Środa, 27.01.2021, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu

18.09.2018, 14:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu
Od 18-go do 20-go września Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu gościć będzie kilkudziesięciu muzealników z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Danii, Szwecji i Finlandii.
 
Elbląskie Muzeum zamyka obecnie projekt: „Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu - etap II”. Dzięki uprzejmości Marszałka Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i wsparciu finansowemu Samorządu, Muzeum przygotowało konferencję naukową na temat stosowania w muzealnictwie najnowszych technologii.
 
Gośćmi konferencji są członkowie dwóch organizacji zrzeszających muzea z krajów nadbałtyckich: Network of Museums in the Baltic oraz The Association of the Castles and Museums in Baltic Sea. Tradycyjnie każdego roku każda z grup spotyka się w szerokim gronie swoich własnych członków podczas roboczych posiedzeń, z którymi zwykle związane są konferencje naukowe oraz zwiedzanie regionu, w którym odbywa się spotkanie. W związku z finalizacją elbląskiego projektu po raz pierwszy obie grupy spotkają się wspólnie.
 
W ramach konferencji o takim samym, znaczącym tytule, tj. „Z muzeum w przyszłość”, zaprezentowane zostaną wyniki realizacji bieżącego projektu oraz projektu „Muzea ponad granicami” zrealizowanego w latach 2012-2014 wraz z Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie w ramach programu Litwa-Polska-Rosja. Goście konferencji przedstawią też najnowsze działania w swoich muzeach. Na zakończenie konferencji, co jest zwyczajowym i programowym działaniem obu stowarzyszeń, podjęte zostaną deklaracje związane ze wzajemną promocją uczestniczących instytucji. Obowiązkowym punktem spotkania jest oczywiście zwiedzanie naszego miasta.
 
Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
 
 

..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.26527118682861