Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Czy amstaff to rasa, która cierpi na szczękościsk?

23.10.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy amstaff to rasa, która cierpi na szczękościsk?

Wokół amstaffów krąży wiele różnych teorii. Niektórzy uważają, że to jedna z najbardziej niebezpiecznych ras psów na świecie. Inni wciąż zastanawiają się nad tym, czy na amstaffa trzeba mieć pozwolenie. Wiele osób nie wie również, czy amstaff musi mieć kaganiec. Jak wychować amstaffa, żeby nie był agresywny? Ile żyją amstaffy i co robić, aby zapewnić mu jak najlepsze zdrowie? Jaka jest najlepsza karma dla amstaffa? Sprawdź ważne informacje dotyczące rasy psów amstaff.

Najważniejsze informacje o rasie amstaff. Wzorzec rasy według FCI


FCI zakwalifikowało amstaffy jako psy typu bull terier. Psy są ciężkie i doskonale umięśnione, a swoim wyglądem potrafią wzbudzić strach w niejednym człowieku. Amstaffy często ważą nawet 35 kilogramów, a najbardziej charakterystyczną cechą ich wyglądu są szeroka klatka piersiowa i masywna szyja. Według FCI sierść amstaffów powinna być szara, niebieska, ruda lub kremowa. Czy prawdą jest, że pies jest agresywny? Cóż, charakter amstaffa zależy głównie od tego, w jaki sposób wychowany zostanie przez swojego właściciela.

Czy amstaff musi mieć kaganiec? Opinie są w tej kwestii mocno podzielone. Amstaff wbrew pozorom wcale nie jest agresywnym psem, choć za takiego najczęściej się go uważa. Jeśli jednak opiekun będzie odpowiednio dużo pracować z psem, czworonóg na pewno wyrośnie na mądrego i grzecznego zwierzaka. Skąd więc teoria, iż psy te są agresywne? Pewnie ze względu na charakterystyczny wygląd amstaffa i jego żywiołowy temperament oraz upór. Właściciel, który wykaże się jednak wobec psa cierpliwością, łagodnością i troską, a także poświęci mu odpowiednio dużo czasu, na pewno wychowa psa na fantastycznego towarzysza. Więcej o tym, czy amstaff musi mieć kaganiec, przeczytasz na stronie Fajny Zwierzak - https://fajnyzwierzak.pl/porady/amstaff-_t/.

Czy amstaff to rasa, która cierpi na szczękościsk? Co z pozwoleniem na amstaffa?

Wielu ludzi uważa, że siła uścisku szczęki amstaffa może wynosić nawet trzy tony. W rzeczywistości jednak są to informacje niezgodne z prawdą. Siła ścisku szczęk amstaffa to około 150 kg. O wiele większy szczękościsk mają krokodyle, których szczęki zaciskają się z siłą aż 1 tony. W porównaniu z człowiekiem, którego siła szczękościsku to 55 kg, uścisk amstaffa nie robi wielkiego wrażenia. Mit na temat uścisku szczęki psów popularny jest jednak nie tylko w Polsce, ale też w większości krajów na świecie, gdzie miarę uścisku szczęki amstaffa podaje się w funtach. 


Czy na amstaffa trzeba mieć pozwolenie? W wykazie agresywnych ras psów rasy amstaff nie ma oficjalnie wpisanej na listę. Zatem, czy na psa tego trzeba mieć specjalne pozwolenie? Nie, nie trzeba takowego posiadać. Nie zmienia to jednak faktu, że nieprawidłowo wychowywany pies może być agresywny. Właśnie dlatego amstaff nie jest polecany jako pierwszy pies dla osób, które nigdy nie miały styczności z czworonogami. Do wychowania amstaffa potrzeba ogromnej dyscypliny, łagodności, cierpliwości i konsekwencji. Charakter psa jest bowiem bardzo specyficzny, więc „świeżak” w psich tematach może mieć ogromny problem z wyszkoleniem amstaffa.

Najlepsza karma dla amstaffa – zobacz, czym karmić amstaffa

Amstaff może odżywiać się zarówno suchą, jak i mokrą karmą. Należy bezwzględnie pamiętać jednak o tym, aby karma ta była wysokiej jakości. Nie ma przeciwwskazań co do tego, aby podawać amstaffowi obie karmy naprzemiennie. Jest to wręcz wskazane, aby pies dostarczane miał do organizmu niezbędne witaminy, substancje odżywcze oraz minerały. Dlaczego warto łączyć podawanie karmy suchej z mokrą? Mokra składa się w ok. 80% z wody, a sucha jest bardziej kaloryczna. Właśnie dlatego karmienie amstaffa suchą i mokrą karmą jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ile żyją amstaffy? Z reguły od 12 do 16 lat. Aby pies mógł w zdrowiu przeżyć jak najwięcej lat u boku ukochanego właściciela, bardzo ważne jest jego prawidłowe odżywianie. Najlepsza karma dla amstaffa to taka, która dostarczy mu dużo witaminy B oraz wszelkich niezbędnych składników, dzięki którym pies będzie mógł prawidłowo rozwijać się i być aktywny. Staraj się kupować produkty ze sprawdzonych źródeł o składzie, który odpowiada wymaganiom i potrzebom amstaffów. Karmę niewiadomego pochodzenia i o ubogim składzie lepiej zostawić na sklepowej półce.

Jak wychować amstaffa, żeby nie był agresywny?

Amstaff pochodzący z renomowanej hodowli powinien zostać dobrze wychowany i przystosowany do życia wśród innych zwierząt oraz ludzi, zanim trafi w ręce nowych właścicieli. Amstaffy w sprawdzonych i rekomendowanych hodowlach wychowywane są przez hodowców, dla których jest to największa życiowa pasja, a nie sposób na zarobek. Psy z takich hodowli są szczęśliwe oraz pozytywnie nastawione do życia. Amstaffy kupowane w pseudohodowlach pochodzą z kolei od ludzi, dla których rozmnażanie psów jest wyłącznie okazją do zarabiania pieniędzy. Omijaj więc nielegalne hodowle, które nie mają rekomendacji i nie wspieraj ich nieuczciwego procederu. Zwłaszcza że psy hodowane w takich miejscach często mają pokrzywdzoną psychikę i wrodzone wady genetyczne.

Pies z trudnym dzieciństwem będzie bardzo trudny do ułożenia. Może się też zdarzyć, że jego brak pewności siebie, rozżalenie i strach sprawią, że zacznie być agresywny wobec otoczenia. Wybór dobrej hodowli jest więc podstawą, gdy decydujesz się na kupno rasowego psa. Amstaff pochodzący z miejsca, w którym psy wychowywane są z troskliwością i otoczone są miłością, na pewno stanie się świetnym przyjacielem całej rodziny. Oczywiście pod warunkiem, że pomożesz psu wypracować w nim dobre nawyki i pozytywne zachowanie.


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.41102194786072