

 - dodaje Krzysztof Guzek.

Urząd wojewódzki dziś (18 czerwca) poinformował również o 1 wyzdrowieniu, dotyczy ono mężczyzny z powiatu braniewskiego.

Liczba osób, które od początku pandemii zachorowały na COVID-19 na Warmii i Mazurach wynosi w tej chwili 207. Do tej pory wyzdrowiało 170 z nich. Statystyki dotyczące Elbląga nadal pozostają bez zmian. W naszym mieście zaraziło się 17 osób. Wszystkie już wyzdrowiały.

W całej Polsce zakażonych koronawirusem jest już 31 015 osób (bilans z dziś to 314 nowych zakażeń). Do tej pory zmarło 1 316 chorych na COVID-19.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Jfufudu
  Czwartek, 18.06

  Będzie jeszcze więcej zakażeb, ludzie nie przestrzegają zasad, to raz, dwa emidemua nie jest jeszcze opanowana, a tu rząd funduje zezwolenia na urządzanie wesel na 150 osób. Lepszy numer, dzisisj czytam za wojewoda Śląski zezwala kibicom na wejście na mecze!!! No to jest szok i jeszcze na Śląsku. Miało latem przystopować, a tu g...... Strach się bać!!!

 2. 2
  --5
  ~ Sciemakorona
  Czwartek, 18.06

  Maja grypke? ojejciu

 3. 3
  +3
  ~ Tadd
  Czwartek, 18.06

  Do tego co napisał Jfufudu można jeszcze dodać propagandę sukcesu w wypowiedziach rządowych dygnitarzy i TVP. Jak to najlepiej w Europie radzimy sobie z epidemią. I mamy efekty....

 4. 4
  --3
  ~ Tadd
  Czwartek, 18.06

  PRZECIEŻ masz rację tu piszą P O i PSL i SLD to wiadome. Szukają non stop okazji by jatzyc.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.