Poniedziałek, 14.06.2021, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Ortodoncja w Elblągu

14.05.2018, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ortodoncja w Elblągu

Leczenie ortodontyczne w Proimplant Elbląg obejmuje osoby we wszystkich grupach wiekowych. Naszym pacjentom oferujemy szeroki wybór aparatów stałych, nie tylko klasycznych, metalowych, ale i estetycznych, które pozostają całkowicie niewidoczne dla osób postronnych. Ortodoncja w Proimplant Elbląg zapewnia najnowsze rozwiązania, nowoczesne aparaty ortodontyczne oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Leczenie ortodontyczne

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnostyką i leczeniem wad zgryzu oraz innych nieprawidłowości zębowych. Leczenie u lekarza ortodonty opiera się przede wszystkim na korygowaniu zgryzu z zastosowaniem aparatów ortodontycznych stałych i ruchomych, w zależności od istniejącej u pacjenta wady oraz stopnia jej zaawansowania.

Jednak nie jest to jedyna dziedzina, jaką zajmuje się zawodowo ortodonta. Oprócz prostowania zębów lekarz ortodonta zajmuje się również niwelowaniem schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego, leczeniem zaburzeń narządu żucia i eliminowaniem wad wymowy wynikających z nieprawidłowej budowy zgryzu.

W klinice Proimplant oferujemy opiekę ortodontyczną dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, świadczoną przez wykwalifikowanych lekarzy. Przeprowadzą oni pełną diagnozę stanu uzębienia i zgryzu pacjenta, a jeśli będzie istniała taka konieczność, przygotują plan leczenia ortodontycznego, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji danej osoby. Bywa, że przed leczeniem ortodontycznym konieczne jest usunięcie niektórych zębów, z uwagi na brak miejsca w łukach, na prawidłowe ich ustawienie.

Aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne stałe i ruchome są wykorzystywane powszechnie w dziedzinie ortodoncji. Nie inaczej jest w przypadku naszej kliniki. Aparat ortodontyczny może być jedynym sposobem na to, aby pozbyć się wady zgryzu, wyprostować zęby i zadbać o ich estetyczny wygląd. Stałe aparaty na zęby nosi się przez dwa-trzy lata. Czasem leczenie trwa krócej. Przed założeniem aparatu konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów oraz usunięcie kamienia nazębnego i osadu. W jamie ustnej nie mogą toczyć się żadne stany zapalne.

W klinice Proimplant pracujemy, wykorzystując materiały renomowanych i cenionych na całym świecie firm ortodontycznych. Oferujemy szeroki wybór aparatów ortodontycznych, wśród których wymienia się:

Aparaty ruchome – aparaty wyjmowane, stosowane tylko przez część doby. Przeznaczone są wyłącznie do leczenia ortodontycznego dzieci w wieku rozwojowym. Aparaty ruchome mogą być jedno- lub dwuszczękowe. Składają się z elastycznych elementów akrylowych oraz części drucianych – łuków, klamer i sprężyn. Wykonywane są w różnych wersjach kolorystycznych, tak aby najmłodsi pacjenci mogli dopasować aparat do własnych preferencji. W celu uzyskania pożądanych efektów leczenia ortodontycznego, z zastosowaniem aparatu ruchomego, należy go nosić przez większą część doby. Najlepiej wyjmować aparat z ust tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne, na przykład podczas spożywania pokarmów. Nosząc aparat ruchomy wyłącznie w godzinach nocnych, w trakcie snu, najpewniej nie uzyska się takich rezultatów leczenia ortodontycznego, jakie były planowane.

Aparaty stałe – mocowane na zębach bez możliwości zdejmowania. Są skierowane do wszystkich grup wiekowych, umożliwiają także korygowanie zgryzu u osób dorosłych. Charakteryzują się wytrzymałością i dużą skutecznością leczenia. Nie można ich wyjmować, są na stałe przymocowane do zębów przy pomocy różnych elementów, m. in. zamków i ligatur, jak w tradycyjnych aparatach metalowych.
W Proimplant Elbląg leczymy pacjentów przy pomocy różnego rodzaju aparatów ortodontycznych w zależności od preferencji i budżetu pacjenta:
 

  • aparat metalowy – standardowy i najbardziej popularny rodzaj aparatu stałego. Składa się z metalowych zamków i pierścieni z możliwością doboru różnokolorowych ligatur (popularnie zwanych gumkami). Pacjentom uczulonym na nikiel proponujemy aparaty tytanowe, które najczęściej nie powodują wystąpienia reakcji alergicznej.
     
  • aparaty estetyczne – mniej widoczne niż tradycyjne aparaty metalowe. Są polecane pacjentom, którym zależy na dyskretnym leczeniu. Jest to między innymi Invisalign lub aparat przezroczysty Clear Aligner

 

  • aparaty bezligaturowe (np. aparat ortodontyczny Damon) to aparat bez konieczności stosowania ligatur. Łuk w aparacie bezligaturowym jest montowany bezpośrednio na zatrzaski wbudowane w zamek, dlatego nie ma potrzeby stosowania gumek. Pozwala na przyspieszenie tempa leczenia ortodontycznego.
     
  • aparat porcelanowy ma dyskretne zamki o barwie dobranej do naturalnego koloru zębów

 

  • aparat kryształowy, czyli aparat ortodontyczny przezroczysty, to aparat z zamkami wykonanymi z syntetycznego kryształu.


W celu umówienia się na wizytę wystarczy zadzwonić pod bezpośredni numer recepcji 577 515 415 lub napisać mail na adres: recepcja@proimplant.elblag.pl. Zapraszamy serdecznie.

 

Zespół Proimplant Elbląg

tekst dr n. med. Małgorzata Adamczyk
lek. ortodonta

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.