Środa, 28.02.2024, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Oświetlenie magazynów LED – poznaj wszystkie kwestie prawne

29.12.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Oświetlenie magazynów LED – poznaj wszystkie kwestie prawne

Prawidłowe oświetlenie magazynu to klucz do efektywności pracowników. Konieczne jest, aby spełniało ono szereg obowiązujących wymagań prawnych. Dzięki temu możliwe jest stworzenie bezpiecznych, a zarazem komfortowych warunków pracy. Jakie powinno być oświetlenie w magazynie? Odpowiedź znajdziesz poniżej! Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

 

Rodzaj pracy ma wpływ na natężenie oświetlenia. Sprawdź koniecznie

 

Oświetlenie magazynowe ma nie tylko wpływać na komfort pracowników, ale także powinno wyróżniać się energooszczędnością. Konieczne jest jego prawidłowe rozmieszczenie, aby właściwie oświetlało wszystkie części magazynu, a tym samym zapewniało pracownikom dobrą widoczność. Przejdźmy do wyjaśnienia parametrów technicznych, jakie musi spełniać zastosowane oświetlenie magazynowe. Powszechnie uznaje się, że najmniejszą jednostką oświetlenia, jaka dozwolona jest na magazynie, wynosi od 100 do 200lx. Warto mieć na uwadze, że zgodnie z przepisami wyższe natężenie tzw. 300lx musi być zastosowane m.in. w strefie pakowania oraz wysyłki. Dzięki temu możliwe jest bezbłędne odczytywanie wszelkich danych umieszczanych na paczkach. Sama intensywność to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Konieczna jest także ocena czy barwa światła jest prawidłowa. Zaleca się, aby na halach produkcyjnych oraz magazynowych stosować białe światło, które zapewnia najlepszą widoczność. Z pewnością doskonale sprawdzi się na stanowiskach, gdzie wykonywane czynności wymagają skupienia, precyzji oraz dokładności. Pamiętaj, aby stosować oświetlenie, które w żaden sposób nie będzie oślepiało Twoich pracowników. W tym celu najczęściej stosuje się tzw. lampy wyposażone w osłony antyolśnieniowe.

 

Zobacz, na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając oświetlenie magazynowe LED

 

Będąc przy światłach, nie można zapomnieć o najważniejszym! Nie tylko na lampę powinieneś zwrócić uwagę. Konieczne jest, aby zastosowana osłona również spełniała określone warunki. Szczególną rolę odgrywa wskaźnik IP. To on informuje o wytrzymałości oprawy na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz wilgoć obecną na magazynie bądź hali produkcyjnej, a tym samym zapobiega poważnym awariom. Spełniającym wszystkie wymogi jest oświetlenie magazynów LED. Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Odpowiedź jest bardzo prosta! Nie dość, że pozwala na prawidłowe oświetlenie przestrzeni pracowniczych, to dodatkowo uznawane jest za jedno z najbardziej energooszczędnych! Nieco więcej w tym temacie dowiesz się od specjalistów z firmy NowaLed! Ich wieloletnie doświadczenie przekłada się na dopasowanie ich lamp oraz opraw od obowiązujących norm. Decydując się na lampy od profesjonalistów, zyskujesz pewność, że pomimo ciągłej eksploatacji będą doskonale spełniać swoje zadanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już teraz dołączył do grona osób, które zdążyły wyposażyć swoje magazyny w wysokiej jakości oświetlenie. Sprawdź ofertę już teraz!


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.21657800674438