Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Poznaj Pawła Jaskółowskiego - kandydata Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego

23.05.2019, 12:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj Pawła Jaskółowskiego - kandydata Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Paweł Jaskółowski jest magistrem historii, którą studiował na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył również Zarządzanie Samorządem Terytorialnym na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Jest autorem książki Miłomłyn 1990-2010, która ukazała się w 2013 roku. Karierę zawodową rozpoczął w roku 2006 jako właściciel gospodarstwa rolnego. W 2008 roku rozpoczął społeczną pracę w Zarządzie Ostródzkiego Zrzeszenia Hodowców Bydła Mlecznego i Producentów Mleka. W 2010 roku, dzięki uzyskanemu mandatowi radnego, rozpoczął karierę jako samorządowiec - został wówczas wybrany na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Miłomłynie. Dlaczego zdecydował się kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?


Panie Pawle, pierwsze pytanie dość oczywiste. Dlaczego Pan kandyduje? Dlaczego lepiej oddać głos na Pana niż innego kandydata?

Decyzja o starcie w wyborach nigdy nie jest dla mnie łatwa. Polityka nie jest dla mnie ani sposobem na życie, ani sposobem na zarabianie. Pamiętam, jak kiedyś burmistrz jednego miasta powiedział mi, że gdy przegra wybory, to będzie nikim. Ze mną jest inaczej. Wiem, że jak się za coś biorę, to robię to dobrze i obecnie dobrze sobie radzę poza tym, co nazywamy teraz polityką. Jednak gdy rozmawiam z różnymi ludźmi, to okazuje się że widzimy w Polsce podobne problemy.

Jakie to problemy?

Wysokie podatki, niskie zarobki i emerytury, wysokie wymagania, byle jakie świadczenia. Ciągle patrzymy na rozmywanie wartości, brak odpowiedzialności polityków i ich kłamstwa. To dotyka zarówno Polskę jak i Unię Europejską. Niestety większość ludzi mówi „ja nic nie zmienię”, a ja Paweł Jaskółowski chcę to zmienić i dlatego startuję. Jeśli ludzie, którzy myślą podobnie pójdą zagłosować będziemy mogli sporo ulepszyć.

Politycy przed wyborami, wiele obiecują. Może Pan dać jakąś gwarancję, że rzeczywiście Pańska praca poprawi, a nie popsuje to jak jest?

Ponad 10 lat wykazuję aktywność w sprawach społecznych: w pracy w stowarzyszeniach, w radzie miejskiej jako jej przewodniczący, w izbach rolniczych jako przewodniczący komisji budżetowej, w Związku Gmin Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego jako przewodniczący komisji rewizyjnej. Przez te lata nikt nie przyszedł do mnie i nie powiedział, że zawiodłem jego zaufanie, albo że go okłamałem. W ostatnich wyborach samorządowych, gdy startowałem do sejmiku bardzo dużo ludzi postanowiło na mnie zagłosować. Nie uzyskałem mandatu radnego, ale uzyskałem duży mandat zaufania społecznego, więc to co robię na pewno nie jest psuciem. Głos każdej osoby, która mnie poparła jest dla mnie dużą odpowiedzialnością.

Co Pan myśli na temat przekopu Mierzei?

Drogi wodne od wieków sprzyjały rozwojowi miast i regionów - mam nadzieję, że tak będzie też w tym przypadku. Sam przkop to jednak nie koniec potrzebnych inwestycji. Niepokojące jest natomiast podejście Komisji Europejskiej. Mówi się, że prace nad przekopem powinny być wstrzymane dopóki Komisja Europejska nie zajmie stanowiska w tej sprawie. Dla mnie to czysty przykład na przerost biurokracji i brak synchronizacji pomiędzy jej szczeblami.

Jakie ma Pan zdanie na temat wstrzymania Małego Ruchu Granicznego?

Mały Ruch Graniczny, to szansa, a nie zagrożenie więc jego zawieszenie jest według mnie błędem. Jeszcze jako przewodniczący rady miejskiej w Miłomłynie zabiegałem z innymi samorządowcami o zwiększenie obszaru jakim MRG jest objęty. Teraz słyszę argumenty, przedstawicieli partii rządzącej, że po zawieszeniu MRG wzrosły między innymi wpływy z VAT i akcyzy, ale nikt z nich nie mówi o tym co przez to straciliśmy. Przywrócenie go byłoby z pewnością dużym wsparciem dla mieszkańców Elbląga oraz naszego regionu.

Dziękuję za rozmowę.

 

 

 

Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców KUKIZ'15

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.